Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Po meni je pitanje cene direktno uslovljeno ponudom i tražnjom.E sad uvek se nađe neko da uskoči ili iskoči iz konteksta opšte realnosti cene i prodaje.

Naravno, za liberalno poimanje ekonomije to je jedino bitno. Oni su moralne vrednosti izbrisali iz svog kodeksa ponasanja.
 
da nema kredita i da budu dve godine lose pala bi cena upola , trziste normalno diktira cenu prema tome nema ljutnje
 
U mom kraju redko ko se usudi da nesto kupi. Cena je od 30-50e ar. i nema potrebe da se kupi jer i ovako i onako mi radimo besplatno to zemljiste. Ne menja puno da li je na moje ime ili na ime tog vlasnika.
 
Jbg Kis tebi se osladilo da za male pare kupis 5-10kj pa nema to svake godine,to te okenja** samo tako mnoge to ne potrefi ni jednom u zivotu.
 
Da i sta ti to znaci?
Ne možeš nikome zabraniti da pazari tamo gde mu se sviđa. Kad bi ti bio u ulozi prodavca zemlje jel bi prodao najboljem platiši ili najlepšem komšiji?
Neko je napomenu da su se moralne vrednosti izbrisala iz kodeksa ponašanja što je nažalost tačno jer ovo je postala borba.Ja lično ne volim da kupujem u drugim atarima ali ako ima prilike neću propustiti.
 
Pa evo moje iskustvo. Kupio sam zemlju u tamo nekom ataru. I kroz neko vreme do mene dodju glasovi, kako tamo neki lokalni nesto glumata, te ce da proteruje i ostale gluposti. Opet sa druge strane, kazu mi ti ljudi od kojih sam kupio, inace moji dalji rodjaci, da ta kabadahija sve zivo ucenjuje, posebno staracka domacinstva. E, sad bih voleo ove sto su protivnici kupovine van svog atara, da mi objasne ove dve krajnosti. Dakle, imamo sa jedne strane lokalnog harambasu, a sa druge strane ljude koji cute i trpe, i koji su vise nego ocigledno osteceni, jer vec u susednom ataru zemlju placaju bolje. Izvolite, pa objasnite ko to nekome daje pravo da odredjuje ko ce da kupi, i ko ce kome da proda. Normalno, moja poruka koju je trebao lokalni da cuje, da sam i dalje zainteresovan i da i dalje kupujem. I zbog toga su mi dosli vox populi, ali necu sada da komentarisem.
 
Evo sta se kod nas dogadjalo u Titelu ,dosli talefonisti da postavjaju one velike stubove za telefone i daju 3ooo evrau startu plus 300 evra mesecno i naprave ugovor na 3o godina .Plus zauzmu ti neki 20 ari a ostalo imas prava da radis.a taj decko planiro da proda tu zemlu ,nema traktor nema radila i to Ja se pito pa sto nisu kupili zemlju ,pa sam posle cuo da nemaju prava posto su strana firma.On je sebi steko penziju sa 20 ari zemlje.I sta ga briga za moralme vrednosti ,sto je prodo strancu.Mislim ko od nas to nebi ucinio.SAMO DA MI DODJU...
 
Nazad
Vrh