Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

ja planiram da kupim 60 ari po ceni od 100evra blizu je mini industrijska zona nekih 100metara a imam njivu 3,70h pored industrijske zone regionalni put Cuprija-Paracin gas,opticki kabal,kanalizacija,struja sve prolazi pored njive i moguce da se prikaci planiram da prodam po 1000evra za 1ar al problem je puno je to para sada a njiva vredi tako da bez toga nedam a dobijao sam od jednog lika moja Baka je bila protiv toga citiram "necu mafijaske pare" tako da cena zavisi kakva je zemlja i gde se nalazi imam 1h u dve parcele pored Velike Morave nemogu da prodam ni po 20evra a za krompir majka jana je ta zemlja :D
 
Ako se dobro secam,ta zemlja se i ranije prodavala preko agencija za nekretnine,cudno je da to vec nije kupio neki tajkun,jer su oglasi puni ponuda za kupovinu zemlje,tako da su velike sanse da tu ima neka zvrcka...
 
U ovoj zemlji ono sto je vredno proda se i pre no sto se oglasi,lakomi kojoti stalno vrebaju i nista ne propustaju.Tako da sigurno ima tu neka prica siroj javnosti nepoznata.
 

Video sam to baš u poljooglasniku pre nekoliko dana. Čudi me da to nisu već kikindske "ale" kupile. To mu dođe nešto oko 2100 evra po jutru što je neka prosečna cena za ove krajeve, a moram da naglasim da cene strašno variraju kao što varira i kvalitet zemlje.

Možda više ni te "ale" nemaju para jer gledao sam sinoć nešto u RGZ-u, sva je njihova zemlja već pod hipotekama, tako da ništa od kredita, a oprdli su na kukuruzu ove godine sa tim njihovim čuvenim stranim hibridima tako da slabo i sa kešom.
Mislim ja sad nešto(neće to valjati kad ja počnem da razmišljam)... Od kako pratim poljooglasnik nikada nije bilo u ponudi nešto naročito zemlje na prodaju osim po neki voćnjak od nekoliko fati, a gle sad! Takođe ni u lokalnim kikindskim novinama(ima dve fele) već par godina nije bilo zemlje na prodaju niti u arendu(izuzevši voćnjake i parcele <1kj), a sad u poslednja dva tri meseca se moglo naći po koji oglas da se nudi oranica u razmerama od 1,5 - 5 kj, baš to što ima najviše potencijalno zainteresovanih.
 
Poslednja izmena:
Poreska uprava, zbog izgradnje saobracajnice severna tangenta za most Zemun-Borca, placa 140evra za 1ar zemlje na potezu blizu SC Kovilovo sa Ovcanske strane. Taj potez se zove 90 lanaca. Inace, ta zemlje se nalazi na oko 15km od centra Beograda. U zakonu o eksproprijaciji(clan 15) se navodi da se na zahtev vlasnika moze dobiti u svojinu drugo odgovarajuce zemljiste umesto novca. U opstini kazu da drzava nema zemljiste vec da mogu samo isplatiti u novcu!

Pitam se kako to da drzava nema drugo zemljiste? Vidim da se dosta drzavnog zemljista daje u zakup pa mi nista nije jasno.
 
Poreska uprava, zbog izgradnje saobracajnice severna tangenta za most Zemun-Borca, placa 140evra za 1ar zemlje na potezu blizu SC Kovilovo sa Ovcanske strane. Taj potez se zove 90 lanaca. Inace, ta zemlje se nalazi na oko 15km od centra Beograda. U zakonu o eksproprijaciji(clan 15) se navodi da se na zahtev vlasnika moze dobiti u svojinu drugo odgovarajuce zemljiste umesto novca. U opstini kazu da drzava nema zemljiste vec da mogu samo isplatiti u novcu!

Pitam se kako to da drzava nema drugo zemljiste? Vidim da se dosta drzavnog zemljista daje u zakup pa mi nista nije jasno.

Pripreti im advokatom i to zajedno sa drugim potencijalno oštećenima, pišite peticiju! Što vas više ima veće su vam šanse, nevladine organizacije, zaštitnik građana, udruženje poljoprivrednika...
Dobar privatni advokat bi mogao **greška da im pomeri. Ti njihovi pravnici što presuju sunđere u foteljama opština i kojekakvih državnih institucija bi izgubili parnicu i od mene(koji nisam prošao u životu pored pravnog fakulteta).
Ako ti insistiraš na zemlji ima da ti daju zemlju bez obzira na to što je nemaju. Ako nemaju neka kupe negde u blizini koliko treba da se podeli tebi i drugim zainteresovanima. Lako je tako - evo tebi 8000 evra po jutru(i to tamo gde mi hoćemo), pa ti čik nađi za te pare jutro zemlje u Beogradu. Da su ponudili samo tržišnu cenu, pa bi opet bilo drsko jer nisi ti njima nudio nego oni žele baš tu.
 
@ talianu

Podrazumeva se da mi daju zemlju u mojoj ili nekoj najblizoj opstini. Ne znam da li se u drzavno zemljiste ubraja i zemljiste grada Beograda(grad je vlasnik nad PKB-om)? Ako se ubraja, onda zemlje ima na pretek ali izgleda da nece oni da daju tu zemlju jer znaju da vredi vise a poljoprivrednicima daju neku bednu cenu.

@agroekonomista

Jeste tako, dedi jos uvek nisu vratili oduzetu imovinu. Vrlo je komplikovano dobiti sve potrebne papire koju su potrebni za restituciju. Mislim da ni oni ne znaju sta sve treba da gradjani predaju od dokumentacije.

@krlemrle

Imas pravo, ako imaju novca neka oni kupi zemlju pa neka mi daju. Daa vidimo onda po kojoj ceni ce uspeti da kupe...Srecom da mi se na tom potezu ne oduzima zemlja ali ima ljudi kojima se uzima i 3hektara! Pa zamisli kako je tom coveku...Pa sa tog mesta se vidi ceo Beograd a oni se tu sada sprdaju sa nama.
 
min 20 godina da cisto ostane,sto je jako mnogo.Da ulozis pare,da radis,da gledas u nebo,sekiras se i 25 godina tako.....
Mislim da ce biti zemlja na zimu jeftinija ,a na prolece jos vise kad popadaju cene nasih proizvoda..
 
Ih kad bi moglo da se kupi kuca ili auto,pa da nam ostane gratis za 20,pa makar i vise godina.:osmeh: Zemlja je nekretnina koja donosi dobit,a uvek se lako moze prodati,tj vratiti ulozeno u nju.
 
Nazad
Vrh