Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

trgovina u zadnjih 10 dana -45ari(tri frtalja lanca)=8.000 evra,prvi komšija kupio II klasa
130ari(dva lanca i frtalj)=15.500 evra,prvi komšija II klasa
1hektar(lanac i tri frtalja)=10.500 evra,nije komšija III klasa

u zadnjih par godina ispod 5.000 evra,teško može da se nađe lanac(57.5 ari) ma u kom potezu,arenda ispod 200 evra teško da se nađe....subvencije čine čuda
 
Pozdrav svima! Konacno se uspjeh registrovati.

Da se odmah bacimo u diskuciju.
Nisam se nikad bavio poljoprivredom ali imam nesto love i hteo bih da ulozim.
Ja bih da kupim zemlju, trenutno planiram u Zablju, ali nemam pojma koliko nije puno platiti po jutru, koje su cene? Sta da gledam gdje da gledam?
Dali bi mogo neko da mi pomogne u tom smislu i posavjetuje?
Dali da gledam samo prvu klasu?
Osim Zablja gdje bi se preporucili da se kupi zemlja.

tomtom
 
Ne bih da dzangrizam, podrzavam nameru, ali ako to "nesto love"podrazumeva bar 100-150 hiljada eura, onda samo napred. Ako te zanima zasto to mislim, obrazlozicu...
 
Ustvari pre toga, imas li ikakvog iskustva u obradi, ili mozes da ocekujes pomoc od oca, dede....Imas li vec kucu u Zablju, ili nesto mehanizacije?

Detalje u vezi zarade i dali se uopste isplati obradjivati zemlju kako sta i koliko kosta itd. sam hteo da postavim u drugoj temi. Ovde sam hteo da ako neko moze da podeli neku iformaciju koliko se krece zemlja u Zablju da ne bih preplatio, ili ako ne u Zablju gdje biste preporucili ulaganje u zemlju? Dosadasnje cjene sta sam gledao po oglasim trazi koliko ko hoce.
Ja cu naj vjeroatnije tu zemlju iznajmljivati na pocetku. Imam rodbine u Zablju i ziveo sam jedno vreme pa poznajem malo selo, mislim da je zemlja dobra. Poz.
 
ok, kad postavis u tu temu, nastavicemo.. Cisto da steknes utisak koliko to sve kosta, sta ti treba od mehanizacije, repromaterijla, iskustva... A da se isplati raditi, isplati se-nema sumnje!
 
Detalje u vezi zarade i dali se uopste isplati obradjivati zemlju...
Купуј, не размишљај. Тренутно нај сигурнија, дугорочна инвестиција. Не због обраде него због вишеструког увећања вредности код уласка у ЕУ (а и ако не уђемо). Не дозволи да губи вредност у парлогу него дај у аренду (то ти је као камата). Кад се погађаш стави паре на сто (раситни по 50€ - већа гомила). Тражи да продавац испоштује право прече куповине (међаши). Немој ово заобилазити уговором о поклону јер се поклон може повући. Провери кретање власништва због евентуалних проблема око реституције (у катастру нпр, београдског атара, постоје подаци од 1934 г.). Ако је повољна понуда купуј и мање и дислоциране парцеле па препродај или мењај како би уваћавао ону коју одабереш. Лакша је погодба са наследницима и онима које затичеш у кафани. Прати продаје на "добош".
 
Koje oglase gledate?
Koliko platiti zemlju u Zablju i okolini?
Kako saznati za dobose, gdje se to objavljuje?
Na primer salas u zablju 2 jutra 20000evra. To dodje 10000 po jutru, iako nisam upucen mnogo je jebemliga.
 
Poslednja izmena:
Ако ти то није у генима и ако ниси досад јео леба са земље,боље ти је мани се тог` као занимања,а као бизнис о том ти неби знао кaз`сти показаће време.?!
 
Ако ти то није у генима и ако ниси досад јео леба са земље,боље ти је мани се тог` као занимања,а као бизнис о том ти неби знао кaз`сти показаће време.?!

Ne planiram da se bavim hocu samo da kupim da mi pare nisu na banci. Poz.
 
57 ми је година,памтим времена кад су људи продавали и по 10-15 јутара да би имали право на дечији додатак,тад је било такво време.!
Ја сам куповао почетком деведесетих једно јутро по 400 марака а гледај сад поштоје!
Ево је опет на цени!
 
Poslednja izmena:
57 ми је година,памтим времена кад су људи продавали и по 10-15 јутара да би имали право на дечији додатак,тад је било такво време.!
Ја сам куповао почетком деведесетих једно јутро по 400 марака а гледај сад поштоје!
Ево је опет на цени!
"Ђекна још није умрла а кад ће не знамо"

Мислим да је инфлација у питанњу, јер пошто ти је гориво, храна итд. у поређењу на 90те?
 
Nazad
Vrh