Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da li ima kupaca iz Ki prodaje se 5.5kj kod Rotareve pumpe na Deric IIklasa, ja cu da kupim ako niko iz Ki nece!
 
  • Like
Reagovanja: kum
Nije u pitanju samo inflacija, nego početkom devedesetih(od 92 god) došlo je do vraćanja oduzete imovine(zemlje) od 48 god ako se ne varam i tad je bila velika ponuda. Kod nas u selu naslednici su prodavali po 800 maraka po k.j.
 
Koje oglase gledate? Koliko platiti zemlju u Zablju i okolini? Kako saznati za dobose, gdje se to objavljuje?
Скинеш са мреже списак банака и скоро све имају продају непокретности. Видиш ком суду припада Жабаљ и потражиш њихове огласе (неки немају електронске па мораш да одеш лично). Код банака не лицитирај него чекај слободну погодбу (до 40% ниже од почетне цене). Код суда мора да се лицитира и мора да се плати10% процењене вредности али чекај прво да спусте цену и за 70% од процењене вредности. Многе комшије не купују на добош да се не би замерали па ће се десити да на лицитацији будеш сам. Е сад наступа тренутак зараде: тим истим комшијама можеш продати земљу (јер ће од тебе да купе, додуше уз гунђање) али не заборави и торшак од 10% пореза на капиталну добит или задржи земљу.
Дешава се да неко успе да зе_бе банку. Проценитељ процени нереално и после то стоји. Управо сам завршио разговор са Волксбанком за парцелу од 74а поред аутопута у Врчину (у паролгу). Процењена вредност је 30.000€ а буквално преко пута ње је 73а под кајсијом 6.000€ (иста општина).

---------- Poruka napisana u 13:05 ---------- Prethodna poruka je at 13:02 ----------

Nije u pitanju samo inflacija, nego početkom devedesetih(od 92 god) došlo je do vraćanja oduzete imovine(zemlje)
Од данас поште почињу да примају захтеве за реституцију па ће бити слично ал' то ће бити врло кратког даха обзиром да је клима на тржишту промењена.
 
Cujem danas u Crepaji se daje 10.000 eura po k.j blizu sela...Pitam se dokle ce cena rasti,ovakvim tempom i 20.000 eura nije daleko!
 
10 000e/kj , sta taj misli da radi povrtarstvo ili od ratarstva repu svake druge godine , ali to ce da sredi njivu samo tako...
Najgore sto se tako neko istrci s parama, svrbi ga dzep, a posle svi ostali traze kolko i on ili vise, svi se vezuju za njegovu cenu i nema natrag.
Kukuruz je sad oko 19 din, a euro 110, >>> vagon je oko 1700 eura, pa za tu njivu treba oko 6 vagona
 
Videćemo bićemo tu i za 5 ... 10 godina . Imam jedno pitanje ! IMA JEDNA STVAR NA SVETU ŠTO ČOVEK NE MOŽE DA PROIZVEDE , A SVE JE MANJE I MENJE , ŠTA JE TO ???
 
Ili ima para(od cigara,od goriva,ili je pevačica)...:bravo:

---------- Poruka napisana u 20:14 ---------- Prethodna poruka je at 20:12 ----------

Videćemo bićemo tu i za 5 ... 10 godina . Imam jedno pitanje ! IMA JEDNA STVAR NA SVETU ŠTO ČOVEK NE MOŽE DA PROIZVEDE , A SVE JE MANJE I MENJE , ŠTA JE TO ???
Jel voda u pitanju???
 
дал' би ко платио ово: 250€/а, 3. класа, парлог, 9,5 км ваздушне линије од храма Св. Саве (Београд), парцеле 31-32 ара. ја их напљувао а човек ми данас каже "то је повољно".:sta:
 
Скинеш са мреже списак банака и скоро све имају продају непокретности. Видиш ком суду припада Жабаљ и потражиш њихове огласе (неки немају електронске па мораш да одеш лично). Код банака не лицитирај него чекај слободну погодбу (до 40% ниже од почетне цене).


Kad kazes cekaj slobodnu pogodbu, verovatno znaci ako se ne proda onda se dalje pregovara? I spomeno si 10% porez na kupovinu?

I tuzno skorz, imas porodicnih kuca idu na dobos:(
 
Poslednja izmena:
Kad kazes cekaj slobodnu pogodbu, verovatno znaci ako se ne proda onda se dalje pregovara? I spomeno si 10% porez na kupovinu?
I tuzno skorz, imas porodicnih kuca idu na dobos:(
Слободна погодба значи да су биле лицитације без понуде па сад банке имају оправдања за слобудну погодбу без лицитације. Порез на пренос апсолутних права је 2,5% а основица је из уговора са банком (мада у пореској управи покушавају да прогурају већу основицу и то редовно раде кад су у питању два физичка лица). Порез од 10% је порез на капиталну добит који плаћаш ако некретнину препродаш у року краћем од 5 год.
Што се тиче тужних сцена, нема у токовима новца сентименталности. Та су домаћинства, због лошег газдовања, и овако осуђена на пропаст.
 
Naso sam nesto pored puta u Zablju 5kj u komadu, 10,000e/kj, prva klasa 100m uz asfaltni put.
A odmah tu u blizini, 1km od puta salas sa 7ha oranice 60,000e, 2-3 klasa.
Kako vam ovo zvuci? :)
 
Kod nas skocila cena zemlje, do pre neku godinu i po 3000e kj. a sada i 10000e placaju. kupio sam proslog meseca 2,5 kj. za 18000e imam jednu parcelu pored mene od 1kj. malo manje spreman sam za nju da dam i 15000e odma a mozda i vise samo da mi javi da prodaje.
 
Zasto si spreman da platis 15000?

---------- Poruka napisana u 18:35 ---------- Prethodna poruka je at 18:33 ----------

Naso sam nesto pored puta u Zablju 5kj u komadu, 10,000e/kj, prva klasa 100m uz asfaltni put.
A odmah tu u blizini, 1km od puta salas sa 7ha oranice 60,000e, 2-3 klasa.
Kako vam ovo zvuci? :)

Meni zvuci ok, ako mozes sebi to da priustis, kupuj, dobro mesto.
 
Nazad
Vrh