Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Kod nas se cena zemlje krece oko 3000 e /kj
Ona uz kanal sa vodom ide i dvostruko vise ( verujem da bi se cena moglo dobiti i vise od toga jer imamo dosta povrtara )
Ja imam 6,5 Kj uz kanal i ne pada mi napamet da prodajem zemlju
ALI
Po sred njive si mi udarili kocic i neki betoncic ( navodno to je trasa za Auto put N.Sad - Šabac)i kratko receno NAJE.O SAM
 
Vidi ja sam sad kod sajma prosle godine sam placao garsonjeru 100e mesecno,kad me nije bilo tu letos gazde su placale racune znaci cca 3*55e im se odbije godisnje,sad sam par zgrada dalje od stare i placam u proseku 900e celu godinu ili ti 100e mesecno dok sam aktivno ovde,a leti samo rezije i imam pravo da dodjem kad god hocu.Ovakav stan kosta cca 27000e,dok ga namestis,utegnes dodje do cifre od 30 000e,ako uzmes da gazda nije npr iz NS-a pa da mora dolaziti po kiriju i racune da proveri to mu dodje minimum 10-20e na gorivo svakog meseca.Znaci na objektu od 30-ak hiljada evra njemu moze da ostane maximalno 1000e godisnje,dok za zemlju do lane si mogao za 30-ak hiljada evra da kupis 7-8kj zemlje sa prosecnom cenom arende lane za nekih 170e sto mu dodje oko 1200e laganice zarade i bez da mislis da li ce stanar ostaviti racune,iznjakan namestaj ili nesto deseto.

Po meni je i dalje zemlja u prednosti.Inace sam lane imao raspravu sa zetom koji kupuje stanove u izgradnji,pa kad urade on proda...on je branio taj stav a ja zemlju,na kraju sam ja ispao u pravu tj veca je zarada na zemlji,samo je razlika izmedju mene i njega sto on ima 40-ak godina i pare,a ja samo viziju. :osmeh:
 
Nasao si jeftino stan koji zakupljujes. Ti verovatno znas cene u NS, pa mozes da izracunas koliko bi se moglo dobiti za 28 kvadrata. Moja je pretpostavka oko 22000-24000e. Sa cenom po kojoj oni izdaju ostaje oko 1500e cisto godisnje. Da ga prodaju i da kupe zemlju za 24.000e mogu da kupe oko 5kj blizu sela i da njiva bude bez dolje, ili 6kj dalje od sela. Ali sve u svemu imali bi maksimum 1200e iz zemlje od arende.
Fora je sto su oni to kupili jeftino i sto na ulozenih 17000e imaju 1500e godisnji profit. Takav procenet nema teorije izvuci sa zemljom.
 
Preko 50% garsonjera na detelinari je za 100e namestena da biras koju ces,samo dodjes i sa bandere cepnes onaj broj telefona uvek po nekoliko novih ima u kvartu.
Svaka cast tvom teci ako dobije godisnje 1500e cisto od garsonjere ili je problem da je sebe ubedio u laz kao moj zet kada se radi o neto zaradi,ali ne bih o tome ovde da ne kvarimo temu.
Znaci i dalje bih pre za 30 000e kupio cca8-9kj kod mene u selu i radio,a i da ne radim pre bih zemlju davao u arendu nego stan u kiriju.
 
Ako on laze mene (ne verujem, nema svrhe) onda ja lazem vas. I ja bih pre kupio zemlju da je sam radim, ali da je izdajem u zakup ne bih kupio. Pre bih stavio u pare banku, sad ide i nedelja stednje pa ce kamate biti verovatno oko 7-8%.
 
Ja kao paor, uvek dajem prednost zemlji, jos kada bi je bilo da se kupi i kada bi bila jeftinija bilo bi jako dobro. Po meni kupovati po malo svake godine(3-6% povecavati posed), u granicama mogucnosti i ne na stetu kvaliteta zivota je najbolji nacin za povecanje poseda i napredovanje u proizvodnji.
 
Manji ako su iole pametni treba da gledaju na kupovinu masina da zatvore proces proizvodnje,za 3000e se moze kupiti pola mehanizacije coveka koji obradjuje 20-ak kj i puno je isplatljivije kupiti potrebne prikljucke nego 1kj.
 
Tacno tako. Jos bih dodao, za male je jako bitno da ne moraju da prodaju odmah sa njive. Cena u 99% slucajeva posle zetve/berbe vremenom skace i povecava se profit. Takodje je mnogo bolje 30kj raditi sa maks agrotehnikom, nego 50 pa sa malo vestaka i losijim (jeftinijim) semenom. Dakle i taj mali posed moze biti jako isplativ samo ako se radi kako treba. A za sirenje poseda nikada ne bih na ustrb kvaliteta zivota kupio zemlju. Jedan je zivot i treba ga proziveti. Sta mi vredi da se patim 10 godina i nakupujem zemlje, kad sam tih 10 godina proveo u ustezanju od svega.
 
Ako on laze mene (ne verujem, nema svrhe) onda ja lazem vas. I ja bih pre kupio zemlju da je sam radim, ali da je izdajem u zakup ne bih kupio. Pre bih stavio u pare banku, sad ide i nedelja stednje pa ce kamate biti verovatno oko 7-8%.
Gotovo je sa kamatama od 7-8%. Ove godine tesko ce neko da ide sa preko 5%. Za zemlju se slazem, ima rezona kupiti je i da se izdaje. ovo sto je NA racunao za stan, je jos gore u Beogradu. garsonjere su skuplje, a tesko da mozes da uzmes vise love od tih 150 eura.
 
@NA

Pretpostavka je da mali imaju sve priključke i onda im treba samo zemlja da ih iskoriste. (Ako govorimo o meni, ja imam sve potrebne priključke osim kombajna, a imam malo zemlje.)

@bojcetic

Ok, samo kad imaš jako malo zemlje (npr. 15 jutara) onda je prioritet proširiti taj posed jer sa ovim nema budućnosti. Kad dođeš do nekih 30-40 kj. onda već može taktizirati lagodan život ili povećanje poseda.
 
Uvek bih pre kupio dobru njivu ,ne prodaje se ona svaki dan a stan kad imas kes ti ides i birkas,sve zavisi od toga ko sta zeli i sta misli da je najbolje za njega..
 
@dukej
Ne slazem se. Ako taj prioritet za kupovinom zemlje ce da utice na moj zivot, da bude losiji i da treba da se odreknem raznih stvari to po meni nije resenje. Nikad vise necemo imati 20, 30, 40 godina. Taman dok nakupujem zemlje imacu 50 godina i sta ce mi onda ta ista zemlja. U tim godinama ce mi biti dovoljno da imam da odem do kafanice i da uzivam u deci ili cak i unucima, a koliko imam zemlje ce mi biti savrseno svejedno.

Ja razumem sta ti pricas, ali po meni za prosirenja sa npr 15 jutara treba ici tako sto ces sejati npr povrce ili raditi dodatni posao. Dakle privredjivaces vise, a neces smanjiti kvalitet zivota. Po meni treba na ovaj nacin se siriti ako vec imas ambicije, a iz tvojih postova vidim da imas.
 
Sveza vest iz komsiluka. Graditelj NS je kupio 15 jutara po 17.000 evra/kj. Sledeća duž od asfalta.
 
Nazad
Vrh