Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ako nekog interesuje zemlja prva klasa 100 metara od asvalta,dao bi i jeftinije.Odma da kazem nafte nema.:haha:
 
Jbg ako covek radi 100-150ha i ostane mu "viska" 50 000e mozda je resio da ulozi u zemlju pre nego u masine jer kako vreme dolazi ne zna se ko ce za koju godinu raditi drzavnu zemlju,a kredit na masine ce ici kao i da rade a ovako kad ima svoje zemlje ne mora da strepi.
Bas tako,ostalo mu novca,jos ako je komsija pa ima sansu da poveca parcelu zasto ne bi dao te pare.Mi smo prosle godine kupili zemlju do nase za 6000 e/kj a negde i za dosta vise.
 
pa to je skupo koliko vremena treba da je radis da je otplatis bolje za tu cifru uzeti 10 hektara arende mislim da je logicnije

Nikad nisam razmišljao na taj način, ako ti već kupiš neko parče zemlje za keš, to je tvoje, nema šta ti tu da otplaćuješ..Samo možeš svojim radom i zalaganjem da zaradiš, a i vrlo je verovatno da ako ikada budeš u situaciji da prodaješ to parče zemlje dobijaš bar onoliko koliko si onomad uložio..
 
Nikad nisam razmišljao na taj način, ako ti već kupiš neko parče zemlje za keš, to je tvoje, nema šta ti tu da otplaćuješ..Samo možeš svojim radom i zalaganjem da zaradiš, a i vrlo je verovatno da ako ikada budeš u situaciji da prodaješ to parče zemlje dobijaš bar onoliko koliko si onomad uložio..
tako bi trebalo da bude ali ne bude uvek tako jel znas da je pre 20 godina cena zemlje bila 10 000 maraka jutro to je tad bilo vrednije nego sada 10 000 eura jedan moj prijatelj mi pricao a u nazad 9 godina 1 400 eura i niko je nije hteo evo sad posle 9 godina jaka cena a ko kaze da nece opet vratiti se na staro to je sve lutrija
 
a u nazad 9 godina 1 400 eura i niko je nije hteo evo sad posle 9 godina jaka cena a ko kaze da nece opet vratiti se na staro to je sve lutrija
Нема шансе да се врати. Цена ће у наредним годинама само расти. За 2 год. и који месец ће моћи странци да купују без обзира што нису наши држављани. Упоредите вашу са куповном моћи паора из Немачке, Аустрије, Француске, Холандије... па додајте њихове субвенције и камате на кредите код њихових банака и све ће вам бити јасно. Или одлучите нпр. да пустите Албанца у атар. Рачунајте са ценом од 30.000. Њихове "субвенције" ће покрити Турска, УАЕ... у склопу простирања "зелене трансверзале". Зато ко има намеру да шири посед нек искористи ову годину за куповину и наравно за прављење деце!
 
Taj datum kada ce stranci moci da kupuju zemlju je jos daleko. Kada se priblizi organizovacemo proteste da se odlozi. Mi u ovom trenutku ne mozemo da se borimo protiv stranaca sa cenom. Ako ih pustimo da pokupuju obradivu zemlju bicemo robovi u sopstvenoj drzavi.
 
Odavno smo mi robovi u sopstvenoj zemlji.
Jedan celavi je kupio 3500ha zemljista + celu ekonomiju za 1 000 000 evrica,od 500 zaposlenih 450 je dobilo otkaz tako da tesko moze biti gore od ovog.
 
Taj datum kada ce stranci moci da kupuju zemlju je jos daleko. Kada se priblizi organizovacemo proteste da se odlozi. Mi u ovom trenutku ne mozemo da se borimo protiv stranaca sa cenom. Ako ih pustimo da pokupuju obradivu zemlju bicemo robovi u sopstvenoj drzavi.

Nama (drzavi) na naplatu kredita u 2013 god. stize poveca suma. Posto vise od privrede malte nema sta da se proda a i ono sto ima ucenjuju nas, na redu je zadnje sto se prodaje a to su na zalost oranice. Zemlu (oranice) ce prodati onima koji naj vise plate, a to su stranci.
 
Poslednja izmena:
@NA
Taj scenario da za milion evra kupe kompletnu zadrugu sa svim masinama i sa preko 1000ha je u privatizacija bila normalna pojava.
 
stranci vec i sad kupuju zemlju kod nas, samo preko drugih ljudi,firmi a taj datum ce biti samo da ozvanice :osmeh:
 
Sad pricam sa komsijom i smejem se. On kaze da je jos bolje da dodju stranci da pokupuju zemlju, drzava da uzme lepe novce za to. U sledecem ratu cemo ih proterati i njihovu zemlju ponovo nacionalizovati. Za 30-40 god opet privatizacija i tako u krug. :haha:
 
od kako znam za sebe zemlja kod nas (moj atar) se prodaje prvo 10000 dem sad 5000e a može i jeftinije zavisno od mesta parcele,kvaliteta i hitnosti
s tim da je se za 10000dem mogao kupiti nov 539 i prikolica 4t a sad za 5000e ni blizu
ovde zemlja neće u narednom periodu neće poskuljivati,nema je mnogo na prodaju a nema mnogo ni kupaca
 
Nazad
Vrh