Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Prosle nedelje su se prodale dve njive u Crepaji, obe su otisle po 10000e po kj, ako nastavi ova cena, ja razmisljam da prodam ono sto sam kupio u prethodne 2 godine i da zaradim skoro duple pare, taman za veci stan.
 
pa imo čovek para za bacanje a vratiće se ulozeno za 10-20 godina ili je opro novac ona priča šošić-zelenović itd
 
Ima li isplatljivije investicije od kupovine zemlje. Jedan ha izađe oko 17.000 evra. Ako je kupio zemlju prve klase, a verovatno jeste, može očekivati u zavisnosti od godine do godine od 600 do 1000 evra po ha čiste dobiti. Otprilike 3.5 do 6 % kamate na godišnjem nivou. Ako godina posluži može i preko 1000 evra. Koje kamate se nude u bankama? Znate li koliko je teško sada izdati stan i koliko su pale cene nekretnina? Da li neko uopšte ima neku ideju za unosan posao, a da to nije trgovina. Ova investicija je najsigurnija, a trenutno po meni i najisplatljivija. Ako neko ima neki drugi račun, slobodno neka ga predstavi.
 
Ima li isplatljivije investicije od kupovine zemlje. Jedan ha izađe oko 17.000 evra. Ako je kupio zemlju prve klase, a verovatno jeste, može očekivati u zavisnosti od godine do godine od 600 do 1000 evra po ha čiste dobiti. Otprilike 3.5 do 6 % kamate na godišnjem nivou. Ako godina posluži može i preko 1000 evra. Koje kamate se nude u bankama? Znate li koliko je teško sada izdati stan i koliko su pale cene nekretnina? Da li neko uopšte ima neku ideju za unosan posao, a da to nije trgovina. Ova investicija je najsigurnija, a trenutno po meni i najisplatljivija. Ako neko ima neki drugi račun, slobodno neka ga predstavi.

Sto bi znacilo da ce za jedno 20ak god da mu se vrati investicija i da bude na nuli!! Ta cena je preterana ,da je kupio stan i iznajmljivao za 150e mesecno zgrnuo bi godisnje 1 800 e i to nista da ne radi,a ovako ce da se muci 20 god da bi bio na nuli,mada tu su ulaganja i u mehanizaciju,tako da je pitanje koliko je isplatio platiti toliko para 1 ha... Naravno ghovorim ako je u pitanju poljoprivredno zemljiste,druga stvar je gradjevinsko...
 
Sto bi znacilo da ce za jedno 20ak god da mu se vrati investicija i da bude na nuli!! Ta cena je preterana ,da je kupio stan i iznajmljivao za 150e mesecno zgrnuo bi godisnje 1 800 e i to nista da ne radi,a ovako ce da se muci 20 god da bi bio na nuli,mada tu su ulaganja i u mehanizaciju,tako da je pitanje koliko je isplatio platiti toliko para 1 ha... Naravno ghovorim ako je u pitanju poljoprivredno zemljiste,druga stvar je gradjevinsko...

Kako će za 20 godina da bude na nuli, pa valda mu ostaje i ta zemlja koja sigurno neće izgubiti na vrednosti (može samo da dobije na vrednosti). A stan za 20 godina sigurno neće vrediti koliko vredi sad.
 
Kako će za 20 godina da bude na nuli, pa valda mu ostaje i ta zemlja koja sigurno neće izgubiti na vrednosti (može samo da dobije na vrednosti). A stan za 20 godina sigurno neće vrediti koliko vredi sad.

ostaje ali ta zemlja teko da moze da vredi 17 000 e...kod mene je sve vise i vise zemlje ,gazdinstva su stara,mi cemo ove godine kupiti oko 5 ha zemlje i ar placamo 30-35e... a stanu neka za 20 god vrednost padne max 20 % on je opet zaradio cistih para a da nista nije radio,ne brine se da li je susa,da li je grad,da li je poplava... i da jos mu na kraju ostaje stan,,,
 
Baš je dobar tajming za izračunavanje povratka uloženih para.Ako je kupio sa letinom odma mu se vraća 0%uloga :sta:
 
10 000? to nisu cista posla...mada vidim ima ljudi koji kazu da je to isplativo,ja mislim da je to cisto Kurc...,sveopste ljudsko nadmetanje i alavost...da komsiji crkne krava,makar ja i ne imao nista od toga i da komsija zavidi komsiji...tipicna Srpska posla,jer se kod nas oprasta sve sem uspeha i napretka...ali po ceni od 10 000...takvi slicni celo zivot ljuste sapunjaru,voze neki raspad od auta,nece da sipaju antifriz u traktor ,zamena ulja kaze luksuz,podmazivanje masina je glupost-skupo je ...a za zemlju kada se prodaje isti taj ide i vec dogoverenu (kaparisanu)za prodaju zemlju nudi po nekoliko stotina eura vise samo ne bi li se dokopao kojeg lanca jos...tad mu nije skupo...prokletost nema kraja.
 
Garsonjera u Novom Sadu, nekih 25 kvadrata da se kupi i opremi ne može za manje od 30.000 evra. Teško da može i da se iznajmi za 150 evra mesecno, ali neka bude toliko. Ako uspe da je iznajmi svih 12 meseci po toj ceni, dobije 6% na taj ulog. Da je ovo pravna država on bi još i platio porez, tako da bi bilo i manje. Posle par godina morao bi da uloži u krečenje i održavanje stana. U svakom slučaju ne bi više zaradio na nekretnini nego na zemlji, a pogotovo ne u ovoj krizi i kada ima gomila stanova za iznajmljivanje.
 
Posaljite i meni nekog takvog sto kupuje za 10000 kj,ja cu mu prodati svu zemlju koju posedujem i odo ja u grad da kupim koji stan i da ne radim vise i ne gledam u nebo.

---------- Poruka napisana u 23:11 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

Kako svi mi brzo zaboravimo losa vremena za poljoprivredu.Ako ova godina nastavi ovako pa umesto kombajna i beraca budemo kacili tarupe brzo ce i cena zemlje pasti jer ce se sve prodavati da bi se placali krediti.Ali o tome se ne razmislja dokle se god moze zaraditi.
 
@zcurcic moze garsonjera u ns za 26 000 da se pazari i to lepa, i na lepom mestu... A za 150 evra je necete izdati nikad, za 130 jos boze pomozi... 100-120 je realna cena garsonjere za izdavanje... E sad preracunajte opet :)
 
Ma sta je vama, ovde ima ljudi koji imaju i preko 100 vagona kukuruza, neki jos uvek nisu ni naceli lagere, pa kuda ce sa novcem, sve vec imaju, kucerine, masine, stanove, automobile i dzipove. Moraju negde da plasiraju sav taj novac.
A to izdavanje stanova, to je sranje, imati posla sa podstanarima, pobegnu, ne plate racune, naprave stetu. Moj kum izdaje stan i to u svojoj zgradi gde i zivi i vise ima stete nego koristi, duguju mu novac, nemaju za kiruju, a ruiniraju stan, a sto je najgore, po nekoliko meseci mu bude prazan stan svake godine. Zemlja je prava stvar za ulagaje novca. A bice jos skuplja u buducnosti.
 
Kako dodje tako ce i da ode,i dzipovi i kucerine i sve ostalo,nije se to tako lako moglo zaraditi,i mi radimo pa nemamo toliko!
 
Ovde kod mene ti je dobra i plodna zemlja, promocurni i vredni ljudi i sticaj sretnih okolnosti i eto ti bogatstvo, ima porodica koje su bogate bile i pre 50 godina, a sada su jos jace, a sve se to sticalo radom i trudom dugi niz godina, a ima i onih koji su stekli masala kapital ulozisi obraz i tri prazne sibice. Uglavnom je bilo kroz rad i zakup velikih povrsina drzavne zemlje i zemlje kupovane u arendu.
 
Nazad
Vrh