Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Sad sam se tek ukljucio na forum, gledam postove i nista mi nije jasno... Svi pricaju da cene zemlje padaju, da moze da se kupi po 1.000 hektar, a vidim da se ovde pise o daleko vecim ciframa... Nek je i bolja zemlja i bliza gradu, ali ne mogu da sravnim ovo vase sa oglasima, npr [TABLE="width: 604, align: center"]
[TR]
[TD="width: 460"]ZRENJANIN, okolina, 5 ha, obradivo zemljište, njive, livade, pašnjaci, 5.000 €.[/TD]
[TD="bgcolor: #e3e3e3"]No code has to be inserted here.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Dakle, bio bih zahvalan da mi neko objasni u cemu je stvar i sta se zapravo zbiva sa cenama zemlje nacelno... Konkretno ja bih uzeo nesto zemlje onako pocetnicki da probam sa poljoprivredom "kako mali Perica zamislja" (posto nisam sa sela) ali sam zasada zbunjen...
 
To ti je neka greska.Po Vojvodini sigurno neces naci obradivo zemljiste za te pare.Osim ako ne pliva.Po juznoj Srbiji da.Ima dosta napustenih imanja.Ako se ne varam,mislim da sam cuo da ima nesto napustenog oko Kikinde.Ne znam zasto,al bilo reci da ima i kuca za 1000e.
 
Prijatelju ,to što si ti pročitao ima svuda u Banatu.
Livade i pašnjici su zato što nisu obradivo zemljište,obradivo zemljište nisu zato što na njima" ne možeš" gajiti kulture tj zemlja je lošeg kvaliteta.
To ako kupite ,kupili ste ništa sa čim bi mogli početi malo poljoprivrednu delatnost. Cena zadnjih godina zemlje raste konstantno ,dokle će niko ne zna.
 
Danas kupio 79 ari zemlje za 7900 što mu dođe 5754 E /KJ a ovaj isti čovek prodaje još 2.5 jutra ali mnooooogo traži 25000::novac::::sramota:: verovatno mu nije hića da proda :sta:

Daj adresu ako nije prodo!!!
E. sta se svasta cuje iz temerinskog atara: Grecaju zemlju sa njiva pa je onda transportuju negde drugde i placaju dobro zato izgleda da nece dugo biti kvalitetni karbonatni cernozem, pogrebu sve sa njive do zute zemlje i onda je prodaju za dobre pare!!!:sta:
Jel jos neko za ovo cuo?
Pozdrav svima, caplja
 
Ja sam cuo da je to radjeno za vreme drugog svetskog rata, tj da je zemlja u vagonima zeleznicom premestana iz ukrajine u nemacku. A za ovde, prvi put cujem da je neko to uradio? Daj napisi ako imas jos nekakave informacije?
 
Ja sam cuo da je to radjeno za vreme drugog svetskog rata, tj da je zemlja u vagonima zeleznicom premestana iz ukrajine u nemacku. A za ovde, prvi put cujem da je neko to uradio? Daj napisi ako imas jos nekakave informacije?

Preparcelisali ljudi njive i pretvorili u gradjevinske placeve, pogrecali plodnu zemlju pa prodali i sad tim parama zidaju kucu!!!:sta: Koliko je to pametno, ne znam, mislim da njiva pre donese kucu nego kuca njivu a i ziviti se mora od necega u toj kuci...::novac::
pozdrav
Caplja
 
Prijatelju ,to što si ti pročitao ima svuda u Banatu.
Livade i pašnjici su zato što nisu obradivo zemljište,obradivo zemljište nisu zato što na njima" ne možeš" gajiti kulture tj zemlja je lošeg kvaliteta.
To ako kupite ,kupili ste ništa sa čim bi mogli početi malo poljoprivrednu delatnost. Cena zadnjih godina zemlje raste konstantno ,dokle će niko ne zna.
Овде би ја молио за појашњење. Пре три месеца сам био у околини Зрењанина да погледам "пашњак" од 11,5 хектара за 12.000Е. Земља је уписана као 2. класа пашњак али човек тврди да је то некад тако писано због пореза. Власник је из Београда па је то неко радио под аренду (задњи пут пре 2 год. - сунцокрет). Земља је црна а около су све парцеле обрађене. Па чак и да је пашњак, зар не би могао да се искористи за воће? Проверено кроз архиву тог краја: задњих 40 година није плавило. Код погађања је за те паре човек понудио и стару кућу у селу (укњижено 94+96м2) на плацу од 18,5 ари. После 3 месеца оглашавања није успео да прода па је за неки мизеран кредит ставио хипотеку. Значи може да се нађе у Војводини за 1000 само треба ићи "пешице".
 
Ako si nalete na tako nešto-kupuj.
Ne kažem da nema takvih slučajeva,ali danas teško da bi takva parcela promakla nekom od lokalnih poljoprivrednika.
Kod nas je bio pašnjak na licitaciji pre par godina za 500 din ha ,niko ga nije uzeo ,sledeće godine neko uzeo zbog subvencje i ministarstvo ga nahvatalo.
Pojedini ljudi kažu da je taj pašnjak nekad rađen kao ratarska parcela.Ima dosta slatine,danas je pašnjak.
Klasu zemlje više ni ne gledam izgleda su i kod pisali kako su hteli.
 
Ja sam cuo da je to radjeno za vreme drugog svetskog rata, tj da je zemlja u vagonima zeleznicom premestana iz ukrajine u nemacku. A za ovde, prvi put cujem da je neko to uradio? Daj napisi ako imas jos nekakave informacije?

U Danilovgradu se ljudi organizovano bave time, kupe parcelu 2-3.000m2 po 3-4e/m2 skinu gornji sloj zemlje oko 1.5m, prodaju po 10e/m2 i vrate ti parcelu ili ti bazen!
 
Nisam ni pomisljao da to i sada rade. Ko kupuje tu zemlju, i gde je posipaju, po kamenjaru?
 
Kako se ovde lupa i frlja s dubinama korisnog zemljista za ratarsku proizvodnju to je strasno ....

Ne znam da li se to odnosi na mene ali uglavnom to kupuju ljudi koji imaju kose kamenjare pa prave podzide i pune to dobrom zemljom, a i ja 'u to kod mene kući da radim zato što mi je neka smojnica koja ne pije vodu pa se površinske padavine dosta zadržavaju na površini a i slabo povrće uspeva.
 
Izmedju ostalih i na Vas.
Jel mislite da zemljiste ima istu plodnost na 30cm i na 150cm ? Sve i ako ima jel mislite da cete resiti problem lose vodne propustljivosti zemljista ako naspete 30cm novog zemljista ili jos bolje jel mislite da se od kamenjara moze napraviti plodna njiva ako prospete nekoliko slepera dobre zemlje ? Gresite i to mnogo,a o rentabilnosti investicije i da ne govorimo.
 
Sto se tice tog kopanja njiva, da nesto i ja napisem, mada mislim da ne pripada ovoj temi, ali kad pisu svi da napisem i ja. U selu Jakovo kod surcina se nesto slicno masovno radi. Razlika je u tome sto se povrsinski sloj zemlje prenese u uvratine sa celokupne povrsine. Potom kopaju neki pesak koji odnose, a onda vrate zemlju iz uvratina. Oni tvrde da ta zemlja moze i dalje da se obradjuje. inace u odredjenim delovima parcele i krov traktora je ispod povrsine zemljista. Dok sam radio zemlju u tom potesu samo jedna parcela od 10kj je bila iskopana a potom pretvorena u ribnjak. Sta rade drugi kojima je iskopana ne znam posto ne radim vise tu zemlju, pa ne idem tamo. Koliko sam cuo drzava je sad taj pesak proglasila za prirodno bogatstvo i samo oni smeju da ga eksploatisu. Ljudima se sad placa znatno manje ili se vrsi zamena parcele.
 
Sto se tice tog kopanja njiva, da nesto i ja napisem, mada mislim da ne pripada ovoj temi, ali kad pisu svi da napisem i ja. U selu Jakovo kod surcina se nesto slicno masovno radi. Razlika je u tome sto se povrsinski sloj zemlje prenese u uvratine sa celokupne povrsine. Potom kopaju neki pesak koji odnose, a onda vrate zemlju iz uvratina. Oni tvrde da ta zemlja moze i dalje da se obradjuje. inace u odredjenim delovima parcele i krov traktora je ispod povrsine zemljista. Dok sam radio zemlju u tom potesu samo jedna parcela od 10kj je bila iskopana a potom pretvorena u ribnjak. Sta rade drugi kojima je iskopana ne znam posto ne radim vise tu zemlju, pa ne idem tamo. Koliko sam cuo drzava je sad taj pesak proglasila za prirodno bogatstvo i samo oni smeju da ga eksploatisu. Ljudima se sad placa znatno manje ili se vrsi zamena parcele.
Ako sam dobro shvatio, drzava uzima fizickim licima (vlasnicima zemlje) taj sloj ispod 30-40 cm, pa posle vracaju povrsinski sloj zemlje?
 
Da bas tako i plate im nesto ne znam koliko znam samo da je maje nego dok su to privatnici radili, a ako neces dobijes parcelu na drugom mestu. Po zakonu o vlasnistvu... ne znam ni ja vec kako i sta nisam se nesto bas interesovao za to ali koliko sam cuo pricu predsednika opstine ispod dubine opet ne znam tacno koje vise nije vlasnistvo vlasnika parcele, vec drzave. Te zato oni imaju pravo to da rade. Koliko sam video zaposlili su neke ljude da cuvaju da neko od privatnika to ne bi radio. Posto su mi sve informacije polovicne uputicu vas na clana @Dragannrt vidim da je on iz Jakova, pa najverovatnije zna mnogo vise.
 
Izmedju ostalih i na Vas.
Jel mislite da zemljiste ima istu plodnost na 30cm i na 150cm ? Sve i ako ima jel mislite da cete resiti problem lose vodne propustljivosti zemljista ako naspete 30cm novog zemljista ili jos bolje jel mislite da se od kamenjara moze napraviti plodna njiva ako prospete nekoliko slepera dobre zemlje ? Gresite i to mnogo,a o rentabilnosti investicije i da ne govorimo.

Nije poenta u pravljenju njive za bavljenje ratarstvom ili povrtarstvom, nego čisto da se dvorište dovede u red u pitanju su površine od 500-tinjak kvadrata.
A u mom slučaju mi je cilj da dobijem 20-tak cm zemlje koja se neće lepiti za cipele čitavu zimu bez obzira da li pada kiša ili ne i koja prilikom sađenja malo povrća za nas kući neće morati da se prekopava krampom.
 
Nikola to za dvoriste je sasvim ok i to je lako izvodljivo.

@Surdonja neki dan mi rece zet koja je "zakonska" dubina mislim da nije ni ceo metar,a prioritet su 2 stvari arheoloska nalazista-antikviteti i ono vaznije nafta ako nadju naftu drzava dolazi da busi a gazdu ko ....
 
U subotici je dotični gospodin Čakanj nagrnuo milione sa Palićkim peskom. kopao je na svojoj zemlji i nasipao se auto put (prodavao im je)a ta crna zemlja sa mesta gde se nasipao auto put je išla u tu "rupu" .Sve je prodao Vojvodina putu ,država je dobila samo porez.Tako da priča da je država vlasnik peska na tvojoj zemlji ,ne pije vodu. Ili je neko tako predstavio da bi izvukao ličnu korist.
A da, država je mu je dala pare za melioraciju zemljišta,jel je neplodni pesak pretvorio u plodnu crnicu.
To nije nikakva tajna kako se bogate pojedinci na severu zemlje. Jožef kasa-Pastor-Vučinić-Čakanj
Išlo je oko 150 kamiona dnevno po 8 m3 x ** eura = ***** eura dnevno. Svi putevi kojima su prošli su urnisani.
Isto je radio i komgrad samo u su bili amateri za ove,sad je "zabranjeno".
Znam čoveka koji je došao iz Bosne 60-tih i ceo život kupuje placeve i vuče pesak.
 
Nazad
Vrh