Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Majko mila al se razbacuje narod!
Ali to je savim normalan proces kada pocne takozvana jagma za zemlju!
Problem: malo zemlje, dosta kupaca = skupa zemlja!
U tom delu vojvodine jako puno ima paora u odnosu na ostane delove gde ima vise fabrika i manje paora!
Krakto i jasno mala bara puno krokodila!
poz
 
ako neko moze da mi kaze,koliko se placa cepanje parcele od druge i sprevod 320 ari je parcela
 
Teco moj kupio od brata njivu do njive u Ilincima 2kj platio 7000e koliko je ovaj drugi trazio.
Inace more ljudi koji nemaju ni traktora hoce da kupi zemlju ili da uzme u arendu,ne znam sta oni misle da tamo tece u potocima stalno lova...
 
Mozda je Zarko mislo na cepanje poljoprivredne parcela na dva dela ?, ne na prenamenu u gradjevinsko zemljiste, tada ne bi trebalo da kosta tako puno ?!
 
Teco moj kupio od brata njivu do njive u Ilincima 2kj platio 7000e koliko je ovaj drugi trazio.
Inace more ljudi koji nemaju ni traktora hoce da kupi zemlju ili da uzme u arendu,ne znam sta oni misle da tamo tece u potocima stalno lova...

Ja sam ti upravo jedan od tih nemam ni traktora ni mehanizacije(samo viška para) i kupujem zemlju plaćam i do 4000 evra po jutru.Kada platim sve usluge ponovo mi ostane dovoljno,na kukukuruzu i preko 600 evra po jutru,tako da mislim da je poljoprivreda i te kako počela da se isplaćuje,a to što mnogi kukaju da nema računice neka pričaju onome ko nije u materiji i ko će da im poveruje.
 
vitezbb; ako tebi ostaje više od 600 evra po jutru evo ja ti izdajem u arendu svu moju zemlju za 300 evra po jutru.
 
vitezbb; ako tebi ostaje više od 600 evra po jutru evo ja ti izdajem u arendu svu moju zemlju za 300 evra po jutru.

Troškovi proizvodnje počev od tarupiranja do branja mi se kreću od 43280,00 dinara do 48030,00 dinara po jutru(zavisi da li mi je seme Pionirovo sa pončom ili neke druge semenske kuće).Prinos ove godine mi je bio na Pioniru 7010kg/kj na ovu sušnu godinu*20 dinara po kilogramu-ne žuri mi se da prodam kukuruz,trenutna cena 16dinara,je 140.200,00 dinara minus uloženo ostane 92.170,00 dinara plus subvencija (dao sam čoveku koji mi radi zemlju na njegovo poljoprivreno gazdinstvo meni 12.000,00 njemu 2000,00 po hektaru stime da sam u obavezi da mi samo on radi zemlju).Tako druže moj ako koza laže rog ne-da si u mojoj okolini bez razmišljanja bi ti dao tih 300 evra za arendu,čak i unapred ako bi zapeo
 
Ma sve je to u redu sa tom tvojom računicom al ja ti opet kažem donesi mi 30 000 evra za arendu i sutra možeš da uđeš u moje njive koje su od prve do četvrte klase a pošto nemaš mašine ja ću da ti sve odradim sa mojim,po nekoj razumnoj ceni.
 
Ma sve je to u redu sa tom tvojom računicom al ja ti opet kažem donesi mi 30 000 evra za arendu i sutra možeš da uđeš u moje njive koje su od prve do četvrte klase a pošto nemaš mašine ja ću da ti sve odradim sa mojim,po nekoj razumnoj ceni.

Moja računica je da ovako mogu da funkcionišem do 15 jutara zemlje sve preko toga nemože bez mehanizacije jer dok navatam da mi obradi drugi zemlju prođu idealni rokovi a to automatski smanjuje prinos.
Druže pratio sam tvoje postove i po njima mi izgledaš pametan poljoprivrednik tako da mislim da ti tvojih 100 jutara nebi nikome dao u arendu-zašto da drugi da zarađuje na tvojoj zemlji,bar je to moje mišljenje.uzdravlj:ppozdrav:
 
E upravo sam to hteo da mi kažeš,moj prvi komšija ima 2ha i ja mu sve odrađujem što se tiče mehanizacije i skoro uvek ima bolje prinose od mene, al ako neka operacija nije urađena bukvalno u određeno vreme pa to je haos sledećih nedelju dana moram da bežim od njega:haha:.Ta tvoja računica može da prođe na nekoliko jutara al na veću količinu zemljišta teško :nono: Pa koliko puta sam samo orao posle nove godine samo zato što sam "HOLMERA" čekao do polovine decembra,pa mi dođe po blatu da vadi repu pa mi sjebe njivu pa tu njivu nemogu dovesti u red naredne tri godine itd...A mi odosmo u :off_topic::ppozdrav:
 
Sad su najpametniji koji prodaju zemlju dobra je cena a trcati sa tolikim ponudama je ludost,po meni je bolje ostaviti novce dok opet ne padne a samo jedna losa godina i cena drasticno pada jer su mnogi u dugovima i kreditima pa im je prioritet da vrate dugove.

A inace pamtim i pre par godina da sam na 4kj repe dobio 4 000din tu sam bio u cistom minusu jer nisam racunao moje gorivo ulozeno u obradu,a odbijanje se kretalo od 35-50% i boli njih morali dati ili da ostane u njivi.
 
Slažem se u potpunosti sa tobom ja sam od skoro u ovoj priči,ovo mi je tek druga godina,samo sam ubeđen da hrana nikada više neće biti jeftina
 
Slažem se u potpunosti sa tobom ja sam od skoro u ovoj priči,ovo mi je tek druga godina,samo sam ubeđen da hrana nikada više neće biti jeftina
Tako su i svi pricali pre par godina, onda kada je kukuruz skakao u jesen, pa prodavan sa njive po ~22 din/kg. Evo citiram jednog od njih, ostalo mi u secanju : NEma vise jeftine hrane, nema. Ljudi se ponadali, kao docekali bolje dane, padali krediti ko kruske.
A sta je bilo odma sledece godine, kad je kukuruz poceo da pada, dobro nije taj grafik sa padom cene otiso u Kinu :sjasi:
Ovo je luda kuca, stabilnost trzista i cena su ovde naucna fantastika.
 
Mislim da moze da se uredi da se ne cepa parcela , nego da budete suvlasnici na istoj parceli, jeftinije je od cepanja sigurno.
 
Već dugo lutam i tražim parcelu za voćnjak a nisam pitao u ovoj temi, koji kraj (južno od Save i Dunava) je najpovoljniji što se cena tiče? Kuršumlija?
 
Nazad
Vrh