Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

ova visoka cena zemlje je stvorena na slobodnom trzistu i odnos je vece potraznje od ponude...
po meni je vestacki, jel se veliki utrkivaju ko ce vise kupiti, a i da ne ostanu koim slucajem gladni i bosi, jer dolaze teska vrmena...
 
To je blago rečeno natkurivanje.Takav smo mi narod.Kada se pravi kuća majstore samo zidaj da bude veća od komšijine i slične stvari a tako je i sa zemljom kada je on mogao da plati toliko e platiću i ja pa makar puko...
 
Evo ovako, ove godine ce kod nas biti prosecan rod kukuruza od 3500 do 4000kg po kj, cena ce biti 250e za tonu, 100 kj ce dati suvog kukuruza 35 vagona x 2500e je 87.500e, A u Crepaji ima sigurno njih 30-tak sa toliko kukuruza. I sta ce oni sa tolikim novcem ? Kulture kao sto su suncokret, repa, soja ce otici za pokrivanje dugova i repromaterijala.
A novac od kukuruza oglavnom ostaje kao cista dobit. E, sada, da li mislite da je zemlja precenjena zacenu od 10000e ?, kada u svakom momentu ima njih 30 koji bi je kupili.
 
kod nas jedan gazda stalno govori kako ce da se vratio ma konje i volove da radimo zemlju, a on radi 500ha i sve nove masine drzi i cim se nudi zemlja prvi je. zadnje sto je kupio 7,5kj za 58 000e u kesu...malo je usla bolest u njega, blago receno...
 
Mene je već kontaktirao neki lik, kaže kao puno mu da plati 50.000 evra za devet jutara, ali me već pita da pitam lokalne meštane i vlasnike susednih parcela da li bi ih prodavali, kako bi mogao odmah da veže tu zemlju. Znači, ima love da kupuje nekoliko stotina hektara, ali mu visoka ova moja cena. Inače, mislim da se uopšte na bavi zemljoradnjom već da pere pare, ko zna kako zarađene.
 
Mene je već kontaktirao neki lik, kaže kao puno mu da plati 50.000 evra za devet jutara, ali me već pita da pitam lokalne meštane i vlasnike susednih parcela da li bi ih prodavali, kako bi mogao odmah da veže tu zemlju. Znači, ima love da kupuje nekoliko stotina hektara, ali mu visoka ova moja cena. Inače, mislim da se uopšte na bavi zemljoradnjom već da pere pare, ko zna kako zarađene.

Muka mi je od takvih ljudi!
 
Ma ok, ne žurim ja još uvek s prodajom, ali mi žao nešto da tu nasleđenu dedinu zemlju kupuju tajkuni.
 
Tako ću najverovatnije i uraditi, svakako je teška srca prodajemo, ta zemlja je ostala na ženskim članovima familije, mi je ne možemo raditi pa je godinama već dajemo u arendu, ali da sam muško zasukala bih rukave i orala od jutra do mraka...:ppozdrav:
 
Evo ovako, ove godine ce kod nas biti prosecan rod kukuruza od 3500 do 4000kg po kj, cena ce biti 250e za tonu, 100 kj ce dati suvog kukuruza 35 vagona x 2500e je 87.500e, A u Crepaji ima sigurno njih 30-tak sa toliko kukuruza. I sta ce oni sa tolikim novcem ? Kulture kao sto su suncokret, repa, soja ce otici za pokrivanje dugova i repromaterijala.
A novac od kukuruza oglavnom ostaje kao cista dobit. E, sada, da li mislite da je zemlja precenjena zacenu od 10000e ?, kada u svakom momentu ima njih 30 koji bi je kupili.
Tamo gde ima velike dobiti ima i velikog gubitka. Pitanje je kakav rod mozemo da ocekujemo sledece godine i onih narednih.
 
http://www.seebiz.eu/oxfam-kukuruz-do-2030-poskupljuje-cak-140/ar-44248/
Ako se ova predvidjanja ostvare,cena zemlje sigurno nece padati.Naprotiv.:ppozdrav:


:osmeh: што волим та самоостварива предвиђања .. узмете дигитронче па пробате 1.03, 1.04 на 18ти ... и видите да то није ништа спектакуларно .. тј. кад обрачунам пар процената глобалне инфлације + 1% годишњег раста цене хране скок није уопште већни него што је ове сушне године у односу на предходну .. новинарска посла мора нечим да се диже тираж ..
 
http://www.seebiz.eu/oxfam-kukuruz-do-2030-poskupljuje-cak-140/ar-44248/
Ako se ova predvidjanja ostvare,cena zemlje sigurno nece padati.Naprotiv.:ppozdrav:
Te cene vaze za evropu. Kod nas ce zabraniti izvoz da bih cene bile pristupacne nasim uslovima zivota

- - - - - - - - - -

Evo ovako, ove godine ce kod nas biti prosecan rod kukuruza od 3500 do 4000kg po kj, cena ce biti 250e za tonu, 100 kj ce dati suvog kukuruza 35 vagona x 2500e je 87.500e, A u Crepaji ima sigurno njih 30-tak sa toliko kukuruza. I sta ce oni sa tolikim novcem ? Kulture kao sto su suncokret, repa, soja ce otici za pokrivanje dugova i repromaterijala.
A novac od kukuruza oglavnom ostaje kao cista dobit. E, sada, da li mislite da je zemlja precenjena zacenu od 10000e ?, kada u svakom momentu ima njih 30 koji bi je kupili.
Kako sta ce sa tolikim novcem? Neka plate porez na dobit
 
Poslednja izmena:
Te cene vaze za evropu. Kod nas ce zabraniti izvoz da bih cene bile pristupacne nasim uslovima zivota

- - - - - - - - - -

Kako sta ce sa tolikim novcem? Neka plate porez na dobit

Znam da jedan od jacih kod mene uopste i nije u sistemu pdv-a, da skida sa racuna i po 10.000.000, 12.000.000 din vec nekoliko god unazad i nikom nista.:sta:
 
Te cene vaze za evropu. Kod nas ce zabraniti izvoz da bih cene bile pristupacne nasim uslovima zivota

- - - - - - - - - -

Kako sta ce sa tolikim novcem? Neka plate porez na dobit
Jel bi ti Platio?
Dušane šta te čudi?
Koga je poreska ubacila u PDV nabroj bar nekog. Kod nas je ušlo u PDV nas nekoliko uglavnom smo svi pokupovali po neki traktor,plug,mašinerije..itd.
U krajnjem sluču ti što dižu toliki novac nisu baš naivni verovatno im i komšinicina baba ima gazdinstvo koje koriste.
 
Poslednja izmena:
kod nas jedan gazda stalno govori kako ce da se vratio ma konje i volove da radimo zemlju, a on radi 500ha i sve nove masine drzi i cim se nudi zemlja prvi je. zadnje sto je kupio 7,5kj za 58 000e u kesu...malo je usla bolest u njega, blago receno...

He, he, ušla bolest u njega. Pa, svi su geniji u svoje vreme smatrani opičenjacima.
Ta priča o konjima i volovima ima i te kako smisla uzevši u obzir konstantno povećanje potrošnje nafte, činjenicu da je nafta neobnovljivi izvor i to da na svetu ne postoji ništa što će moći u potpunosti da je zameni.
Smejte se vi meni, ali kaže vam vaš drug, ludak istinu. Konje smo poklali u kobasice, izjeli i prosrali, a biće sve više gladnih i neuposlenih. Ljudska vučna sila je pokretač budućnosti(pisao sam o tome par stranica u nazad) i Rusi već rade na tome sve izvozeći skupu naftu glupavim Zapadnjacima koji veruju u nepotopivost svog "Titanika" sve gledajući kako voda kulja u njega.
Dobro, biće uvek šta da se sipa u rezervoar, ali će to biti neisplativo trošiti na proizvodnju hrane za sirotinju, kad može i ta neuposlena sirotinja da vuče plugove kao što su siroti burlaci teglili brodove na Volgi.
Dakle, taj čovek nije u opšte lud niti protivureči sam sebi tako što priča o konjima i volovima, a kupuje kvadratne kilometre. Razmišlja taj za tri naredna pokoljenja i ako se ne izrode neke pijanice i kockari, blago njima u budućnosti. Kupuje zemljušinu kako bi neko njegov postao feudalac čim se vratimo u osamnaesti vek(ako pre toga ne izbije globalni sukob koji će istrebiti sve osim buba-švaba). Čak i ako njegovi naslednici ne budu mogli da opsluže tolike površine sa svojim ljudstvom, vučnom marvom i mehanizacijom, moći će veći deo da dá drugim, sitnijim feudalcima da je obrađuju svojim kapacitetima uz feudalnu rentu.
Malo sam nasrao i iskarikirao, ali ko razume shvatiće.

- - - - - - - - - -

@odeta

...Coveku koji radi umereno zemlje, a ima recimo 2-3 sina ili tako nesto...

Ova rečenica mi se posebno dopada. Eh, kad bi tako razmišljali i oni koji hoće da prodaju parče zemlje, a ne samo mi - kupci u pokušaju.
 
Nazad
Vrh