Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

velika cena zemlje je i zbog toga sto to jedino donosi kakav takav prihod(bez obzira sto je obrt kapitala jednogodisnji), posto od industrije nema nista,. Ali ako naidju losije godine (po prinosu ili po ceni)+ skoro obavezno stezanje kajsa u poljoprivredi, moze se ocekivati smanjenje tog trenda
 
Hvala vam na odgovorima, dragi Forumasi, ali ja sad jos uvek ne znam kolika je cena 1 kj. u temerinskom ili kamendinskom ataru ?

Lep pozdrav i odmorite uz ovaj kisni dan!

Caplja

---------- Poruka napisana u 13:02 ---------- Prethodna poruka je at 12:58 ----------

Ja kupio pre neki dan jedno pače zemlje 30a do mene danas idem da prenesem u sud

Srecno!!!!

pozdrav
Caplja
 
Da li neko neko zna kolko se krece cena pasnjaka-livade oko Uzica, prodaje komsija 1ha zarasle livade u korov pa komsiluk prica da je mnogo 2.000 eura kazu plafon 1.000 ali ni to niko ne vadi - ne nudi

tako je i oko Kraljeva.Mozes da nadjes vrlo blizu grada za 30 eu po aru, a ako je malo dalje onda i to postaje mnogo.Toga nema nigde u svetu- da ar zemlje kosta koliko dzak vestaka!
 
@caplja

Za cenu je najbolje da odes do temerina i u kafanicama gde se skupljaju paori popricas sa narodom. U kafini se sve zna. Ko prodaje, ko kupuje i ko se sa kim svalera :haha:

Kod nas je cena od 3000-6000e za kj, u Temerinu treba da je slicno.
 
Moje mišljenje je da veliku cenu zemlje diktira sve veća tendencija sigurnog plasiranja kapitala od strane nepoljoprivrednog stanovništva. Kad kažem sigurnog, tu mislim na sigurnije nego čuvanje u bankama, ulaganja u stanove i druge nekretnine i sl. Zemlja je sigurna nekretnina, niko je ne može odneti, ne traži održavanje (arenda pokriva sve troškove poreza i još dodatno ostvaruje neki profit), a očekuje se i da sigurno neće izgubiti na vrednosti, čak naprotiv.
U potpunosti se slazem sa tobom.Ovo je 100% sigurnije od pojedinih banaka-mislim na lose iskustvo sa Dafinom, Jezdom i jos nekima.Ali mozda i ima nesto sto mi sitniji ne znamo- ovde mislim na to da je kod nas do pre 4-5 godina moglo da se nadje kj po 200- 300 Eura ali u zadnjih godinu dana cene su i tu skocile pa je sad oko 700- 1000 eura po kj.Tome je doprinela izgradnja mosta na Tisi pa dolaze ljudi iz Backe i njih nekoliko je pokupovalo sve sto se kupiti moglo i sto nije nikome trebalo.Sad jedva ima slobodne zemlje. Jedino sto su ovde pretezno zemlje 4 i 5 klase a pojedine se vode i kao trstici i mocvare tako da ce ova godina biti prva kad ce svi ti " novopridosli " poljoprivrednici videti koliki su ovde prinosi.Onda ce se videti koliko im se isplatilo. Naime tu su prosecni prinosi npr kukuruza oko 5 t po hektaru ali ulaganja su mnogo veca jer su ovo teske ritske zemlje a ima i dosta slatine-mislim na prvom mestu na naftu. Ali nama nema druge- mi samo ovu zemlju imamo ovde pa pokusavamo da izvucemo maksimum iz nje.
 
tako je i oko Kraljeva.Mozes da nadjes vrlo blizu grada za 30 eu po aru, a ako je malo dalje onda i to postaje mnogo.Toga nema nigde u svetu- da ar zemlje kosta koliko dzak vestaka!

Tako Bogami i kod nas u selu komsija, oko 30 e po aru i to izlazi na tvrd put blizu struja /vodovod samo sto je malo dalje u brdu. Jedino sto nema vecih parcela inace se ne bih dvoumio. Njive i nekako a za pasnjake niko i ne pita...
 
@caplja

Za cenu je najbolje da odes do temerina i u kafanicama gde se skupljaju paori popricas sa narodom. U kafini se sve zna. Ko prodaje, ko kupuje i ko se sa kim svalera :haha:

Kod nas je cena od 3000-6000e za kj, u Temerinu treba da je slicno.

Hvala na savetu, ucinit cu to, ali bi bilo dobro da pre toga dobijem neku orijentaciju, zato i postoji ovaj forum sa podforumom, pa tek onda bi se moglo zaici po kafanama kad bude i nesto konkretnije u vidu.
Za svaleraciju mi ne treba kafana to se casom nadje... hehe...
 
Овде код нас у околини Јагодине цене се крећу од 10 до 700 (?!?!) евра за ар.
У "просеки" (тј. најчешће се продаје) за 40 евра по ару.
 
Ja sam u nedelju kupio 74,49ari za 2000evra 3 klasa uz moju njivu od 2kj mislio sam da ce biti skuplje al kad mi je rekao cenu odma sam poveo dva svedoka napravili ugovor i kesirao mu da se ne predomisli!
 
Nazad
Vrh