Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U Srbiji od privatizovanih firmi dobro funkcionišu samo one koje su kupili konzorcijumi koje su formirali sami zaposleni na čelu sa direktorima. US-stil je pobegao kao usran golub čim su naišli na prvu nedaću. Tako će otići i strane banke čim ne budu imali više šta da nam uzmu. Ništa dobro nama stranci neće doneti. Ne treba im dozvoliti nikada da kupe nikakvu nekretninu. Ako hoće da rade ovde neka uzimaju u zakup i to samo građevinsko zemljište, stanove i lokale. Treba te uzurpatore sve najuriti napolje!

Ausländer raus!:sjasi:
 
А да инвестираш у неко парче у другој држави? Ко зна дал' ће моја њива и моја кућа сутра бити моји? Гледам у Енклеској је 7.800€/КЈ, у Јужној Америци багатела ... Нису само у питању политичке промене већ се мора рачунати и на климатске. Кинези, Индијци, Јужнокореанци ... нису тек тако заинтересовани за велике површине у иностранству.

U Rumuniji je zemlja KRS. Sad u pogranicnom delu mozda je i solidna. Kako se ide dalje u Rumuniju sve je gore. Bio sam tamo 2006 ili 2007 ne secam se. Arad, Temisvar i jos neki gradovi, 5-6 dana obilaska. Kao paor hobista dosta sam obracao paznju na krajolik iz autobusa, i nimalo mi se nije dopalo. Zemlja u Backoj je 10x bolja...

@YT1RDI
Kod mene u selu ako se nastavi tempo ce uskoro biti ta cena, znaci da investiram u Englesku sledeci put :haha: Ono sto je sigurno je da je investicija mnooogo sigurnija nego ovde :osmeh:

@NA i @DusanA
3-5% ko ima 3-5kj je koliko godisnje uvecanje? To moze onaj ko ima puno zemlje.

Samo registrovani EU farmeri mogu kupovati u Rumuniji a u bugarskoj jedino preko firme, neka me neko ispravi ako grešim. Obe imaju solidnu zemlju u podunavlju i pojačane subvencije iz evropskih fondova. Ko zna cene neka postavi.
 
071115113328-large.jpg


Pogledajte Rusiju i Ukrajinu, koje su to povrsine, pa Rumunija, zatim Panonska nizija i zapadna Evropa
Kod nas juzna Backa najjaca
 
Sto se tice Ukrajine zna se da imaju jako dobru zemlju. Malo sam samo sumljicav za okolinu Cernobila, ostalo je ok. :osmeh:
 
Danas bio u Banatskom Novom Selu, na oglasima stoji parcela 5 kj (nema cena), ima ih jos nekoliko u ponudi, ali manje parcele, eh, novoseljani koja je cena kod vas ?
 
Meni traze za 1kj 4000e, pored postojecih 5kj u vlasnistvu. Necu prihvatiti jer je uz put to jutro, i obavezno ga cigici oberu 3-4 reda pre vlasnika. 16 redova je jutro u tom potesu.
 
To je oko 515-520m dugacko. Problem je sto je na jako prometnom putu. Uvek se izgazi red dva, i lopovi volu tu njivu godinama.
 
Meni sinoć drugar nudio zemlju za 4500evra po hektaru.Toliko kod nas plaća Matijević ali u selu niko.Tako da ni ja nisam hteo biti prvi koji će probiti barijeru od 2000evra za KJ.
 
Pa taj Matijevic i slicni njemu ima da pokupuju svu zemlju po Srbiji-Vojvodini.....Cuo sam da pripremaju PKB da prodaju Miskovicu, kad ga jos zaduze pa da ode za dug!
 
Nazad
Vrh