Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

da je puno ,slazem se a sad sto bas toliko ne znam,ceni mi 150 evra po aru,jeste I klasa zemlje al je to puno para za tu povrsinu....
 
Ima da neko istrci za tu cenu,al' jos uvek je neka granica od 2000~3000e/kj.
I to po ovim cenama nije opravdana cena zemlje.

Koliko i kako ta zemlja treba da rodi da bi se za covekov radni vek isplatila?
 
Tu si u pravu, kada ce da isplati, jedan istrci, drugi i strci i podignu cenu zemlje ,a samim tim i cenu zakupa...
 
Ima da neko istrci za tu cenu,al' jos uvek je neka granica od 2000~3000e/kj.
I to po ovim cenama nije opravdana cena zemlje.

Koliko i kako ta zemlja treba da rodi da bi se za covekov radni vek isplatila?
Nekretnina je nekretnina i u vek ima svoju vrednost.Nekad manju,nekad vecu.Pisano je o ceni zemlje u EU od 40000e po hektaru i cak do 100000.Kod nas je toliko industrijska zona.Koliko njima treba da se isplati.Ako cemo tako ,koliko treba vremena da se isplati traktor,a njemu cena svake godine sa staroscu pada,za razliku od cene zemlje.Ja licno mislim da je vreme jeftine zemlje iza nas.Imali smo ogranicenje u maksimumu i to je to.Druga vremena su dosla i velika riba jede malu.
 
Cim je njiva na putu odmah ide prica industriska zona i cena 5000000e.Kao da ce samo fabrike nicati tako se ponasaju svi koji prodaju pored puta.:osmeh:
 
bude li 2 vezane lose godine(da l po priinosu ili po ceni proizvoda) , cena ce morati da spadne....ovoliku cenu samo drži cena kukuruza od letos , ali i to se polako izduvava...
 
Fora je sto se svi lupaju ciframa a niko ne vadi novce tako da na kraju i bude realna cena od 2000-2500e/kj,obecaju baje po 4000e/kj,pola sad a pola na dodjem ti samo sto nikad ne dodje da mu isplati drugu polovinu....
 
Ako mu ne isplati sve, onda ovaj nece ni da mu prepise, tu gubi subvencije(koje su i dalje nekakaav faktor), a da ne spominjem sto ostaje tom baji rep(losa reputacija)
 
Losa godina - spusta cenu, dobra godina, povecava konkurenciju za kupovinu. U Crepaji se zemlja uvek trazi, u svakom momentu barem 10-ak ljudi je spremno da kupi po trzisnoj ceni koja je trenutno od 5000-6000e za kj. Vec dugi niz godina se siri nas atar prema Kacarevu, Glogonju, Jabuci i Sefkerinu. Zapravo se kupuje svuda i sve sto se nadje. Ima barem 25 porodica sa preko 100 kj sopstvene zemlje, a radi se i po 600 -700 kj u zakupu. Ljudi imaju imaju sve masine i opremu, automobile, kuce, stanove i sada nemaju gde da svale novac, a novac stize.
 
Ima da neko istrci za tu cenu,al' jos uvek je neka granica od 2000~3000e/kj.
I to po ovim cenama nije opravdana cena zemlje.

Koliko i kako ta zemlja treba da rodi da bi se za covekov radni vek isplatila?

Mislim Robika da su to cene od pre 1-2 god., sad su i kod nas poceli da je duvaju... Alavci... sad je 3000-4000e I klasa
 
Kod nas je navodno prodat neuspeli vocnjak koji je ogradjen bagremovim stubovima bez zice povrsine 9kj za nekih 60000 evra...tako kazu. 1kj 1. klase se trenutno lako proda za 5000 evra.
 
Kod mene u selu, poznanik kupio 0.7ha parcelu, solidna, blago nageta, uz odličan poljski put (nasut) po 400KM/0.1ha tj. 2000E/ha. Mnogo zemlje je na prodaju, veliki dio sela se "gasi" (stari umiru, mladi se sele) pa se jeftino mogu kupiti dobre parcele, a mene je*e što sam nezaposlen...da radim, kupio bih sebi još bar 5ha zemlje :(
 
Nazad
Vrh