Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ugovor o poklonu se uvek pravi ukoliko se treba zaobići dobijanje odobrenja od komšija.Ukoliko je ugovor o poklonu sačinjen sa prvim kolenom ili suprugom na njega se ne plaća porez.Na sve ostale darodavne ugovore se ipak mora platiti porez ali se rade sa svima bez problema.
 
Pa ti posto zelis vocnjak, bolje je da ti ta parcela bude sto blize toj kucici, zbog obrade(pretpostavljam da ces potrebne alate da cuvas u toj kuci), a i zbog eventualne kradje lesnika(ne zelis da ti bude vocnjak u nekom kraju atara nepristupacnom i slabo prometnom),
-zbog ogradjivanja (ako planiras da ogradis) najbolje je da parcela bude pravougaona, izbegavaj spiceve(trouglove),
-Mislim da nije dobro da bude pored samog asfalta zbog prasine koju podizu vozila,ali ako je slabo prometan saobracaj onda ovo zanemari
-Parcela koju kupujes mora da bude bez tereta (hipoteke i slicno), i sa sredjenim vlasnickim papirima. Kada ti covek(prodavac) da kopiju posedovnog lista, odes u katastar i proveris to sve. Iznenadio bi se kada bi znao koliko ima nesredjenih parcela koje se vode na pradede i prababe, a potomci nista da srede....vrh ledenog brega
-Mislim da ima negde u ovoj temi primerak kupoprodajnog ugovora, da ne moras da ides kod advokata, deru kako stignu, a realno ti ne treba advokat

Poruka napisana za clana dimit57
 
Poslednja izmena:
Од банке купљено у Гроцкој (било под хипотеком) 121 а (21 а кајсија, 40 а јабука, 60 а празно) + 58 а под крушком (пета година), за 7200 € . Управа прихода не признаје цену из уговора већ тражи 2,5% на 1.400.000 Дин. Пошто имам нула дана пољопривредног искуства нек се јеви неко из краја ко зна око крушке :sta:.
 
Ta suma koju stavite u ugovor vam moze samo pomoci oko visine takse za overu u sudu(sto niza cena-manja taksa za overu)a sto se tice poreza na promet (tih 2,5 %) tu Uprava procenjuje trzisnu vrednost nekretnine i prema njoj vam odredjuje visinu poreza na promet. Npr, u Beceju 1. i 2. klasu zemlje Uprava racuna +-5000evra za kj i prema tome odredjuje porez.
 
Од банке купљено у Гроцкој (било под хипотеком) 121 а (21 а кајсија, 40 а јабука, 60 а празно) + 58 а под крушком (пета година), за 7200 € . Управа прихода не признаје цену из уговора већ тражи 2,5% на 1.400.000 Дин. Пошто имам нула дана пољопривредног искуства нек се јеви неко из краја ко зна око крушке :sta:.

Platite vrednost za 2,5% iz ugovora i napišete žalbu. Na kraju im napišete da možete da im prodate taj voćnjak za te novce. Ne može da omane.
Nama su njivu koju smo platili 23.500 evra, procenili na preko 60.000 evra. Platili smo porez na vrednost iz ugovora, jer žalba ne odlaže izvršenje i podneli žalbu. Posle toga su malo umanjili, a mi opet napisali žalbu i tako svaki put, dok ne dođe pristojna suma za naplatu. Nismo još preveli zemlju na nas, zbog te zavrzlame. Inače na toj njivi nam ležala voda pre dve godine. Niko nije ni hteo da vidi gde je parcela. Kažu da se tako kreću cene na Čeneju i ako prođe, prođe. Samo što su ovaj put naleteli na tvrd orah. Inače komšija podneo poreskoj upravi zahtev za prevod u petak, a rešenje mu stiglo u ponedeljak. Toliko o tome koliko im se žuri da naplate porez.
 
Dobar dan Karalicu, zanima me zemlja u okolini Mladenovca : Drlupa, Dućuna, Sibnica.... bitno je da bude Beogradska opština .Da li imaš neke informacije gde se i šta prodaje? Potrebna mi je zemlja sa ph 4,2-4,8. U obzir dolaze i livade i pašnjaci. Evo ti moj mejl pa mi se javi : info.lt.co@gmail.com
Pozz
Aleksandar
Kojem se ti karalicu obracas?
 
Platite vrednost za 2,5% iz ugovora i napišete žalbu.... Nismo još preveli zemlju na nas, zbog te zavrzlame.
Управо у томе је штос. Ако ти не потврде печатом на уговору да си платио порез за пренос апсолутних права не можеш у катастру да извршиш укњижбу. У међувремену може та парцела да се прода још који пут а власник ће бити онај који је први укњижио а не онај који је први платио.::jako_besan::
 
Da li neko moze da mi kaze kakav je kvaltet zemljista u okolini Coke i Zablja? I kako se krecu cene po hektaru?
Hvala unapred
 
U Zablju je dobra zemlja, u onim Gospodjincima jos bolja, a u Temerinu ekstra. toliko ja znam. Predpostavljam da sto vise ides od Tise, da je sve bolja i bolja.
 
Nazad
Vrh