Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Nudili me 1kj za 4500e. Ponudjeno im 4000 uz obrazlozenje da ako se vec zavlacim malom a dugackom parcelom onda ne mogu dati vise od 4000e. Videcemo, do nedelje treba da odluce. Na parceli je skinuta psenica, a sirka ima kao da je sejan zitnom sejalicom.
 
Nudili me 1kj za 4500e. Ponudjeno im 4000 uz obrazlozenje da ako se vec zavlacim malom a dugackom parcelom onda ne mogu dati vise od 4000e. Videcemo, do nedelje treba da odluce. Na parceli je skinuta psenica, a sirka ima kao da je sejan zitnom sejalicom.
Koje je klase zemlja,da li je blizu neke tboje parcele ili sela.Za sirak ne brini ima totala nije skup.
 
Pored te njive moram proci kad idem na svoju jednu parcelu. To mi odgovara. Mana je sto je uzano - 11metara. Prva klasa 50ari, 2 klasa 7 ari.
Za sirak naravno total, medjutim za neverovati koliko ima sirka. Sta bi jos bilo da je kisa pala posle kosenja zita :D

Maticu, ipak cu totalom ;) pod uslovom da pazarim njivu.
 
Moj savet ti je da kupis nemoj gledati sto je uzano imam ja 1kj koje bukvalno dodje u obliku kvadrata i jako je nezgodno za obradu zato sto je kratka ali je 50m od sela.Sta god da uradis dobro razmisli.:ppozdrav:
 
Da je na 50m od sela ne bih razmisljao ni sekundu! Njiva je na 4km, od toga lenija 3km.
Takodje i levo i desno je mala sansa za prosirenje parcele.
U svakom slucaju hvala na savetu!
 
@SAMA
4000e je vredela i prosle godine. Toliko i sad vredi. Nema skoka cene, a i nisam cuo da se trgovalo, jer je susa i svi cekaju da vide sa koliko robe ce raspolagati.

@Djole71
Dugacko je 522m i siroko 11m.

---------- Poruka napisana u 13:28 ---------- Prethodna poruka je at 13:23 ----------

Cene jesu jake, ali nema za manje novaca da je njiva ok. 100-200ha nema kupaca, a jos manje prodavaca. Najtrazenija njiva je od 2kj do 5kj. Tu sumu novaca dosta ljudi poseduje i samim tim konkurencija bude zestoka.
Ako je za poredjenje pre 4 godine je 200ha prodato za milion evra.
 
Ok je tih 11m, taman da udeneš 16 redova na 70cm, i nemaš problema sa paranjem.

I ja imam takvih njiva od po jutro ili 1.5 jutra, i u kombinaciji sa različitim dužinama uvek imam po jedan ili dva reda van punog parača, i dok se tu izborim sa motikama na drugim njivama oparam par jutara.
 

Cene jesu jake, ali nema za manje novaca da je njiva ok. 100-200ha nema kupaca, a jos manje prodavaca. Najtrazenija njiva je od 2kj do 5kj. Tu sumu novaca dosta ljudi poseduje i samim tim konkurencija bude zestoka.
Ako je za poredjenje pre 4 godine je 200ha prodato za milion evra.

To vec ima smisla. Cene malih parcela su stravicne. Osim ako se ne kupuje da bi ostalo u porodici i unucima, ne vidim poentu kupovine 1ha od 15K eur. Prosto nema nikakvog smisla.
Sa tim novcem se moglo uloziti u zalivanje skoro 15ha zemlje, povecati prinose boljim merama i zaraditi na postojecoj zemlji vise nego na novoj.

Cak i da ima 2K eur po ha profita, to je tek za 7 godina isplata ulozenog ako je uzeto za kes. A to je malo verovatno.
 
Ljudi nije mi jasno zasto se racuna koliko godina treba da se isplati.:sta: Nekretnina je nekretnina i nju kupuje onaj koji ima viska para.Kamo srece da ih imam i da kupujem sve sto mi padne saka.Uzmite u obzir da je zemlja jedina nekretnina koja donosi dobit,povecava joj se cena,a ne pada sa staroscu i ne moze joj nista zemljotres ili druga sranja.Neki traktor kosta 100000e,pa ga neki kupuju,njegova cena pada sa godinama.Sto se ne radi konjima,pa da prodjemo jeftinije.Ona prica sa stanovima i izdavanjem je po meni manje unosna,a vi razmislite.Ko ima nek kupuje i srecno mu bilo.:ppozdrav:
 
Cenu određuje tržište. Sve dok ima kupaca koji plaćaju tu cenu zemlje, ona nije nerealna. Kad više ne bude mogla da se proda po toj ceni, onda možemo govoriti o nerealnoj ceni zemlje...
 
@dukej
Bas tako 16 redi. Medjutim sejalica je 6 redova. Prskalica 10 redi.
Uklapanje nikakvo.

Generalno cena zemlje je jaka, ali se trguje pot tim cenama. Sve ispod 4000e/kj je nikakva zemlja sa vecim anomalijama.
 
Kao sto sam vec rekao, ako se kupuje da bi se visak novca sacuvao ili da bi s eostavilo pokolenjima onda to razumem. Osnovni razlog zasto se neko bavi nekim poslom je da zaradi.

Ako ja kupim 1ha po 15k i ako na toj zemlji imam profit od 1-1.5K to je 10-15 godina za povracaj investicije. To znaci da novac koji sam vec zaradio nece doneti nov novac jos toliko godina. Ako sam uzeo kredit jos gore. Prodje zivot dok zaradis nesto.

Ako investiciju ne mozes da vratis za 5 godina, to onda nije bas najbolji posao. Ne ulaze se u posao da bi se pravio vazan kolko imas necega vec da bi se zaradilo. Ako kupis traktor od 100K kupio si ga da bi ti on zaradio pare. Dakle sa njim radis sebi zemlju, a mozes i drugome da radis pa da vrlo brzo isplatis taj traktor.

Na prvoj klasi moze da se pravi i 2K eur cisto, ali cisto sumnjam da na tako malim parcelama to moze da se uradi. Ako imas vecu parcelu, pune mere, pa jos i zalivanje onda mozes da se ludiras sa cenama oko 5-6K/kj inace je suludo i ne profitabilno.
 
Заборавили сте само пар детаља..
1. ефекат 2015
2. прање пара
3. ни сујета није лош мотив
4. ко "заради" паре не гледа на њих исто ко ви који зарадите ..
 
Nekada je seljacki zivot bio jako tezak.Oralo se konjima od jutra do mraka.Ustajalo se u 2 da se nahrani stoka,pomuze,pa na njivu.Lepo se izljube zena i deca,pa kad ih vidis.Zimi kad je manje posla na njivi,cepaju se i testere drva i to rucno bez motorne testere.Nema letovanja,nema zimovanja itd.:osmeh:E sad su hvala Bogu dosla druga vremena.Ko radi vecu kolicinu zemlje uglavnom nema stoke.Ustaje kao sav normalan svet,sedne u traktor,ukljuci klimu,pusti muziku,prijatnije mu je nego u necijem autu i odradi xxx hektara.Zaradi po hektaru vise nego nekad,jer je cena hrane mnogo veca,a prinosi takodje.Kad okruni kukuruz ili ga proda iz silosa,na more.:osmeh:Neko radi celu godinu za te pare sto se zaradi na hektaru.Neko ce reci nema uloga.Pa naravno.Ta zemlja je i zaradila za taj traktor i ulog.Opet kazem hvala Bogu sto su dosla takva vremena.I tu zemlju koju kupujete je zaradila ista ta zemlja i zato ne treba gledati za koliko se isplati.ONA JE VEC ZARADJENA.I zato kupujte sve sto vam padne saka i sto ste u mogucnosti,da se deci jos vise olaksa zivot.Sretna vam trgovina i da vam se ulozeno brzo isplati.
 
Nazad
Vrh