Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Na licitaciji državne zemlje uzmem 50ha po ceni od 300evra/ha.Samo treba skupiti ono što čini muškost i otići na licitaciju.Ne sedeti kući i čekati da te neko zove i moli da dođeš i izlicitiraš.Prijaviš se bato moj na pola licitacije(1000ha) i nema problema.Nikom nije u interesu da teraš cenu jer to povlači dugoročne loše posledice.
 
Evo ponude za Vas.
5kj za 15000evra.Troškovi prepisa vaši.Zemlja u Jaša Tomiću 1-2-3klase.Ima 5 parcela.Ja odmah uzimam u zakup za 800kg pšenice/kj i plus pola subvencije ukoliko bude stim da je ugovor overen na 10 godina.
Eto lepe ponude za Vas koji plaćate zemlju papreno.
 
@diklofen, ja navijam da cena bude sto jaca, pa da prodam ono sto sam kupio u par zadnjih godina i kupim veci stan, u svakom slucaju hvala na ponudi.
 
Da, "uzmes" tih 50 ha po 300 e/ha, i onda dodas jos jedno 500 e/ha, i eto na 40 hiljada. Moze ovako, a moze i ako se vec imaju te pare, mozda ipak nesto zemlje kupiti u svom vlasnistvu, jer naidje godina kao ova pa se ulaganje nikako ne isplati. Jos ako se uzme nesto na paritet tj radi se sa tudjim parama, tek tu eto belaja.
Da se razumemo, i ja sam za zakup, pre nego za kupovinu, kako zemlje tako i poslovnog prostora. Ali se pokazalo barem do sada, da ljudi koji su imali pristup, bolje da radim svoju zemlju nego tudju, nije bas da su u promasaju. Oba pristupa imaju svoje prednosti i mane.

@DusanA,
Samo jos da procenis da li ce da raste vise cena zemlje, ili ce da pada cena stanova. Najvece je majstorstvo izlaziti iz jedne vrste investicije u drugu. Moje je misljenje da cena zemlje jos moze da raste, a cena stanova i te kako moze da pada. Mislim na Bg, a verovatno vazi za sve gradske centre. Sad zamisli da si odrizikovao da prodas stan tamo neke 2008 na peak-u, i da kupis zemlju, a danas odradis back, veca gajba, nesto kesa, a verovatno i zemlje. Svega vise.
 
@marko, hteo ja, ali mi moji (ostali clanovi porodice nisu dali), pa da ne bih ulazio u sukob sa svima, spustio loptu. Tada, 2008 mi je nudjeno za stan 125.000e., a platio sam ga 2004 56000e. Znam devojku koja je tada prodala 10-ti sprat u Zemunu, orocila novac, sacekala 1.5 god i dosla u krug dvojke na 5 - 6 m2 vise.
Isto to znam i sada, samo je suprotan smer kapitala, i ovog puta imam podrsku porodice.
 
Na licitaciji državne zemlje uzmem 50ha po ceni od 300evra/ha.Samo treba skupiti ono što čini muškost i otići na licitaciju.Ne sedeti kući i čekati da te neko zove i moli da dođeš i izlicitiraš.Prijaviš se bato moj na pola licitacije(1000ha) i nema problema.Nikom nije u interesu da teraš cenu jer to povlači dugoročne loše posledice.

Kod nas je bila velika navala prošli put, nije bilo više od 10ha po njuški.
 
@diklofen
Kad prodam kukuruz ako se ne pojavi kod mene u selu nesto, trgovacemo.

Da obrazlozim. Kod mene u selu za 3.000e mogu da kupim samo neku dres njivu na kojoj so kaze KR uspeva samo suncokret i psenica. Ima zemlje koju bi platio i 5000-5500e samo da hoce da prodaju (ko je iz Stapara zna - Kataline, asvalt prema B.Brestovcu). Dok recimo kraj prema kanalu i vodici maks 4.000e. Nisam tamo isao, ali kazu da je sve izgorelo jos pre mesec dana...
 
"Bivšem vlasniku vraća se pravo svojine na poljoprivrednom i šumskom zemljištu i šumama, a ako je zemljište bilo predmet komasacije, odnosno arondacije nakon oduzimanja, bivši vlasnik ima pravo na vraćanje zemljišta koje je dobijeno iz komasacione mase za to zemljište."

molim vas, dali neko moze da mi objasni sta ovaj tekst znaci? Dali se bivsem vlasniku vraca neka zemlja ili mu se ne vraca? Sta se to moze dobiti iz "komasacione mase"?
Ovaj tekst je odlomak iz zakona o restituciji, ja tu nista ne razumen....? Mozda je neko pismeniji od mene pa da mi protumaci
Unapred hvala na svakom odgovoru.
Pozdrav svima
caplja
 
Ja bi reko da je komasaciona masa neki visak zemljista koji ostaje posto se svima podeli i svi zadovolje. Cuo sam na nekom forumu da se pri prethodnim komasacijama, pojavljivao visak od nekoliko desetina pa i vise jutara. Pa valjda od tog viska daju ovom coveku kome je uzeta zemlja davno.
 
Ja bi reko da je komasaciona masa neki visak zemljista koji ostaje posto se svima podeli i svi zadovolje. Cuo sam na nekom forumu da se pri prethodnim komasacijama, pojavljivao visak od nekoliko desetina pa i vise jutara. Pa valjda od tog viska daju ovom coveku kome je uzeta zemlja davno.

Aha, hvala ti ali to onda lici na supstituciju a kazu da supstitucija nije po zakonu predvidjena??? govorili su da nema vracanja u naturi, ko ce ih znati???
 
Zemlja se vec odavno tako vraca, a mogu da zovu kako oces. Vracali su ljudima zemlju slabijeg kvaliteta, ali vece povrsine.
 
Pa znam zato sam to gore i napisao. To je pocelo jos valjda u Slobino vreme. Odavno u svakom slucaju.
 
Postoji tema o restituciji.

Inače, kod nas ima u ponudi zemlje za oko 7800e ha odnosno 4500e kj. Za godinu dana cena je otišla oko 50% gore.
 
Nazad
Vrh