Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Jeste culi za Cenej, koji djavo je zemlja tamo nenormalno skupa.

E zemljaci kad javite da je nesto prodato za toliko i toliko bilo bi dobro da kazete gdje, koje mjesto. Poz.
 
Meni iz opstine nude za nekih 5-6 ari pored magistralnog puta 5000e po aru a deda neda ispod 7000e.Videcemo ko ce vise da izdrzi. :)

Evo te "parcelice"
plac.png
 
Ovih dana i kod nas bila jedna trgovina.
48 lanaca za 205.000 eura
Takva cena kod nas nije bila nikada. ima i 15 lanaca lošije zemlje( do prošle godine mogao si za 500-800 eura da kupiš takvu).
Što me začudilo da je baš bilo dosta zainteresovanih.
Inače gazda je umro pre 6-7 dana.
 
Jedan kod nas traži 4000e za 40a, na pola puta do nigde, u pitanju je II klasa, izadje oko 5300e lanac (jutro), skroz su poludeli.
 
Vazno je sta dobije a ne sta trazi.
Tako sam ja nazvo jednog za zemlju na 25km od novog sada i kaze moze pumpa, ma moze sve, samo sto se nemoze napraviti NASA svemirski centar, trazi 20 000e/kj, ja sam se nasmejo ali postujem ima pravo da trazi ko sta hoce. A njiva ni struje, ni vode ni nista, znaci nije gradjevinsko zemljiste. Ja sam mu fino pojasnio za to sta on prica sve je moguce ali treba bar 1mil evra a ko ima te pare nece mu sigurno doci i napraviti pumpu u sredini nicega..

Koliko je 1kj zemlje u Madjarskoj, Nemackoj, Rusiji imali neko prestavu? Jer imam osjecaj da mnogi mislie da je cjena u Srbiji ispod vrednosti, sto ja licno mislim da nije.

---------- Poruka napisana u 03:10 ---------- Prethodna poruka je at 03:07 ----------

A evo jos jedno iskustvo. Kupovao sam zemlju prodavac kaze da je 2-3 klasa i malo prve. Ja sam trazio posedovno list. Stalno me ubedjivo da to netreba da je on stariji ozbiljni covjek. Ali ja sam naravno insistiro i trazio posedovni list, jer kad vidim svojim ocima o cemu se radi onda se tek pogadjam. Kad je izvadio posedovni list to je sve 4-5 klasa, pasnjaci itd. Ma nema nigdje ni 2 ni 3. E ja neke ljude ne kontam...
 
U Madjarskoj je hektar oko 1 milion ft.(3500eura), zavisi od kvaliteta i velicine parcele.
Kod nas preteraju ljudi sa cenom, puno je ratara.....

europa.gif
 
Kad udjemo u Evropu , e tek onda ce cela Srbija da radi za Evropu. To je isto kad se mala deca igraju lopte , pa dodje jos neko mladje od njih , oni prvo postave tog malog da juri po loptu kad njima lopta izadje iz igre.
 
Nazad
Vrh