Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

ma sve se zna, covek koi je radio tu zemlju je proletos kupio novu volkswagen jettu, i ima love al opet nije kupio. zemlja je radjena u fulu sto se kaze, puna agro tehnika vec godinama...

da je imao toliko love kupio bi je, nebi prepustio drugom.
3 coveka u selu kupuju zemlju i niko vise...
 
Evo neke grube računice kojom se ja vodim:
za 15000evra kupim 3ha=3ha x 10t kukuruza x 20din=600000rsd=5084evra
za 15000evra zakup 50ha=50ha x 10t kukuruza x 20din=10000000din=84745evra.
Znam sad da će neki reći ali tvoje je tvoje,nisu ista ulaganja....itd.Ja gledam trenutnu isplativost i krajnju dobit od koje i živimo.Uostalom da bih otplatio kupljena 3ha treba mi 4godine po ovoj računici ako se odbiju troškovi obrade,a sa jednom zaradom sa ovog zakupa koliko mogu odmah kupiti hektara?
 
Mala ispravka:
xxha x 0t/ha -500€/ha(ulaganje)= VELIKI PROBLEM

- - - - - - - - - -

Sama me preduhitrio...

- - - - - - - - - -

Inače ovo mogu da potvrde kolege iz Krčedina, gde su neki krenuli sa "skidanjem" kukuruza, a prinosi ispod svake prognoze i očekivanja...
 
Jeste 2000e jeftino, ali ko zna kakva je to zemlja. Ako je neka slatina ni dzabe ne treba nikom.
 
Gde sam ja sve gledao zemlju, a bilo je po 5000 e/ha. Tako da ako se stvarno nudi negde u Banatu za 2000 e/kj, uveren sam da ce to biti prodano. A onima kojima je skupo, to je njihovo legitimno pravo. Ali, ako imaju lovu, mozda bi ipak trebalo jos malo da pogledaju oko te zemlje, jer 4-5 klasa, nije bas takav krs kao sto se misli.

A sad vidim Kishov odgovor. Nije mi bas jasno, sta fali zemlji na kojoj uspevaju te 4 kulture?
 
To, da ne znam, jesi u pravu, kod nas je sva zemlja dobra. Zato valjda i kosta 10.000 e kj.
Pa kad isto par ljudi kupuje zemlju i utrkivaju se izmedju sebe,normalno bice i skuplja na zimu,videces...11-12.000 Koja je po tebi Dusane realna cena zemlje?! Mo mom misljenju to je 6.500-7.000 eura po k.j bez obzira gde se nalazi ajde 7.500 da je blizu sela!
 
@KR
Ajde ovako. Ja kupim tih 5kj, koliko mi das za arendu po kj?

Ko je spomenuo 5kj?

- - - - - - - - - -

Gde sam ja sve gledao zemlju, a bilo je po 5000 e/ha. Tako da ako se stvarno nudi negde u Banatu za 2000 e/kj, uveren sam da ce to biti prodano. A onima kojima je skupo, to je njihovo legitimno pravo. Ali, ako imaju lovu, mozda bi ipak trebalo jos malo da pogledaju oko te zemlje, jer 4-5 klasa, nije bas takav krs kao sto se misli.

A sad vidim Kishov odgovor. Nije mi bas jasno, sta fali zemlji na kojoj uspevaju te 4 kulture?
Koju sam 4-tu kulturu naveo?
 
Evo neke grube računice kojom se ja vodim:
za 15000evra kupim 3ha=3ha x 10t kukuruza x 20din=600000rsd=5084evra
za 15000evra zakup 50ha=50ha x 10t kukuruza x 20din=10000000din=84745evra.
Znam sad da će neki reći ali tvoje je tvoje,nisu ista ulaganja....itd.Ja gledam trenutnu isplativost i krajnju dobit od koje i živimo.Uostalom da bih otplatio kupljena 3ha treba mi 4godine po ovoj računici ako se odbiju troškovi obrade,a sa jednom zaradom sa ovog zakupa koliko mogu odmah kupiti hektara?

Ima samo jedan problem sa ovom računicom, gde ćeš da nađeš tih 50h. Kod nas se trenutno ne nudi ni jedno kj a to što imaš u arendi samo gledaš da nekako zadržiš.
 
Nazad
Vrh