Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Sad pricam sa komsijom i smejem se. On kaze da je jos bolje da dodju stranci da pokupuju zemlju, drzava da uzme lepe novce za to. U sledecem ratu cemo ih proterati i njihovu zemlju ponovo nacionalizovati. Za 30-40 god opet privatizacija i tako u krug. :haha:
Ovaj scenario mi je odnekud poznat, ima ih koi nisu dobili nazad oduzeto:ppozdrav:
 
Да ли мора да се прво понуди комшијама и ако мора чиме се та понуда доказује? Имам поунду за 1,5 КЈ за 4000€, прва дуж до Дунава.
 
dokazuje se pismeno gde ponudjeni potpisuje da je obavesten i da nije zainteresovan za parcelu.Mada, ja sam ovih dana prevodio dve parcele za sta sam angazovao advokata, koji tvdi da taj zakon o pravu prece kupovine vise nije na snazi.Tako da mi nijedan od komsija nije nista potpisivao, samo jedan od suvlasnika u jednoj parceli.
 
Moj sin kupio isto za3000e 1kj do cetvrtine njive su vocke i bila je jedna manja vikendica ,zato kazem da je bila posto je do sad ostalo samo V od vikendice.Videli smo tragove konja uz momoc njih su iscupali vrata i prozore::samo bes::
 
Mislim da je taj zakon o pitanju komsija na snazi, jer sam cuo jesenas da je jedan pokusao da obori kupovinu zemlje (komsija nije ponudio njemu), vec njegovom ljutom neprijatelju, da se tako izrazim. A ovi(prodavac i kupac) kad su culi da je pokrenuo postupak , uzmu pa napisu aneks ugovora, i tamo u cenu napisu neku bezobrazno visoku cifru,samo da ovaj odustane od tuzbe. Neznam sta se dalje desavalo.
 
cuo sam i ja da su se ljudi ganjali ali nisam cuo da je neko isterao.Kazem, bas sam jasno pitao za komsije i pravo prece kupovine covek kaze,vise nevazi.
 
И ја сам чуо да је закон укинут пре 5-6-7 год. али да је неком покрајинском урдебом опет то активирано ради укрупњавања парцела. Што се тиче стављања високе цене то не иде у прилог купцу је је то онда основица за плаћање преноса (мислим 2,5%).
 
Ovamo kod nas nisu ukinuli sigurno ,snaja moja radi kao sekretarica pored advokata nema sanse da kupis njivu bez potpisa obe komsije.
 
Ja sam prošle godine kupio 1,5 jutara i pitam advokata trebaju li potpisi komšija, kaže više ne treba.Eto 25 km razlike između Bečeja i Srbobrana, a propisi kako kome odgovara
 
Osim toga imaju prava 15 dana za razmisljanje,ako kojim slucajem nabijes neku bezobraznu cenu i ako te tuze i dobiju spor bices obavezan dakupis po toj ceni.A sto je jos bitno mislim da 2godine nezastareva.
 
a sta ce vam advokati za prevod zemlje,....(samo vas opeljese)..............kod kupovine zemlje(napravis sam na kompu)se napravi darovni ugovog da prodavac kupcu poklanja tu parcelu(kobojagi)to se overi u sudu i plati se taksa overe od 560 dinara dok za kupoprodajni ugovor kosta oko 4500din. za 2kj overa sudska,dalje......ako je ugovor o poklonu porez na poklon kosta za 2kj oko 6500din. a za kupoprodajni ugovor 3 put vise,ako se napravi ugovor o poklonu komsije se netrebaju pitati nista i nemaju pravo da sruse darovni ugovor dok kupoprodajni mogu........toliko.....
 
Nazad
Vrh