Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Da, znam da je tamo jeftinija, ali nije bas toliko, evo clan IMT, zna, onaj deo prema Crepaji bi bio atraktivan, ako ima sta u ponudi, znam da je tamo dosta losija zemlja.
 
aj da kazem i ja mada mozda nebi trebalo.kod mene u selu prodato 3.75 kj na tri mesta(zemlja je relativno blizo sela i ekstra kvalitet laka za obradu) za 30000e,ovde cenu diktiraju gastarbajteri tako da mi koji radimo i zivimo od zemlje nemamo sanse jedino moze jeftinije da se pazari 3,4,5 klasa ili livade koje niko nece koje su svake godine pod vodom u prolece.velika otimacina je za zemljom,bara mala puna krokodila
 
Pa, sta ce ti gastarbajteri da rade sa tom zemljom? Kada se vrate iz ljute tudjine, kao oronuli starci, da je obradjuju:haha:
 
Mogu i ljudi plaćati i 50000 evra jutro (kad su benasti),sem ako ne nameravaju da je nekom preprodaju.
Samo bih ja takve pitao kada će im se to otplatiti:haha::haha:?
 
Da znas, da je istina, znam nekoliko njih koji imaju sve u poljoprivredi sto moze da se ima i jednostavno moraju negde da plasiraju taj svoj visak novca.
 
Ja sam platio 3/4 jutra 4000e, pod selom i odlicna njiva! Skupo po sam djavo ali sta da radim, nije moglo jeftinije.
 
Dusane, ja ne poznajem nekoliko,vec "podosta" i to im je sve u zivotu...Pusti to,samo neka rade i neka kupuju-njima je stalno malo i uvek bi jos,jos...Ne kapiraju da zivot brzo prodje i kada se osvrnes ono vec si "matorac".Lepo je imati daleko od toga,ali brate granica mora da postoji...Ja stalno ponavljam,skromnost je vrlina a "halapljivih" je bilo i bice ih uvek!!!
 
Mi smo daleko od demokratije.Meni ne smeta,neka kupuje posto ko hoce samo nek dokaze poreklo novca!
 
Stvar je krajnje prosta, a ovde se pokusava izbalansirati nedostaka para i povecana konkurentnost, sa nekakvom svojom zaprepascenoscu. Prosta matematika kaze, ako ste vec spremni da platitite zakup 250 eura/kj, i plus dosta vas dodaje i pola subvencije, onda je sasvim logicno da vas to isto jutro kosta minimum 7500 eura. Ako uzmemo u obzir i cenu kapitala kod nasih banaka, dodjemo ponovo do tih 7500 eura/KJ. Po zapadnim standardima i po odnosu zakup cena, kostalo bi to i citavih 10 hiljada eura po KJ. Prema tome, kupujte i ne zalite se, jer ce konkurencija i dalje stizati. A ako tek uzmemo u obzir price nekih ovde, kako nista ne bace, a prihoduju ohoho, to KJ bi kostalo i citavih 15 hiljada eura. A ako uzmemo u obzir i naseg mladjanog zamenika, dodje jutro do 20 hiljada eura. :haha:
 
Nazad
Vrh