Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Eto ti stranih investicija, moze vlada da i to pribelezi u svoj mrsavi bilans ulaska kapitala u zemlju.
 
Kod nas se trguje za oko 4000e po kj, eventualno neko izvuče neku uslugu, prikolicu šapurina i sl.
 
Prodato je prosle nedelje za 70.000e, momku iz Crepaje

Promena prodaje, taj je odustao, i sada su navodno kupili neki povrtari iz Debeljace (mozda iz Sandor zna), mi smo starom gazdi dali saglasnost za prodaju.
Inace cena je za njive blize selu i dalje ostala blize 10000 e, cujem da je nesto prodato (3-4kj), ali nije proverena informacija. Eto sta znaci plodna zemlja, ni susa joj nista ne moze.
 
Dodjite slobodno kod mene u goste, da vas povedem u obilazak njiva, ako mi ne verujete. Sledeci vikend sam slobodan.
 
Dodjite slobodno kod mene u goste, da vas povedem u obilazak njiva, ako mi ne verujete. Sledeci vikend sam slobodan.
I ja sam spreman samo ako neko pozeli da dodje?!Ima pravo Dusan ovde ima njiva koje ce bez vecih poteskoca dati 8,9-10t/hektaru neka i vise, ali da kazemo jedno 30-40% ovo ostalo ce biti tu oko 6-7t/h to je i najveci deo, a ima gde nece biti vise od 2-3 tone odnosi se na kukuruz!
 
E zato mislim da cemo zemlju tek sad da platimo(u zakup)astronomski jer kukuruz dosta obecava za sad.(govorim samo za ovaj deo juznog banata).
 
E zato mislim da cemo zemlju tek sad da platimo(u zakup)astronomski jer kukuruz dosta obecava za sad.(govorim samo za ovaj deo juznog banata).
Ja ne uzimam u zakup,radim samo svoje ali u full-u!Ako se desi da natrci nesto a da u tom trenutku imam pare pre bih uzeo vecito 1-2 k.j nego 10-15 k.j u zakup, pa tako iz godine u godinu!
 
juce prodato u Crepaji 4 lanca i tri frtalja za 48000 evra.....
to je jako puno i to nebih platio....pa kad da mi se isplati zemlja u drugom zivotu?
 
Da imam slobodnih finansijskih sredstava, ne bih se puno dvoumio oko kupovine zemlje, kupovao bih, posebno u blizini mojih parcela. Nema sta to da ti se isplacuje, to je ulaganje, to ti kapital. Mnogo je bolje nego da drzis novac u banci jer ovde ti je kamata mnogo veca, a nema inflacije. Nas drugar je u kracinama (prema Opovu) uspeo da spoji preko 120 kj na jednom mestu, to je za postovanje.
 
Sad je pravo vrijeme za šecovanje zemlje ko ima u planu da kupuje. Gdje je ove godine dobar kukuruz , ako nije bilo nekih vanrednih padavina u julu , ali par njiva okolo a ne samo kod jednog domaćina tu zemlju vrijedi platiti duplo a možda i više . Ovo mislim baš bukvalno .
 
Nazad
Vrh