Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod mene i dalje ista cena, zemlja se trazi, sve sto je ponudjeno - prodato je, cena je oko 10000e po kj.
Pa jel ta zemlja bolja od zemlje u Juznoj Backoj? mene interesuje cena zemlje tamo oko Beceja, Temerina, Srbobrana i tu negde pa sve do Ceneja pred Novim Sadoma nije mi poznato da se tamo prodalo nesto skuplje od 6000€
 
Dobra je...Mislim da retko gde ima bolje,ali kod nas na cenu utice i manji atar za razliku od nekih susednih ili sela iz okruzenja...Dolovo,N.Selo,itd...I da se razumemo,imamo mi i losije zemlje ali preko 90% je OK
 
Pisemo ovde kako ha zemlje vredi 10000 i15000e i kako treba davati te novce za kupovinu zemlje.Drzava neda subvencije od 120e po ha,a mi na ulice jel nam taj novac toliko znaci u proizvodnji i opsta kuknjava.Pa kad mozemo dati 15000e po ha koji ce nam onda i subvencije jel su jako male u poredjenju sa cenom zemljista koju placamo.Cena zemlje je nerealna i mogu je kupovati samo tajkuni.
 
Pisemo ovde kako ha zemlje vredi 10000 i15000e i kako treba davati te novce za kupovinu zemlje.Drzava neda subvencije od 120e po ha,a mi na ulice jel nam taj novac toliko znaci u proizvodnji i opsta kuknjava.Pa kad mozemo dati 15000e po ha koji ce nam onda i subvencije jel su jako male u poredjenju sa cenom zemljista koju placamo.Cena zemlje je nerealna i mogu je kupovati samo tajkuni.
samo jedna ispravka. ne ha nego jutro zemlje kosta oko 10.000 eura. Uglavnom svi oni koji placaju tu cenu, najvise kukaju za subvencijama jer nemaju sredstava za dalju obradu ako im drzava ne pomogne
 
Cena zemlje u pojedinim eu zemljama je jos veca (daleko veca)! A tek subvencije koliko su vece i koliko je organizovano dobro. Nije mi cilj da kazem da li je 10k evra po kj puno ili ne, vec da razgranicim subvencije od cene zemlje.
Subvencije u nasoj drzavi sluze da budemo sto konkurentniji na globalnom trzistu. Cena zemlje je takva kakva jeste. Meni je nudjeno kj i za 3.000e i za 5.500e. Kupio sam ovo skuplje sto ta zemlja i na ovakvoj susi ce dati ok rod a ova od 3000 ima 90 posto jalovih biljaka.
 
Cena zemlje u pojedinim eu zemljama je jos veca (daleko veca)! A tek subvencije koliko su vece i koliko je organizovano dobro. Nije mi cilj da kazem da li je 10k evra po kj puno ili ne, vec da razgranicim subvencije od cene zemlje.
Subvencije u nasoj drzavi sluze da budemo sto konkurentniji na globalnom trzistu. Cena zemlje je takva kakva jeste. Meni je nudjeno kj i za 3.000e i za 5.500e. Kupio sam ovo skuplje sto ta zemlja i na ovakvoj susi ce dati ok rod a ova od 3000 ima 90 posto jalovih biljaka.
Subvencije od cene zemlje nebih razgranicavao, posto se radi o jednom poljoprivrednom gazdinstvu. Onaj koji placa toliku cenu po kj. je dovoljno konkurentan i bez subvencija. Ja jesam za subvencije, ali samo poljoprivrednicima do 50 kj.
 
Gde treba da bude 'crta' je pitanje za analizu. U npr. Engleskoj nema limita (cak i kraljica dobija subvenciju za xx hiljada ha). Nije ni bitna Engleska... Hocu da kazem da su subvencije u svakoj drzavi normalna pojava. Sto jaca drzava subvencije su vece. Vece subvencije - konkurentnija proizvodnja.
Na koji nacin ce gazdinstvo iskoristiti novac od subvenc je do njih samih. Neko neku masinu kupi, neko ode na more, neko kupi parce zemlje...
 
To znaci da poljoprivrednici imaju novca. Pa dali je pomoc drzave tu neophodna

Pa ziveli smo i ranije bez subvencija, nije cilj subvencija da pomaze selektivno ili samo ispod 50kj, vec da se poljoporivreda osavremeni i bude konkurentna u svetu. Subvencije jesu definitivno ubrzale stvari i dovele do jos veceg raslojavanja izmedju velikih i malih i sredine. Ali subvencije i jesu postigle svoj efekat, proizvodnja se osavremenilja, obnovio se vozni park. A to sto postoje nesrazmere u vlasnistvu i kolicini ha, nije na meni da objasnjavam, svi znate kako su ljudi sticali ogromne povrsine za kratko vreme. Nemaju ovde svi poljoprivrednici novca, ovde je stvar cene vise u nesrazmeri izmedju ponude i traznje. Selo je zivo, mladi se ne iseljavaju, a zemlja je ogranicena.
Kvalitet i plodnost zemlje je prednost naseg atara i to nam u startu daje bolju poziciju u odnosu na ostale. Ne zaboravite da je i Almex potekao iz Crepaje
 
Ljudi treba mi informacija kako se krece cena zemlje koja se nalazi na pola puta izmedju Mokrina i Crne Bare?Takodje me interesuje i cena zakupa zemlje u tom kraju?Kaze mi gazda da ima na njivi od 1-4 klase zemlju i da se cela njiva obradjuje.
 
samo jedna ispravka. ne ha nego jutro zemlje kosta oko 10.000 eura. Uglavnom svi oni koji placaju tu cenu, najvise kukaju za subvencijama jer nemaju sredstava za dalju obradu ako im drzava ne pomogne
Ti si vidim iz okoline Beceja, ?... to nije daleko od Temerina, znaci i tamo se kj zemlje placa oko 10000€? neznam di je bolja kod Srbobrana, ili kod Temerina?
 
Pa ziveli smo i ranije bez subvencija, nije cilj subvencija da pomaze selektivno ili samo ispod 50kj, vec da se poljoporivreda osavremeni i bude konkurentna u svetu. Subvencije jesu definitivno ubrzale stvari i dovele do jos veceg raslojavanja izmedju velikih i malih i sredine. Ali subvencije i jesu postigle svoj efekat, proizvodnja se osavremenilja, obnovio se vozni park. A to sto postoje nesrazmere u vlasnistvu i kolicini ha, nije na meni da objasnjavam, svi znate kako su ljudi sticali ogromne povrsine za kratko vreme. Nemaju ovde svi poljoprivrednici novca, ovde je stvar cene vise u nesrazmeri izmedju ponude i traznje. Selo je zivo, mladi se ne iseljavaju, a zemlja je ogranicena.
Kvalitet i plodnost zemlje je prednost naseg atara i to nam u startu daje bolju poziciju u odnosu na ostale. Ne zaboravite da je i Almex potekao iz Crepaje
Nas najveci problem je sto u selu ima dosta njih koji bi da budu "ALMEX"...
 
Ljudi treba mi informacija kako se krece cena zemlje koja se nalazi na pola puta izmedju Mokrina i Crne Bare?Takodje me interesuje i cena zakupa zemlje u tom kraju?Kaze mi gazda da ima na njivi od 1-4 klase zemlju i da se cela njiva obradjuje.
Kikindjani ili neko, zna li neko odgovor na moje pitanje?Nude mi tamo zemlju u neku razmenu.
 
Pa ziveli smo i ranije bez subvencija, nije cilj subvencija da pomaze selektivno ili samo ispod 50kj, vec da se poljoporivreda osavremeni i bude konkurentna u svetu. Subvencije jesu definitivno ubrzale stvari i dovele do jos veceg raslojavanja izmedju velikih i malih i sredine. Ali subvencije i jesu postigle svoj efekat, proizvodnja se osavremenilja, obnovio se vozni park. A to sto postoje nesrazmere u vlasnistvu i kolicini ha, nije na meni da objasnjavam, svi znate kako su ljudi sticali ogromne povrsine za kratko vreme. Nemaju ovde svi poljoprivrednici novca, ovde je stvar cene vise u nesrazmeri izmedju ponude i traznje. Selo je zivo, mladi se ne iseljavaju, a zemlja je ogranicena.
Kvalitet i plodnost zemlje je prednost naseg atara i to nam u startu daje bolju poziciju u odnosu na ostale. Ne zaboravite da je i Almex potekao iz Crepaje
Pa zbog cega subvencije nisu selektivne. poljoprivrednici koji rade 20-30 jutara koji izdrzavaju svoju porodicu placaju dazbine sada treba unistiti, od njih napraviti socijalne slucajeve a bogate napraviti jos bogatijima.
 
Kikindjani ili neko, zna li neko odgovor na moje pitanje?Nude mi tamo zemlju u neku razmenu.

Ogovor ne mogu da ti dam dok ne vidim kako to izgleda. Ono sto znam da sam u Crnoj Bari video jedan jedini potez gde je zemlja tu i tamo da nesto vredi, a ostalo je prilicno lose. S obzirom da si iz Beceja, verujem da bi se razocarao u razlici u kvalitetu, obradi i prinosima u odnosu na becejsku. Znaci: vise goriva, losija obrada, veca ulaganja i manji prinos + kilometraza. Ako znas tacno neku poziciju, mogu ti se raspitati pa na PP.

Sto se tice zakupa, robno 5-6 metara zita, 100+e, zavisi. Ima u Mokrinu dosta jakih domacina, tako da i to malo dobre zemlje se vec radi uveliko, ono sto ostaje je za trgovinu i retko moze da se "ubode" nesto dobro. I ako ce ti nesto znaciti, mnogo je bolja zemlja prema Kikindi nego prema Crnoj Bari.
 
Ne bi ja isao tamo da radim tu zemlju vec mi je nude u razmenu za neku trgovinu pa da vidim moze li se to izdati posle i po kojoj ceni.Kaze mi gazda da je zemlja negde kod Zlatice(to je valda uprava neka,imanje ili tako nesto)I da je bila izdavana vec par godina za 100 evra po kj.Tako kazu.
 
Nazad
Vrh