Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Momci jel ko uzimao kredit za kupovinu zemlje?

Sta sve u banci traze i dali se trazi hipoteka na tu kupljenu zemlju ili na nesto sto je vec u posedu?
Kolike su kamate?
Od drzave verovatno ni paprika ili gresim?
Koja je suma moguca i na koji period?
Sad se neki pitaju sto neode u banku, zato sto hocu da cujem iskustva!
Poz
hvala
 
Zemlja koju smo kupili je bila ujedno i hipoteka, posto nam je banka i prodala tu zemlju (oduzeli su je jednoj firmi).
U drugacijim slucajevima traze jos vece pokrice, tj u drugim nekretninama pored i te nekretninekoja se kupuje.
Posto su nam oni i prodavali a i davali kredit, islo je relativno brzo. Troskovi su bili ucesce (20%), zdravstveno osiguranje (1000e godisnje), lekarski pregled (300e), troskovi zalozne hipoteke (600e), menice. Dolazili su kuci, slikali, gledali itd, verovatno i jos neke sitnice koje sam zaboravio.
A za subvencionisani kredit od drzave, predmet kupoprodaje je i zaloga u isto vreme. Jedino ne znam da li drzava subvencionise bilo sta.
 
@gogi666
Pošto sam uzimao svakojakih kredita u banci izbaciću ti odokativnu računicu, mislim da ne postoji banka koja će ti dati kredit sa kamatom manjom od 8% godišnje, ako pretpostavimo da jedno jutro košta oko 7.000e ispadne da za kamatu treba da daš prve godine 560e, na ne pričamo o svakakvim ugovorima, lekarskim i osiguranjima imovine koji mogu da te ispadnu ohohohoho.
Kad pogledaš realno mnogo je isplativije plaćati zakup koji ne bi trebao da bude za jutro koje košta 7.000 preko 300e, tako da samo za kamatu možeš da zakupiš verovatno duplo više zemlje i na njoj ako je zarada 500e po jutru dobar si 1.000e.
Mislim da je mnogo bolje komšiji da ostaviš tih 600e za zakup nego nekim bankarskim smradovima kod kojih spremačice imaju 400e a obični službenici 1.000e+ plate na našoj grbači.
 
@nikola Nebih se slozio sa tobom da je bolje uzimati zemlju u zakup umesto dati kamatu banci.Za par godina taj komsija moze da proda zemlju drugome ili iz nekih razloga izda tu zemlju drugoj osobi i onda ti gubis za stalno.Po meni je bolje kupiti zemlju na kredit (naravno ne da se zarobis kreditom) i da ta rata bude kao npr zakup ali posle par godina zemlja ostaje vecno tebi.To je moje misljenje.Ne znam kako je kod vas ali ovde je zakup blizu tih 300e koje spominjes za ratu.
 
Nisi me shvatio, samo je kamata oko 600e godišnje, tako da ukupno ta rata na 4 godine izađe oko 180-190e mesečno, što je ogroman pritisak.
 
Ових дана би требало да се конкретизује понуда за 5-6 КЈ у КО Иваново по 2000€ ал' ми је то мало скупо.
 
spremačice imaju 400e a obični službenici 1.000e+ plate na našoj grbači

Iz tvojih usta u božije uši.
 
Bugarin: Hitno doneti strategiju u poljoprivredi Srbije

Novi Sad - Osim usvajanja strategije u poljoprivredi, bez koje je Srbija već dve godine, potrebno je što pre promeniti i zakon o poljoprivrednom zemljištu, kaže sekretar Udruženja poljoprivrede u PKV Đorđe Bugarin. - Sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju sa EU Srbija se obavezala da će, nakon četiri godine od početka njegove primene, omogućiti da i stranci postanu vlasnici poljoprivrednog zemljišta, pod istim uslovima kao i građani Srbije. Zato treba promeniti Zakon o poljoprivrednom zemljištu - kaže Bugarin. U toj oblasti, smatra on, trebalo bi napraviti rešenje koje će destimulisati strance da kupuju zemljište u Srbiji, a favorizovati one koji se bave poljoprivredom.
Moja farma
 
U srbiju je dosao bos, fiat... pa zbog cega nebih dozvolili strancima da pokupuju nasu zemlju da nas rese briga oko suse, subvencija i niskih cena poljoprivrednih proizvoda. Srbija, gleda u buducnost kao clanica evropske unije a clanice evroske unije, recimo britanci, gledaju kako da napuste evropsku uniju. Evropska unija nama nece pomoci jer i ona ima svojih problema i pitanje je dokle moze da opstane.
 
Nazad
Vrh