Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ovo i nas ceka!!!! Od ovoga treba da se zastitimo po svaku cenu, uredbama, zakonima pa cak i Ustavom!!!!

[h=2] Ove države kupuju neverovatne količine stranog zemljišta[/h]
Izvor: Gde Investirati
U protekloj deceniji, više od 200 miliona hektara zemljišta je prodato u brojnim transnacionalnim dogovorima, podaci su izveštaja koje je objavila koalicija istraživačkih centara i civilnih udruženja.
zemljiste1.jpg


Izveštaj otkriva zapanjujuće činjenice o tajnom svetu kupovine zemljišta u drugim državama, koji uključuje vlade, kao i privatna i javna preduzeća, prenosi Guardian.

Zbog velikog globalnog rasta tražnje za vodom, hranom i energijom, i bogate zemlje, kao i one u razvoju, ciljaju obradive površine po niskim cenama u siromašnijim zemljama, pokazuju podaci Land Matrix projekta.

Prema ovoj statistici, najpoželjnije je zemljište u Indoneziji, Kambodži i Filipinima.

Pogledajmo koje to zemlje prave ove dragocene zalihe, prema podacima sajta Landportal.info.

1. Južna Afrika
Ukupno kupljenih hektara: 1.231.034
Velika nabavka: 352.000 hektara u Beninu od strane privatnog investitora u agrar.

2. Kanada
Ukupno kupljenih hektara: 1.329.793
Velika nabavka: Alberta Investment Management Corp. kupila je 389.000 hektara u Australiji zbog investiranja u šumarstvo.

3. Švedska
Ukupno kupljenih hektara: 1.434.700
Velika nabavka: 141.000 hektara u Mozambiku kupio je fond Global Solidarity Forest zbog investiranja u šumarstvo.

4. Australija
Ukupno kupljenih hektara: 1.547.616
Velika nabavka: 360.000 hektara u Indoneziji kupio je BHP Billiton zbog ulaganja u agrar.

5. Saudijska Arabija
Ukupno kupljenih hektara: 2.204.132
Velika nabavka: 273.000 ha na Filipinima pazarila je korporacija Eastern Renewable Fuels zbog ulaganja u agrar.

6. Ujedinjeni Arapski Emirati
Ukupno kupljenih hektara: 2.277.856
Velika nabavka: 1.700.000 ha u Sudanu kupio je Al Ain National Wildlife zbog ulaganja u turizam.

7. Izrael
Ukupno kupljenih hektara: 2.388.000
Velika nabavka: 1.990.000 ha u Demokratskoj Republici Kongo kupio je nepoznati privatni investitor zbog ulaganja u poljoprivredu.

8. Italija
Ukupno kupljenih hektara: 2.614.792
Velika nabavka: 1.990.000 ha u Indoneziji kupio je nepoznati investitor zbog ulaganja u poljoprivredu.

9. Južna Koreja
Ukupno kupljenih hektara: 2.696.297
Velika nabavka: 405.000 hektara kupila je Kapa Limited u Kambodži u nepoznate svrhe.

10. Velika Britanija
Ukupno kupljenih hektara: 3.008.472
Velika nabavka: 690.000 ha NRG Chemicals kupila je na Filipinima zbog ulaganja u agrar.

11. Malezija
Ukupno kupljenih hektara: 3.397.607
Velika nabavka: 287.000 ha u Indoneziji kupila je korporacija Sime Darby Berhad radi investiranja u poljoprivredu.

12. SAD
Ukupno kupljenih hektara: 4.136.973
Velika nabavka: 364.000 ha u Indoneziji kupio je BHP Billiton zbog ulaganja u agrokulturu.

13. Kina
Ukupno kupljenih hektara: 5.354.502
Velika nabavka: 10.000 hektara u Kambodži kupila je grupa Phou Mady Investment zbog investiranja u šumarstvo.

14. Indija
Ukupno kupljenih hektara: 5.420.209
Velika nabavka: 2.000.000 ha u Indoneziji kupila je Tata Power zbog ulaganja u agrikulturu.

Dodatne informacije o trgovini zemljištem možete saznati iz Land Matrix baze http://landportal.info/landmatrix.
 
Pazarili parcelu od 54 ar sa posejanom sojom za 4500 eura.Trend rasta cene zemlje kod nas je 300-500 eura/kj po sezoni...
 
Da, tako nesto, to sam juce prvi put cuo.
То је због пореза. Ако претходни порез на пренос није плаћен мора прво он да се намири па онда може трансакција да иде даље.

---------- Poruka napisana u 16:43 ---------- Prethodna poruka je at 16:42 ----------

Kod mene poljoprivredno dobro prodato italijanu ima oko 1600ha sve parcele preko 20ha cena je bila 500evra po ha....:osmeh:
Мимо устава!

---------- Poruka napisana u 16:45 ---------- Prethodna poruka je at 16:43 ----------

Sramota, u bescenje je prodato!!! A cija je to poljop. dobro bilo, mislim u cijem vlasnistvu?
Како срамота? Па за то смо гласали!
 
Moje pitanje je proslo ne zapazeno pa cu ponoviti...
Kolika je cena 1ha u okolini Backog Petrovca?

Hvala!
 
Voleo bih da ti pomognem, ali ne znam. Znam da imaju dobru zemlju i da dobro rade, prema tome, tamo ima dosta jakih poljoprivrednika, zato, mislim da ne moze biti ha manje od 9000e
To ti je vrlo aktivan kraj za poljoprivredu, a i NS je blizu. Ima par clanova iz Petrovca, mozda ce ti oni odgovoriti.
 
Kolika je cena zemlje u Curugu i okolini?Informacija mi je vrlo vazna pa vas molim da vam ne bude mrsko da je napisete(naravno ko zna)
 
Hvala Dusane... 9K/ha, hmmm, to mi zvuci poprilicno. Cesto slusam kako ha najkvalitetnije zemlje ne prelazi 5000 eura...
Znaci to su onda samo prazne price. Trebalo bi da postoji neka razlika ako je zemlja uz samo naselje i ako je malo dalje,
recimo par kma 3,4 kma od naselja...

Evo konkretno za Petrovac, mislim na onaj deo preko mosta (pored starog porusenog mosta), mislim da se taj deo zove Kvov.
Petrovcani da vas cujem :)

Hvala unapred!
 
Ako kupujes velike povrsine, tipa 200-1000 ha, onda je sigurno niza cena, ja ti pricam o kupovini zemljista u parcelama 1-2 ha, kako se trguje medju poljoprivrednicima. Kod mene je ha od 12000 - 14000 e i velika je potraznja, a mala ponuda, a vec 20-30 km dalje je daleko jeftinije, to zavisi od mesta do mesta.
 
Najskuplja njiva je oko 2-3ha. Za tu njivu dosta ljudi ima finansija da moze da isprati. Konkurencija jaka, cena raste. Male parcele <0.5ha i ekstremno velike su nize cene naravno. Cinjenica da se moze za 5000e/ha kupiti najkvalitetnije zemljiste stoji, ali da je sad 2005 godina. Sada je minimum 7000e pa navise. U selima koja su finansijski jaka (i manje vise imaju najbolju zemlju), cifra je preko 10.000e za hektar.
 
I u selu dva od mog je cena minimum 5000e drugarica stavila da prodaje po 6000e zapravo njeni resili pa niko ni da se javi bar se kod mene cene pumpaju na prazno nema niko da kupi u ovim momentima.
 
Meni sve ovo lici na pricu o stanovima, 2008 nije se pitalo koliko kosta i kakv je stan nego daj nestace a danas sa kintom u dzepu mozes kako hoces! Sad su raznorazni "biznismeni" poleteli zbog Evrope itd da dizu cenu u nebesa i samo prave problem ljudima koji sa mukom i radom zaradjuju lebac! Moje misljenje je da je sad dobro prodati, par godina kulirati pa onda kupiti svoju zemlju za manju kintu e sad mozbiti i da gresim...
 
Tako i kod mene, u jednom malom selu pored uzica, svi pricaju kako sume i livade vrede ne znam kolko hiljada evara a u zadnjih 10 godina niko nije prodao nista.
Od prosle godine stoji na prodaju livda od jednog hektara za 2.000 evara i nik ni da pomisli da se cenka a kamoli da kupi, a i sto bi kad livada ima kolko oces za dzabe samo da ne reste korov
po onoj staroj kako kaze moj omiljeni teca
"село хвали а у граду живи"
 
Kod mene poljoprivredno dobro prodato italijanu ima oko 1600ha sve parcele preko 20ha cena je bila 500evra po ha....:osmeh:

Postoji zakon po kome poljoprivredno zemljište NE MOŽE da bude prodato stranom državljaninu. Lovarni stranci koji žele da kupuju "jeftinu" zemlju su se dosetili, pa uzimaju srpsko državljanstvo.

Čuo sam da ti Italijani koji poseduju velike površine obradive zemlje u Rumuniji stružu oranični sloj zemlje i transportuju je teretnim vagonima kući u Italiju za potrebe razvoja vinogradarstva u njihovim krševitim predelima jer navodno imaju idealne klimatske uslove, samo što loza odbija da raste iz golog kamena.

U Kikindi ima jedan deda iz Nemačke R.V. koji je pre nekoliko godina kupio propalo trgovačko preduzeće podigao ga je na noge(omiljenom zapadnjačkom metodom - dampingom, na štetu malih privatnih mini-marketa) i proširio ga čak i na obližnje gradove, Suboticu i Novi Sad. Istina, učestvovao je u humanitarnim akcijama i donirao. Trenutno stanuje u Subotici i čuo sam da se nakupovao silne zemljušine tamo. Sad mi je jasno zašto je nedavno uzeo srpsko državljanstvo, a novine pompezno objavile kako naš deda-Švaba toliko uživa da srbuje da je zbog toga čak i primio naše državljanstvo. O silne li ljubavi!::novac:: Ovaj deda je nedavno proglašen i za počasnog seljanina Kikinde i prilikom samog uručenja maliciozno prokomentarisao da prethodni osvajač ovog prestižnog zvanja, Vladimir Putin nije ništa donirao Kikindi.
Nemam ništa lično protiv čoveka, al gle kako se samo snašao da postane u svakom pogledu "naš čovek" samo da bi se dokopao parčeta naše zemlje. Globalizacija je zlo! Kubanci su, čini mi se, najpametnija nacija na Svetu. Njih i njima slične će sve krize i predstojeći globalni ekonomski kolaps mimoići.

U postglobalističkoj eri, koja se bliži, novac uložen u kupovinu nekretnina u državama čije nemaš državljanstvo niti zavičajno poreklo biće isto što i bačen novac. Sve će to jednog dana pre ili kasnije biti nacionalizovano, pa onda Jovo nanovo - sve iz početka!

Cene poljoprivrednog zemljišta u Vojvodini ne dižu samo stranci, već i domaći kmetovi stranih banaka, tj. oni koji parama tih stranih banaka(u vidu kredita) kupuju zemlju di god nađu stavljajući pri tom sve pod hipoteku. Tako dakle oni kao u srednjem veku praktično pod zakup obrađuju marljivo i kao svoju, zemlju koja pripada senioru(banci) iako se formalno vodi na njihovo ime. Pri tome senioru plaćaju i feudalnu rentu(kamatu) a zauzvrat dobijaju pomoć u tehnici(kredit za kupovinu odgovarajuće mehanizacije) - potpuni feudalni odnos izuzevši vojnu obavezu. To je kumst savremenog feudalizma - stvoriti kmeta koji živi u ubeđenju da je gospodar.

laku noć, počeo sam da kenjam!
 
Poslednja izmena:
Bogami nisi sve si lepo napisao, k.j. 10000 soma ojra a arenda na tu zemlju 100 ojra godisnje pa ko je bre tu lud? Za 20000 ili ti dva jutra kupis garsonjeru bg ili ns ili kg ili nis i izdajes je za minimum 100 ojra al mesecno! Ma neko pusti buvu i krene ludilo, ja nisam poljoprivrednik imam smo nekih 2oo stabala na fruskoj gori i zezam se amaterski i dosad sam video da to nije zejebancija, oce li ga mraz, grad, vetar, susa a o bolestima i prskanjima da ne pricam! Nije na zemlji laka zarada sem sto ovi sto dizu cene misle da celako zaraditi mada ko ce znati....
 
Nazad
Vrh