Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Komšo kupuj sad dok si momak, kad se oženiš sve kupljeno posle svadbe se deli na pola.
 
Kod nas ima jedna svabica sto je kupila kucu od mene,potpisali ugovor kod advokata ali nista nismo sredjivali posto jos nije dobila neke papire a da nepravi sebi dva puta trosak jer sad moze samo kucu da zavede na sebe a bastu nemoze dok ne dobije taj papir ali zato svaku jesen dodje i plati njen deo poreza

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Има ли неко из Панчева да зна како се крећу цене? Имам једно мало парче да продам а не знам колико да тражим (КО Панчево, потез Прво српско поље).
 
Cujem neki dan za jednu ponudu za kupovinu zemlje, tu u selu. U pitanju je 6 ha dobre zemlje u vise parcela, ona prica vlasnik se upokojio pa naslijedila rodbina, i sad covjek nudi za tu povrsinu 300 000 maraka (nesto oko 153-4 tauzenke ojra) znaci 25000 ojra za jedan ha. Sto je mnogo, mnogo je, i sto je jos zanimljivije novi vlasnici nece da prodaju.
 
Možda novi vlasnici ne mogu svi da se dogovore o prodaji a kupac insistira baš na celoj površini i tako je zapelo ?:unsure:
 
Kakve li su cene sada u HR pošto su stranci dobili pravo da kupuju poljiprivredno zemljište?
iste, tko god je htio kupiti mogao je otvoriti firmu pod jdoo za doslovno euro i pol i kupovati zemlju.
imamo sreće što ne kupuju stranci te banke menadžeri itd inače bi otišla gore zemlja.
najskuplje što sam čuo u 5. 6. selu od mene ide po 12 500 eura jutro (5755m2) kod nas vjerujem da oko 10 000 ide iako se nije ništa ozbiljnije prodavalo već 3 4 godine u našem selu.
 
Nazad
Vrh