Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Nemoze oba. Sad dali ovo pored puta vredi duplo veliko je pitanje?:/
Ovo drugo ako je treca klasa dali je to jos uvjek dobra zemlja?
 
Po meni nema bitne razlike izmedju prve tri klase zemlje, mislim ima ih sigurno, ali ja to ne mogu da razlikujem, sve je to dobra zemlja.
Meni se desava da na istoj (jednoj) parceli imam tri razlicite klase zemlje.
 
Ubedjan sam da ce se uskoro placati i vise od 10.000e, pa cemo reci, eh, da sam barem kupio onda kada je bilo jeftinije. To je individualna stvar, ovi, ovde u mom okruzenju nemaju gde da plasiraju novac, jedino, sigurno i vecito su im njive. Ja, za njive koje sam placao 4000-5000e, pre 3 godine, sada mogu da prodam za 10.000, mozda bih i trebao....
 
Nevidim razlog dabi zemlja skočila na neznam koje jake cifre.To što se tu i tamo nekad proda za 10000 evra/kj.,to se zna ko kupuje i po meni to nije merodavno.Mnoge slušam kad uđemo u EU vredi će 50000 evra hektar.I mađari i rumuni su u EU pa zašto kod njih nije toliko,može se naći za 2000,3000 hektar i dalje i u mađarskoj,i u rumuniji i to ne kojekakva 2,3 jutara nego zdravo velike table...
 
Nevidim razlog dabi zemlja skočila na neznam koje jake cifre.To što se tu i tamo nekad proda za 10000 evra/kj.,to se zna ko kupuje i po meni to nije merodavno.Mnoge slušam kad uđemo u EU vredi će 50000 evra hektar.I mađari i rumuni su u EU pa zašto kod njih nije toliko,
Зато што је на снази мораторијум продаје земље страним држвављанима (још коју годину). У Мађарској и Италији је било 8 + 5 год. за Румунију не знам. Код нас ће продаја странцима бити допуштена и пре уласка у ЕУ (ако остане ова власт).
Ја сам данас ишао да погледам неке парцеле али је цена за 15 дана порасла 8Х.
 
Nesto se zapitah veceras, kako su parcele oznacene? Dobro imas par jutara i zapamtis koja je tvoja zemlja. Sta se radi kad imas par hektara. Dali ima medja ili nesto. Stvarno mi nije jasno kako se zna od dakle dokle je koja parcela. Poz.
 
Medje izmedju njiva se obelezavaju kamenjem, na svaki cosak po jedan veci kamen. Neko kopa i male cetvrtataste rupe u put, koje se nalaze u pravcu kamena, to je za one nelojalne komsije sto vole da premestaju kamenje :haha: Moze i gps da pomogne al nije bas precizan, ima negde tema o tome. Otprilike znas gde ti je njiva, potrazis kamenje i rupe, znas sta si imao na njivi prosle godine, pa prepoznas po biljnim ostacima, znas sta su imale komsije...to sve udje u krv vremenom, i ne trudis se da zapamtis, a u glavi ti mapa atara. Za pocetak tefter i olovka resavaju dileme. I nije strasno ako se promasi njiva, mislim desava se, meni pre par godina uzorali par njiva, i niko da dodje da kaze, dao bi im gorivo, valda ih sramota.
A jedan je tako vodim kombajn da vrsu kukuruz, pa opalili tudjih 5 lanaca , al sta je fora, taj je bio geometar po struci , a ne moz da nadje svoje njive. :haha:
 
Ja imam na 100 parcela nijedan nije obeležen i nađem svaki a skoro ceo atar znam koja čija je zemlja :osmeh:
 
Medje izmedju njiva se obelezavaju kamenjem, na svaki cosak po jedan veci kamen. Neko kopa i male cetvrtataste rupe u put, koje se nalaze u pravcu kamena, to je za one nelojalne komsije sto vole da premestaju kamenje :haha: Moze i gps da pomogne al nije bas precizan,
Ко је био у војсци зна како се постављају потезне мине ::spreman na sve::, наравно, закачиш за камен школску, са бојом уместо ТНТ.
ГПС на талефону (или засебан) има прецизност од 3-15м. а професионални 2цм али кошта 35.000€ ::namigivanje::
 
Ко је био у војсци зна како се постављају потезне мине ::spreman na sve::, наравно, закачиш за камен школску, са бојом уместо ТНТ.
ГПС на талефону (или засебан) има прецизност од 3-15м. а професионални 2цм али кошта 35.000€ ::namigivanje::

Šta je pisac hteo da kaže?



Pod kamen se ne podrazumeva kamenčina slobodno ostavljena na površini zemljišta na mestu međe, već betonski stubić ukopan na mestu međe. Ne mora biti betonski, može to da bude i bagremov kolac, metalna cev i slično. Bez obzira šta se upotrebi za među, odomaćeni izraz za tu oznaku je "kamen".
U poslednje vreme je popularno da se u leniju, u pravcu međe ukopa neka manja guma (npr. od ručnih kolica) tako da samo jednim svojim delom viri iznad površine zemlje. Ako je točak traktora, ili bilo kog drugog vozila, nagazi - ništa se ne dešava ni točku a ni obeležju međe.:osmeh: Naravno, vodi se računa da taj deo iznad zemlje ne bude velik kako ne bi eventualno konj zapeo nogom ukoliko ima zaprega koje tuda prolaze...
 
Ja po neki put imam dilemu gde je koja njiva, a moj deda zna sve redom njive koja je i cija je. Ima ljudi koji se zeznu pa udju u tudju njivu. Kod nas je atar prilicno monoton, nema puno drveca i slicnih oznaka, pa ima problema, ali kada se na njivu ide redovno, nauci se. Ja licno, posto nisam preterano iskusan pisem na jednom papiru sve o njivama sto bi bilo zanimljivo, pa kasnije bude lakse, (osim 2-3 parcele):haha:
 
Šta je pisac hteo da kaže? Pod kamen se ne podrazumeva kamenčina slobodno ostavljena na površini zemljišta na mestu međe, već betonski stubić ukopan na mestu međe....
Е баш ти хвала на појашњењу. Код мене су бре премештали то ''камење'', са ''Х''ом на платформи, где је ко хтео. А иначе за потезну мину није потребна каменчина (или леш противника) може се минирати и обична оловка.
У колико је ваш крај обрађен у ДКП-у (ако није требало би ускоро) онда на сајту http://www.geosrbija.rs/rga/default.aspx?gui=1&lang=3 можете позиционирати и отштампати ваше и суседне парцеле. Обратите пажњу код померања курсора како се мењају вредности географске ширине и дужине.
 
Dobih opomenu zbog silnog smejanja:)

Zemljaci nisam nikad kupovo zemlju u Vojvodini i nisam siguran kako to bas ide. Jeli bi mogo neko da pojasni proces, treba li mi advokat? Cega da se pazim naj vise.
A sta me naj vise interesuje, dali u gruntovnici imaju sve informacije o datoj parceli, duzina, sirina, klasa?

Poz
 
Više mi se svidja vaš sistem u vojvodini , kod nas se ostavljaju medje izmedju njiva .Kad bi neko izračuno kolko se za tridesetak godina izgubi vremena oko tih medja (nastranu po jedan red što obojica gube). Pa se kod nekih manje vrijednih godinama te medje pretvore u šumice.
 
Oni koji ti prodaju trebaju da ti daju posedovni list, nov, naravno. Tu bi trebalo da pise da li ima opterecenja na zemlji i ko je stvarni vlasnik i u kom odnosu je vlasnistvo ako ih ima vise, onda kod advokata pravljenje ugovora.
Na posedovnom listu pise broj parcele, klasa i povrsina. A u gruntovnici mogu da ti izvuku kopiju o parceli, ono sirina, duzina, pa brojevi od komsija i sirina njihovih njiva, po tome se gleda sirinu njiva. Onda metar pa u njivu na proveru koliko je odorano ili koliko imas viska.
 
Nazad
Vrh