Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ne nego nam je Sid blizu i tamo 90-ih su svi isli radili u fabrikama i firmama,a tamo su ljudi samo zemlju radili i sad imaju jakih ljudi koji rade dosta zemlje + usli su "neki ljudi" pa rade u saradnji sa nekim seljacima,dok je kod nas vecina kao moja kuca malo firma malo zemlja,pravo jaka ima 3 coveka po meni kad kazem jaka mislim da nisu u dugovima a opet imaju 50-150kj,masine,stoka...
 
To je prilicno jeftino, mislio sam da je kod vas skuplja zemlje, posto je u Hr poljoprivreda jaca nego u Sr, vece su subvencije, imate bolji masinski park, ranije je pocelo kreditiranje i ls. Mozda je oko Osjeka i Djakova skuplja zemlja. Mozda taj tvoj rodjak ne zeli da ti napredujes i siris se.
 
Moj rođak je joj posebna prića ne kupuje se zadnjih par mjeseci kod nas zemlja ima je dosta nitko ne kupuje a u arendu je nema ni za lijeka oko đakova je skuplja jer je zemlja barem kažu u đakovštini dosta kvalitetnija kod nas ima svašta .. !
 
Kod nas mislim da nece ici gore cena jer sve parcele su male,drugo niko nema vise od 4-5ha u svom posedu(a postoje domacistva koja nemaju traktor),retki su koji imaju od 10 do 15ha i to zahvaljujuci drzavi koja im je vratila oduzeto.I najvaznija stvar je mehanizacija,slabo je zastupljena "teska mehanizacija",najjaci traktor je kod nas rakovica 65 ,ima jedan belorus i jedan masey ferguson od 120KS a ovo je sve mali traktori od 40KS.Postoje hektari zemlje koje se neobradjuje vec godinama i sad pocinje i bagrem da raste po njima.Tako da mislim da kod nas sa ove strane Save ratarstvo nema neku veliku perspektivu zaboravi i da kazem da je zemlja kod vas daleko boljeg kvaliteta nego kod nas.
 
Kod nas mislim da nece ici gore cena jer sve parcele su male,drugo niko nema vise od 4-5ha u svom posedu(a postoje domacistva koja nemaju traktor),retki su koji imaju od 10 do 15ha i to zahvaljujuci drzavi koja im je vratila oduzeto.I najvaznija stvar je mehanizacija,slabo je zastupljena "teska mehanizacija",najjaci traktor je kod nas rakovica 65 ,ima jedan belorus i jedan masey ferguson od 120KS a ovo je sve mali traktori od 40KS.Postoje hektari zemlje koje se neobradjuje vec godinama i sad pocinje i bagrem da raste po njima.Tako da mislim da kod nas sa ove strane Save ratarstvo nema neku veliku perspektivu zaboravi i da kazem da je zemlja kod vas daleko boljeg kvaliteta nego kod nas.

Cudi me da cika Vlatko vec nije kod vas nasao svog igraca,a nalazio je po najvecim vukojebi**** ljude da mu rade.
 
u backom jarku 4000 jutro cak i 4500 eura

ma i meni je ovaj prvo tražio 4500 pa 4200 pa ja rekao da neću pa me on posle dva dana zvao da se dogovorimo i pristao na posletku za 3500 evra pod uslovom da mu otkupim i ovogodišnji rod.Moje iskustvo mi kaže da su danas najvrednije žive pare ko ih ima diktira uslove.Tako je bilo i biće.U međuvremenu me zove novi međaš i nudi mi svoju njivu na prodaju,kao ako sam zainteresovan da dođem da se dogovorimo za vikend ima pola jutra na prodaju pa bi mi prodao po istim parama +400 evra za ovogodišnji rod kukuruza
 
@vitezbb
Kod tebe ocigledno nema konkurencije. Kod mene ako neces, ima ko hoce! Tako da hteo ne hteo moras da platis 4000-5000e tj. koliko trazi prodavac, jer ce te pare dobiti od nekog drugog.
 
kod mene je situacija takva da narod nece da radi zemlju (a nema para) i pre ce pustiti da korovi nego da proda,sad zasto to ne znam..i posto me zanimaju malo vece povrsine,to ovde jako tesko ide..sve parcele od 30,50 ari do 1ha..a prodaje samo onaj ko uzme kredit pa ne moze da vrati,ili kad odu u veci grad ili kad gazda umre pa naslednici brze bolje dele.......
 
Nazad
Vrh