Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

I jos bi dodao da vecina njih pere novac na taj nacin sto kupuju zemlju pa onda lupaju cene,a nemaju pojma o stvarnoj dobiti sa te zemlje vec samo da se prljav novac sakrije.
 
I jos bi dodao da vecina njih pere novac na taj nacin sto kupuju zemlju pa onda lupaju cene,a nemaju pojma o stvarnoj dobiti sa te zemlje vec samo da se prljav novac sakrije.

Mislim da je ovo pravi razlog,svesni su oni stvarne vrednosti i dobiti ali ipak je pranje novca skup posao.
Svaka čast na zapažanju.
 
Ljudi zasto se prica o dobiti i kad ce zemlja da se isplati.:sta: To je nekretnina,kojoj je uglavnom stabilna cena,za razliku od kuca,cija cena sa staroscu pada.Da ne pricam o isplativosti automobila.Ako cemo po tome,svi bi isli peske.Kupis auto za 20000e i za par godina,ako dobijes pola.Kupis zemlju,mozes se nadati dobiti,taman da stoji u parlogu.Eh da imam para ko neki:osmeh: kupovao bi svu zemlju sto padne saka.Naj sigurniji plasman kapitala.Svi pricaju da kupe zemlju,pa da je isplate za 5 godina,a sto za tu zemlju posle 5 godina mozes dobiti iste pare,a sto si obro obro si.Treba to tako gledati,e sad sto nemamo svi para da kupujemo,ne treba da nam samo drugi budu krivi,ima mali i nase krivice.:osmeh:
 
Nije kvalitet zivota imati xxx ha zemlje. Postoji toliko puno stvari na sta se treba trositi novac, pa ako pretekne onda je ok kupiti zemlju.
 
@SAMA Potpuno si upravu,ja kada ''kupim'' zemlju te pare ne smatram potrosenim nego investiranim.Za mene nije cilj imati sto vise zemlje,sada gledam samo da je zemlja blizu moje ili sela i da nije loseg kvaliteta jel nije isto kada neko ima sa 100kj isti prinos kao neko sa 50kj. Moje misljenje.
 
ja kada ''kupim'' zemlju te pare ne smatram potrosenim nego investiranim.Za mene nije cilj imati sto vise zemlje,sada gledam samo da je zemlja blizu moje ili sela
А да инвестираш у неко парче у другој држави? Ко зна дал' ће моја њива и моја кућа сутра бити моји? Гледам у Енклеској је 7.800€/КЈ, у Јужној Америци багатела ... Нису само у питању политичке промене већ се мора рачунати и на климатске. Кинези, Индијци, Јужнокореанци ... нису тек тако заинтересовани за велике површине у иностранству.
 
U Rumuniji je zemlja KRS. Sad u pogranicnom delu mozda je i solidna. Kako se ide dalje u Rumuniju sve je gore. Bio sam tamo 2006 ili 2007 ne secam se. Arad, Temisvar i jos neki gradovi, 5-6 dana obilaska. Kao paor hobista dosta sam obracao paznju na krajolik iz autobusa, i nimalo mi se nije dopalo. Zemlja u Backoj je 10x bolja...

@YT1RDI
Kod mene u selu ako se nastavi tempo ce uskoro biti ta cena, znaci da investiram u Englesku sledeci put :haha: Ono sto je sigurno je da je investicija mnooogo sigurnija nego ovde :osmeh:

@NA i @DusanA
3-5% ko ima 3-5kj je koliko godisnje uvecanje? To moze onaj ko ima puno zemlje.
 
Koliko radis zemlje ove god Bojceticu,a to da je nasa zemlja bolja od mnogih evropskih drzava mozda i najbolja verovatno si u pravu a i da je nesigurna situacija na balkanu takodje si u pravu,rodjeni smo tu pa sta je tu je a bas milione nemamo da se sirimo u englesku...
 
Ne znam da li je najbolja, ali je jako dobra. Mi bi mogli da ostvarujemo daleko vece prinose nego sto ostvarujemo, samo je problem sto smo imali ratove, inflacije i jos milion drugih problema i nismo mogli da dovoljno ulazemo. Mehanizacija nam je zaostala.... Medjutim polako to sve popravljamo i dolazimo na svetski nivo.
Sad malo prateci sta se desava u svetu, samo jos fali da bude 3 svetski rat pa da ponovo krenemo iz pocetka :haha:
 
Bojane veruj mi da ni Grci,ni Italijani nemaju bolju zemlju od nase,ali svaka njiva ima tifon... :osmeh:
Ko ima 3-5kj... je jako malo ljudi da ima toliko zemlje,ali ko ima 10-20kj mogao bi svake godine ~0.5kj da kupi.
 
Nije na zemlji laka zarada sem sto ovi sto dizu cene misle da celako zaraditi mada ko ce znati....

Pa, neki računaju na to da će lako zaraditi od zemlje, ali ne na način kako smo mi navikli. To su tipovi koji razmišljaju drugačije.
Šta misliš da je deda Miško celog života maštao da jednog dana postane poljoprivrednik? Prvo je imao banku - dobar razrađen biznis i prodao ju je Italijanima da bi se više posvetio trgovini. Nije dugo prošlo kad je i taj njegov Maski prodao Belgijancima da bi uložio u agrar... Mislim da bi i učenik prvog razreda osnovne škole ukapirao šta deda Miško planira da uradi sledeće(da preproda svu tu zemljušinu alavim stranim kolonizatorima po pet puta skuplje), a onda napiše testament, tj. obezbedi potomstvo da mogu komotno da nastave život na visokoj nozi i to negde preko, a on ode na Bahame da troši srpske pare na bahanalije i proživi starost da se priča još tristo godina.

On i mnogi takvi računaju na taj scenario i čim se legalizuje prodaja zemlje strancima to će se i desiti osim ako se ne desi nešto nepredviđeno. Mi mali ljudi možemo samo da gledamo... ili čekaj malo! Možemo mi u stvari u svako doba da se postaramo da se desi "nešto nepredviđeno". Nismo pojedinačno moćni, ali smo izuzetno brojni i još kad bismo bili složni di bi nam kraj bio?!
Mogli smo i na izborima za što šta da se izborimo, samo nas jebu ovi penzioneri(dobro je samo da ne bude još gore) i studenti koji osim bele šengenske liste drugih snova nemaju.

U celom svetu, pa čak i u Americi su farmeri najkonzervativniji deo populacije, pa što i mi ne bismo bili ovde u jednoj i onako zaostaloj Srbiji nego se sve nadmećemo ko će biti "modernijih shvatanja". 'Ajde malo da vučemo u rikverc, pa nama je u interesu!

Dokle god budemo hrlili ka jebenom Svetu, cene zemlje će skakati u nebesa!
 
Poslednja izmena:
Ljudi da li vi shvatate koji je rizik ulagati u Srbiju? Ko je normalan da investira u Srbiji 100-200mil eura? To sto su stranci kupili poneki kombinat za 3-4mil to je smesno malo spram cifara koje se vrte u svetu i koje nesto bitno mogu da promenu. Ja prvi ne bih ulagao ovde, da imam neke vece pare. Isao bih u druge i sigurnije zemlje. Ovde svaki dan moze da izbije rat, svaki trenutak moze da bude neko s*anje u drzavi. Ko je toliko lud da se zarobi kapitalom ovde? Zasto Fiat tako stidljivo ulaze (i pitanje ko ulaze u KG oni ili mi preko kredita MMF) u Srbiju? U Ceskoj je Hyundai za godinu dana napravio fabriku iz temelja i zapoceo proizvodnju i30 modela. Da je ovo sigurna zemlja investicija bi stizale, jer smo jedna od najjeftinijih radniih snaga u Evropi.
 
Nazad
Vrh