Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ovamo kod nas nisu ukinuli sigurno
Мајку му, нису. Сад сам пронашао да се мора препорученом поштом понудити комшијама а они имају рок од 15 дана да се изјасне. Ако им није понуђено имају 2 год. од потписивања уговора да исти побију с' тим што морају у суду положити целу продајну суму.::jako_besan::
 
Mislim da ima i tu nekih caka ,ako su komšije zaposleni ili penzioneri a kupac zemlje poljoprivrednik ,ne moraju da se pitaju komšije.Kao i svaki zakon ,tumači ga kako ko hoće.
 
ako se napravi ugovor o poklonu komsije se netrebaju pitati nista i nemaju pravo da sruse darovni ugovor dok kupoprodajni mogu....
Да ли се тим поклоном, у случају препродаје, може избећи и порез на капиталну добит (мислим да је 10%)?
 
a sta ce vam advokati za prevod zemlje,....(samo vas opeljese)..............kod kupovine zemlje(napravis sam na kompu)se napravi darovni ugovog da prodavac kupcu poklanja tu parcelu(kobojagi)to se overi u sudu i plati se taksa overe od 560 dinara dok za kupoprodajni ugovor kosta oko 4500din. za 2kj overa sudska,dalje......ako je ugovor o poklonu porez na poklon kosta za 2kj oko 6500din. a za kupoprodajni ugovor 3 put vise,ako se napravi ugovor o poklonu komsije se netrebaju pitati nista i nemaju pravo da sruse darovni ugovor dok kupoprodajni mogu........toliko.....
Ja sad cujem prvi puta da se moze darovati nepoznatom licu:sta:Znao sam samo da do drugo kleno srodstvo
 
Да ли се тим поклоном, у случају препродаје, може избећи и порез на капиталну добит (мислим да је 10%)?

e to vec neznam.............ja sam samo ove godine napravio bar 8 darovnih ugovora,to je zakonski dozvoljeno jer svako ima pravo da svoju imovinu daruje nekom drugom,e sad...poreska to vidi dal ste u srodstvu ili ne,ako niste bude malo veci porez,evo pre par dana sam dobio da platim iz poreske za prevod na darovni za 3.5kj 10600 dinara
 
2010 sam kupio zemlju u KO Backi Brestovac, tamo je TREBAO potrpis komsije. U 2011 sam kupio u KO Stapar pa NIJE TREBAO potrpis. KO Stapar je Somborska opstina, a KO B. Brestovac opstina Odzaci. Inace nemojte da se igrate sa tim ugovorima o poklonu, to se pobije na sudu od strane komsije za 5min. Bolje lepo kupoprodajni ugovor i malo vise da platite, ali posle nemate problema. U sudu se placa 1000din+1% od kupoprodajne cene. U poreskoj 2.5% od cene ili ako ste naveli neku malu cenu onda oni procene sami (za Stapar je kataloska vrednost zemlje 300.000din/kj).
 
to ti nije tacno da se pobije na sudu darovni ugovor,sad ces ti(hipoteticki) da meni zabranis da ja poklonim mom komsiji moju zemlju............kao prvo da to nije ispravno nebi proslo sudsku overu,drugo....nebi prosli u poreskoj narocito..........uostalom ako imate viska para za kupoprodajne prevode,advokate koji umeju da slazu ako je npr 3kj iz tri parcele pa ti jos kaze da za svaku mora poseban ugovor i kad se radi uknjizba u katastru isto tako pa vam to masno naplate ih.....vi samo placajte,kod mene je tako a svi smo pod istim krovom i nemoze zakon biti razlicit,radite kako vam volja......
 
pod istim krovom i nemoze zakon biti razlicit,
То је тачно ал' како да ја натерам нпр. Катастар да поштује закон? Скоро сам им отштампао 3 члана 3 различита закона по којима треба да ми нешто ураде без наплате а одговор је био да без уплате не примају предмет на обраду а ја да се жалим Уставном суду.
 
Osim toga imaju prava 15 dana za razmisljanje,ako kojim slucajem nabijes neku bezobraznu cenu i ako te tuze i dobiju spor bices obavezan dakupis po toj ceni.A sto je jos bitno mislim da 2godine nezastareva.

Rok za žalbu je 30 dana od dana saznanja o prometu nekretnine a krajnji rok je dve godine.
Pričam iz ličnog iskustva(bio sam tužen kao kupac)
 
u katastru se vazda placalo..........:osmeh:
kod nas imas na vratima katastra nalepnicu na kojoj pise ako imas neku primedbu na rad radnika(primanje mita itd....) nazoves,zalis se,a radnik katastra dobije povecanje plate:haha:
 
Rok za žalbu je 30 dana od dana saznanja o prometu nekretnine a krajnji rok je dve godine.
Pričam iz ličnog iskustva(bio sam tužen kao kupac)
I sta bi onda Grujo dobi li sud. Mozda bi ove nase dileme mogao da resi neki advokat po sluzbenoj duznosti postavljen od strane organizatora ovog mocnog foruma pa valda smo zasluzili neku besplatnu pravnu pomoc majku mu:bravo:

---------- Poruka napisana u 03:15 ---------- Prethodna poruka je at 03:01 ----------

Isti slucaj je i sto se tice ovih otkupljivaca otimaca koji uzmu robu i dignu sidro a mi obijamo pragove advokata i lupamo glavu,ne bi bilo lose da ima neko da nas posavetuje kako da se stitimo koji papir da zahtevamo kad predajemo robu i kako da se ponasamo u kriticnim situacijama a mnogi su nadrljali zadnjih godina i dalje smo laka meta ,lako nam dignu veliku lovu i sude se decenijama ako ih uhvate da se pojave na sudu. Dakle predlazem najozbiljnije moderatorima i vlasnicima sajta da se otvori jos jedna nova tema za sve pravne muke gde mozemo dobiti pravne savete od strucnog lica koje ce nam biti na usluzi od strane foruma pozdrav i nadam se da se slazete da bi nam to koristilo i za mnoge jos situacije i pravne probleme
 
Preko puta mog sela, na izlacu iz nisa, ukljucenje za auto put, neko je pokupovao maltene celo polje... placao je 2.750 evra po aru. kao nesto je trebalo tu da se gradi... sad stoje njive uprlozene , nit se rade nit se ista gradi tu... ali cena ubija.
 
U kojoj temi da zamolim za prakticne savete kod kupovine zemljista za zapocinjanje vocnjaka?
 
Dobro, dakle, kupio bih 1kj do 1 Ha, nesto sto bih mogao da se uzajmim kod rodbine, znaci oko 6 - 7 hiljada evra. Lokacija je Cortanovci, jer tamo imam kucu sa 10ak ari okucnice. Na sta da obratim paznju, sadio bih lesnik, mozda aroniju. Svaki savet mi je dobrodosao.
 
Ono sto znam sam naveo u prethodnom postu. Tacnije, ustvari sam prilicno neupicen. Zato mi je dragocena svaka preporuka. Naime, ne razumem se ni u cene, niti znam koje osobine ( udaljenost od puta, oblik parcele, sad vec nabrajam sta mi p[adne nap[amet) treba da budu presudne za odluku koju parcelu da kupim.
 
nemoxe se zemlja tek teko pokloniti "komsilji" mora da su rodbina prvo koleno, sto je i becejac napisao...100%
 
Nazad
Vrh