Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

min 20 godina da cisto ostane,sto je jako mnogo.Da ulozis pare,da radis,da gledas u nebo,sekiras se i 25 godina tako.....
Mislim da ce biti zemlja na zimu jeftinija ,a na prolece jos vise kad popadaju cene nasih proizvoda..
i kad država počne de prodaje 500 000 ha o čemu se već uveliko priča..
 
Poreska uprava, zbog izgradnje saobracajnice severna tangenta za most Zemun-Borca, placa 140evra za 1ar zemlje na potezu blizu SC Kovilovo sa Ovcanske strane. Taj potez se zove 90 lanaca. Inace, ta zemlje se nalazi na oko 15km od centra Beograda. U zakonu o eksproprijaciji(clan 15) se navodi da se na zahtev vlasnika moze dobiti u svojinu drugo odgovarajuce zemljiste umesto novca. U opstini kazu da drzava nema zemljiste vec da mogu samo isplatiti u novcu!

Pitam se kako to da drzava nema drugo zemljiste? Vidim da se dosta drzavnog zemljista daje u zakup pa mi nista nije jasno.


Dok se otkupljivalo privatno zemljiste za izgradnju brze ceste (poluautoputa) od Zagreba prema Bjelovaru placali su ljudima (drzava) 28kn metar kvadratni ili 3,75e po kvadratu. Tamo gdje im nije trebala cijela parcela otkupljivali su samo koliko im treba a ostatak parcele ostaje vlasniku tako da je ostalo stotine coskova koji su sada u parlogu. Jutro zemlje je donosilo nesto vise od 20000e. Planira se dalje od Bjelovara prema Virovitici i ako to dozivimo onda ce trasa najverovatnije ici preko jedne moje zemlje (nadam se).
Ljudi su pokupovali stanove i ko zna sta sve ne. U svoj toj prici odigralo se puno mahinacija jer puno ljudi koji nisu imali pojma da ce ici izgradnja navedenog poluautoputa godinu dana prije prodali zemljiste za sitne novce lovatorima koji su znali za izgradnju i pravac trase a ovi su tu kasnije zaradili desetorostruko. Debele novce su dobili vlasnici za kojekakve mocvare i livade skoro isto kao drugi za oranice. Ako vam se odnikud pojave nepoznati ljudi koji ce vam ponuditi dobru cijenu za zemlju ne zalijecite se dok ne provjerite sta se krije u toj prici.
 
I kod nas je jedan covek iz sela kupovao zemlju uz auto put znajuci da ce se praviti MOL-ove pumpe od prilike je bilo 1kj mocvare pored druma za 5kj dobre zemlje u ataru,ko nije hteo...gleda u nebo dal' ce mocvara da poplavi ili ce da zapekne.
 
Степановићево, њива 1. и 2. класе. Имам прилику да купим јефтино 60а па би мењао за Јужни Банат. Има ли неког из тог краја да каже како се крећу цене?
 
Al su ceneee... jel to kupuju poljopriveednici ili neke budze da prave nko stovariste,firmu?? Zkod nas hektar kosta 3-3 500 e ... e sad drugo je uz glavni put gde je naravno skulje ali i to mozda 3x,ali to retk o ko kupuje,jer zasto bi kupio hektar uz put kad moze malo dalje da kupi 3 ha
 
Bogte.... pa sigurno je od zlata,(i onda kukamo da nam lose ide???)

E moj komsija eto sreće da je i kod nas toliko zemlja. Da je tako skupa značilo bi da vredi ,a ne da se patimo i mi i mašine na njoj i da pored sve muke samo prosečno radja. Mada je i kod vas zemlja malo lakša i bolja nego kod nas. Kod nas jedino što je bolje to je taj deo atara što se graniči sa vašim

- - - - - - - - - -

Al su ceneee... jel to kupuju poljopriveednici ili neke budze da prave nko stovariste,firmu?? Zkod nas hektar kosta 3-3 500 e ... e sad drugo je uz glavni put gde je naravno skulje ali i to mozda 3x,ali to retk o ko kupuje,jer zasto bi kupio hektar uz put kad moze malo dalje da kupi 3 ha

Na žalost prijatelju ne kupuje je pošteni poljoprivrednik. Kod nas su nabili cenu loše zemlje ti što ih nazivaš budžama jer se pričalo svašta da su i neki Šarićevi igrači kupovali i slični koji nemaju ni kučeta ni mačeta a voze BMW-ove od 50-60 000e i iskeširaju po 20-30 000e. To je žalosna slika naše države
 
Људи опрез пре куповине!!! Прво се распитајте у пореском колики ће бити порез на пренос апсолутних права. Данас ми је стигло решење из ПУ Панчево и по њиховој процени хектар земље 3. и 4. класе, на периферији КО Панчево вреди 56.520€ !?! Д о б р о сте прочитали. То су ставили као основицу за обрачун пореза (увећали су је 3928% у односу на плаћено) а начелник ми је у телефонском разговору рекао да је то, по закону, њихово дискреционо право и спустио слушалицу. Жалба (која мора да се таксира) не одлаже плаћање а камата тече од 15. дана (а не пише колика је) и још прете принудном наплатом и трошковима.
До сад су дрпали ал' за ово не могу да нађем одговарајућу реч у нашем језику.
 
Kod mene je zemlja uz glavni put 1000e ar znaci 100 000 evra 1 hektar. Od tog glavnog puta kako idete dalje u cuke ima da se nadje i za 20 evra ar tj 2000evra hektar ali je nepristupacno i zemlja je loseg kvaliteta, slabo rajda pa je ljudi mahom kupuju i prave bagrenjare...
 
Kod mene je zemlja uz glavni put 1000e ar znaci 100 000 evra 1 hektar.
Хоћеш да кажеш да је неко ове године купио хектар за 100К€???
Извини, ал' мислим да неко прича бајке. Био сам ове године у твом крају да погледам једну њиву 2. класе, равна ко тепсија, југоисточна оријентација, извор минералне воде на њој, цена 20€/а. Нисам је купио зато што је била само 0,7 хактара а само један међаш је хтео да прода још 0,4 па ми се није исплатило због даљине да узимам тако малу површину.
 
Хоћеш да кажеш да је неко ове године купио хектар за 100К€???
Извини, ал' мислим да неко прича бајке. Био сам ове године у твом крају да погледам једну њиву 2. класе, равна ко тепсија, југоисточна оријентација, извор минералне воде на њој, цена 20€/а. Нисам је купио зато што је била само 0,7 хактара а само један међаш је хтео да прода још 0,4 па ми се није исплатило због даљине да узимам тако малу површину.

Ma to je OK 20e ar toliko su njive daleko od puta,negde zabacene bogu iza nogu. Kreni od Palanke prema Velikoj Plani pitaj nekog koliko je AR zemlje ima ko trazi po 1200-1300 evra, te njive stoje niko ih ne kupuje ali ove za 1000 evra idu kupuju tajkuni otvaraju firme stovarista, govorim o zemlji koja je pored asfaltnog puta Palanka-V.Plana...
Ova ostala brdska zemlja ide po 20e i to stoji retko ko kupuje.
 
Worm: Shvatam ja tebe ali...ipak...po tome da 9000e za lanac,za prvoklasnu njivu dati.sto je mnogo mnogo je,kako kog gledas sigurno ne radja toliko puta vise nego nasa zemlja...ali ko zna mozda bi i ja dao toliko para (da mi padne sa neba ::novac::) no dobro svako radi kako mu je najbolje...
 
mi smo male mace za vas. nedavno smo kupili 8,5 kj na sudskoj licitaciji, ali imam i najavu da ce biti jos u skorije vreme. cena je upola manja od onog sto placamo po selu kad kupujemo.
 
Nazad
Vrh