Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

А можда не скаче цена земље него пада вредност новца?!::novac::
Кад се само сетим шта је некад могло да се купи за 100 ДЕМ а шта сада за 100€ (а требало је да буде 1:2).
 
Meni je nudjeno 10 kj u Glogonjskom ataru, po 8500e za kj, jedna njiva je do mene, a druga preko puta. Nisam kupio, naravno, ali mi je zaooooo.
 
Posaljite i meni nekog takvog sto kupuje za 10000 kj,ja cu mu prodati svu zemlju koju posedujem i odo ja u grad da kupim koji stan i da ne radim vise i ne gledam u nebo.

nemoj puno da zelis,mozda ti se i ostvari....
bio sam u drustvu kada je jedan sa slicnim razmisljanjem dobio ponudu od 10000e/kj i nije hteo da prihvati i napravio totalnu budalu od sebe!:ppozdrav:
 
Ovde kod mene ti je dobra i plodna zemlja, promocurni i vredni ljudi i sticaj sretnih okolnosti i eto ti bogatstvo, ima porodica koje su bogate bile i pre 50 godina, a sada su jos jace, a sve se to sticalo radom i trudom dugi niz godina, a ima i onih koji su stekli masala kapital ulozisi obraz i tri prazne sibice. Uglavnom je bilo kroz rad i zakup velikih povrsina drzavne zemlje i zemlje kupovane u arendu.
Realno radili su drzavnu zemlju godinama ili nisu placali ili su placali pro-forme!Problem je sto se sad kod nas utrkivaju ko ce vise zemlje da kupi i ko ce vise da plati!U pravu si za te silne novce i da ne znaju sta ce sa njima ali neka daju meni ja bi znao a ne bi kupovao zemlju,tj.kupio bi nesto ali sigurno ne po ovolikim cenama!Moze zemlja da je plodna koliko hoces,meni su I i II klasa sve njive pa sad na ovu godinu podgoreo kukuruz...i sta sad?!Neko to nece toliko da oseti a neko Boga mi hoce...Samo neka placaju 10.000 eura k.j i neka uzivaju u zemlji,a pod kreditima su svi ali bukvalno svi ti sto ne znaju sta ce sa parama...Pusti to,ima sve svoje i dokle bi trebalo ici!Nikad dosta kad imas 50 aj da kupimo jos 10 pa kad imas 60 aj jos 40,pa ajde kad vec radimo 100 da radimo 200 i tu se gubi veza sa razumom i realnoscu...Jel kraja nema, dok ti ne kazes E dosta je bilo...
 
Kad smo kupili stan u NS tada se za njega moglo kupiti 10-11kj zemlje.Danas se trudim da ga prodam i mozda cu moci kupiti 4,5-5kj zemlje.Imati izdat stan svih 12 meseci je prava umetnost,a samo jedan mesec da nemas nikoga,ides u minus zbog troskova koje moras platiti a koji su skoro kao i cena mesecne kirije.Sto se pametne investicije tice,bolje zemlja nego stan,to je moje misljenje.
 
Poslednja izmena:
Bolja je investicija zemlja naravno.Moj otac je kupovao jos dok sam isao u osnovnu skolu i ja nemoram da mislim hocu li na licitaciji uzeti 10kj 100kj ili 1000kj ili ce je uzeti neki tajkun imam svoju i neku sigurnost.Ne radim drzavnu zemlju ali voleo bih makar koliko toliko,kod mene cena zemlje skace iz godine u godinu i tako ce uvek i biti.
 
Zemlju koju niste Vi stekli nemate moralno pravo da je prodajete ili poklanjate.
Čika Duško potpuno si u pravu samo nažalost moral je davno nestao u zemlji Srbiji.
Sale.d. Ja sam iz grada došao na selo i veruj mi nemoj misliti da bi ti bilo lepše.
Danas sam čuo da su neki poljoprivrednici iz naše opštine uzeli u zakup u Rumuniji 2000 ha. Ovde je postalo jako gusto izgleda.
Pre par godina sam kupovao zemlju po 500-600 eura jutro (u ritu) a sad je ni nema u ponudi.
 
Kako ce ti ljudi da rade tu zemlju u Rumuniji ? Zar tamo nema ko ce to da kupi ? Ja znam da su nasi ljudi kupovali stanove po Temisvaru i to jako jeftino.
 
Dule radiće traktorima :osmeh:
Malo šale ,ne znam ali nije neizvodljivo.
Prošle godine na protestima smo na Tamiškom mostu pričali sa nekim ljudima iz Debeljače koji su rekli da rade zemlju i u Rumuniji:sta:
Ovo verovatno ako je istina neko iz Debaljače zna.
Kod rumuna izgleda nije trend kao kod nas.Tek sad kupuju berače pa će za 15-tak godina podići proizvodnju na viši nivo.
U okolini Turn seerina sam pouzdano čuo da je zemlja 300 eura po ha na večito.
 
Koliko ja znam nije uzeo u zakup nego usluzno da vrsi zito, kupio u Rumuniju Megu 204 a a posle ce je doterati ovde...
 
Ja sam danas pazario malo jace od lanca, tacnije 60ari za 7000e. Do skoro je bio najskuplji lanac u selu 4000-5oooe. Al ode cena................ Nesto se prica da je trgovano za 8500/kj, al tim ljudima nemoze da se veruje (vole da se hvale pa se malo i zanesu)
 
Svaka cast techo...treba imati onu stvar,pa izdvojiti tolike pare za parce zemlje...do pre neku godinu niko zemlju nije hteo za 1000 E,a sada poalavili se ljudi...ovo nece izaci na dobro,svet ludi nacisto...a ovakve godine kao ova nas samo opominju,
 
Ovi vremenski uslovi će dobro doći da se malo realnije uspostavi odnos ponude i tražnje.Ovo dosad je previše davalo oduška mašti kako prodavaca tako i kupaca zemlje.
 
А можда не скаче цена земље него пада вредност новца?!::novac::
Кад се само сетим шта је некад могло да се купи за 100 ДЕМ а шта сада за 100€ (а требало је да буде 1:2).

BRAVO!
I još nešto. Uporedimo vrednost novca(konvertibilnih valuta) i sa cenom zlata od pre dest godina i sada! Šta sad kažete? Da li skače cena zemlje ili pada vrednost novca?
 
Jos je bolje poredjenje izmedju cena pojedinih roba. Npr koliko kukuruza treba danas za jedan auto, a koliko je trebalo onda. Postoji ozbiljna teorija u svetu o tzv sterilizaciji novcane mase. Sa jedne strane nenormalan visak se nekako mora anulirati drugom stranom.
 
Danas pazario 2,25 k.j. do moje parcele njiva 2 klase kako mi to kažemo na asvaltu(regionalni put) sa mogućnošću zalivanja po ceni od 4000 e/ k.j. i kako je gore naveo član Steco na ova naša ovogodišnja očekivanja od poljoprivrede to je neka realnost.
 
Nazad
Vrh