Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Dobrovece,
ja sam iz Banatskog Novog Sela,i kod nas skoro i nema zemlje na prodaju osim one tipa "basta"od pola lanca,itd!
Da li bi neko bio ljubazan da me obavesti koliko se krece jutro ili hektar zemlje u Neuzini kod Secnja,i kakav je kvalitet zemlje,ako je ko upoznat,mnogo bi mi pomoglo u odluci;Imam ponudu od 3 jutra za 12000 evra,a nisam bas upoznata sa tim predelom?
Prijatno vece
 
Sigurno nije kao u BNS, ja mislim da tamo zemlja ne vredi bas puno, mozda gresim, prosao sam tamo, pre par godina, to ne izgleda meni kao napredno mesto. A kako bi obradjivao tu zemlju cak tamo, daleko je, a davati je u zakup, ne verujem da je tamo visoka cena kao u BNS, bolje trazi nesto u okolnim selima.:ppozdrav:
 
Pa to da nije kao BNS,znam,nevolja je sto u BNS nema niceg na prodaju,a ni u okolini,a jos veca "nevolja"sto smo izvan Srbije za momenat,pa ono sto se nadje u oglasima...to je to.To u Neuzini ima skoro dva hektara a na njemu postoji kuca sa ekonomskim dvoristem itd,tacnije seosko domacinstvo,mene iskljucivo interesuje zemlja,jel kucu smo skoro zavrsili i treba jos malo ulaganja al to moze polako,ali na takvoj udaljenoj lokaciji moze dobro doci nesto krova,struja i voda mislim da su dobra pocetna sredstva.
Imamo nameru da podignemo vocnjak,tacnije lesku,mada moze i orah ili neka druga vocka,uglavnom vocnjak.
ono od cega se plasim najvise su poplave i podzemne vode,u blizini je Tamis i nekoliko velikih ribnjaka,pa ne znam da li to utice u losem smislu...
Al to je vec druga prica,da ne promasim temu,a to je cena zemlje
hvala na savetima,
Dragana
 
Cekaj da se pojavi BNS, ili Kacarevo, sada imate put koji vas povezuje, ukazace se prilika, pre ili posle, uvek neko nesto prodaje. Tebi treba neko kod kuce, ko prati te stvari, krece se po selu, ide na pijacu, u centar, da ti javi blagovremeno, U Neuzinu, za to sto mislis da radis, nemoj da ides nikako. Pre gledaj potez BNS, Kacarevo, Jabuka (Stirkara), Pancevo i tamo iza Panceva prema Starcevu i Bavanistu.Osim ako ne planiras da zivis u Neuzini, onda ima smisla.
 
Ako planiraš voćnjak,beži što dalje od toga!! Čekaj da naleti nešto što ti je na oku.
Čovek u Devojačkom Bunaru prodaje već godinu dana oko 2,5 ha sa vikendicom i 30 ari voćnjaka.Prelistaj malo oglase na poljoberzi mislim da sam tamo video,bila i neka slika.
A da na samoj granici nacionalnog parka. Ima prostora i za turizam.A u Neuzini ćeš baciti pare.
 
E, sto se tice poklona, prenos se ne placa ako ide prvo koleno - linija direktna, tj otac, sin, deda, pradeda,mama,baba,prababa. Ali ako ide sa strane, tetke, stricevi, ujaci, braca, sestre onda se placa prenos.
Ovo sam ja neki dan uradio i pitao zenu iz suda. U katastru se placa regularno. Sve u svemu 10kj je kostalo oko 7.000,00 din
 
bilo koji poklon prenos ne palcas ( zemlja, kuca... ) samo direktnom linijom 1000% valjda to znam :p deda unuku isto kao i da mu je prodao tako da je ok. Kod prenosa mozete ugovo sklopiti na manji iznos od stvarnog kako bi platili manji porez ( lagano i slobodno ), niste ni svesni kako ste srecni u Vojvodini kod nas je zemljiste tako usitnjeno da je to strasno. Nemoz postenu povrsinu A DOBRU naci a da je veca :( ni ja za vocnak a bog me ni onaj za ratarstvo. Ima al ono sto ima ko da je od zlata
 
Dobrovece,
ja sam iz Banatskog Novog Sela,i kod nas skoro i nema zemlje na prodaju osim one tipa "basta"od pola lanca,itd!
Da li bi neko bio ljubazan da me obavesti koliko se krece jutro ili hektar zemlje u Neuzini kod Secnja,i kakav je kvalitet zemlje,ako je ko upoznat,mnogo bi mi pomoglo u odluci;Imam ponudu od 3 jutra za 12000 evra,a nisam bas upoznata sa tim predelom?
Prijatno vece
U Neuzini se za 1Kj plaća oko 1200-1500evra.Zemlja je u globalu solidna ali više lošija nego dobra.Taj koji ti traži te pare pokušava da te malo za....
 
eve najnovija cena zemlje, 53 ara njiva blizu mene 7950 evra.....danas isli,nismo kupili ali dace u zakup........
 
nepun lanac 8000 e...e pretera ga prodavac sa cenom, pa i da si komsija na njivi, opet je previse
 
to mu dolje odokativno 7 lanaca za 30000 e, ~ 4200e/kj, ok cena .....a onaj gore trazi maltene duplo
 
kod nas je lanac oko70ari koliko je kod vas kada kazes oko 7 lanaca
 
Nazad
Vrh