Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U subotici je dotični gospodin Čakanj nagrnuo milione sa Palićkim peskom. kopao je na svojoj zemlji i nasipao se auto put (prodavao im je)a ta crna zemlja sa mesta gde se nasipao auto put je išla u tu "rupu" .Sve je prodao Vojvodina putu ,država je dobila samo porez.Tako da priča da je država vlasnik peska na tvojoj zemlji ,ne pije vodu. Ili je neko tako predstavio da bi izvukao ličnu korist.
A da, država je mu je dala pare za melioraciju zemljišta,jel je neplodni pesak pretvorio u plodnu crnicu.
(prvo izvinite sto vracam temu na ovu stranputicu)

znam da csakany ima vocnjak na palicu pod radanovackom sumom (inace, tamo je suboticka pescara), po mojoj slobodnoj proceni, ogradjeno je nekih 100 ha (gruba racunica, +- 10ha), odnosno to je parcela csakanyova (u tom delu)
e sad, sto ovo pricam, pa tamo sam letos video bager (ili kako se zove, utovarivac) koji stoji, rupa do rupe, a NIGDE crnice da nadopuni te rupe (kako se ovde pominje da je to uslov, on im da pesak, oni mu vrate crnicu)
ugrubo, polovina parcele je izrovarena

prije par godina je veci deo svega toga (tih 100ha) bio pod vockama (cini mi se jabukom, ne secam se), sto visegodisnjih, sto mladica
danas je ostalo mozda hektar-dva pod jabukom (opet, gruba racunica), ostalo ... pa rupe :] (izgleda unosniji pesak od jabuke)

izmena:
evo,ako nekog zanima koja je parcela u pitanju - http://g.co/maps/gu7bk
(ono "zuckasto" okruzeno sumom, do puta dole, ukljucujuci i to vestacko jezerce
ne znam od kad je snimak, posto se na istom ne vide rupe)
 
Pitanje za clanove Sremce iz Iriske opstine, kako ide cena zemlje na vasem podrucju potez od Iriga prema Vrdniku i kakvi su prinosi ratarskih kultura koliko znam zemlja je 3 4 klasa, verovatno je za vocarstvo ok ali me zanima kakvi su recimo prinosi kukuruza i soje
 
Za 7500e/kj mora da bude zemlja na asfaltu, prve klase, sa normalnim komsijama, normalnog oblika i najbitnije da peva muziku kad prolazis pored nje :haha:
 
Jbg ako covek radi 100-150ha i ostane mu "viska" 50 000e mozda je resio da ulozi u zemlju pre nego u masine jer kako vreme dolazi ne zna se ko ce za koju godinu raditi drzavnu zemlju,a kredit na masine ce ici kao i da rade a ovako kad ima svoje zemlje ne mora da strepi.
 
Nazad
Vrh