Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Овде су стигли из таванкута арендаши. Има 40-50 км у једном правцу. Не можеш више наћи пар јутара за аренду.
Самим доласком подигла се аренда али ко ће толико издржати.
 
Овде су стигли из таванкута арендаши. Има 40-50 км у једном правцу. Не можеш више наћи пар јутара за аренду.
Самим доласком подигла се аренда али ко ће толико издржати.
То је баш лепо јбг сада се организујте у селу па им помозите око жетве. Биће добро вама,а и њима неће морати да јурцају из Таванкута и да брину оће ли стићи у ваше село да покосе.
 
Koliko je trajao spor, jel si prvo deponovao pare u iznosu iz ugovora ili po poreskoj proceni, koliko je prošlo od prodaje zemlje do tvoje tužbe...?
 
Spor jedno ročište. Deponovao sam pare po proceni procenitelja. Godinu dana je prošlo do tužbe. Sad čekam samo da prođe rok da bude izvršno pa predajem u RGZ da se uknjižim, a sud će posle osloboditi depozit.
 
Spor jedno ročište. Deponovao sam pare po proceni procenitelja. Godinu dana je prošlo do tužbe. Sad čekam samo da prođe rok da bude izvršno pa predajem u RGZ da se uknjižim, a sud će posle osloboditi depozit.
Kako mislis po proceni procenitelja? Jel to znaci ako on proceni dve hiljade po hektaru, toliko treba da platis tu parcelu makar sto je vlasnik prodao po pet hiljada?
 
Da li te je uopšte kontaktirao stari vlasnik u vreme kad je prodavao tu njivu i kako si saznao za to?
 
Da li te je uopšte kontaktirao stari vlasnik u vreme kad je prodavao tu njivu i kako si saznao za to?
Nije me kontaktirao. Slučajno sam pogledao na RGZ da vidim kolika je površina komšijine njive i vidim da je drugi vlasnik. Advokat je službeno tražio od RGZ kopiju ugovora koji su mi dostavili jer imam pravni interes kao vlasnik susedne parcele
 
Na koliko je veštak proceni toliko ćeš platiti njivu. Ako je kupac platio 5.000 € posle nek traži 3.000 € nazad od prodavca. Nije tvoj problem
Ovo smo mi trebali vec par puta uraditi sa pojedincima,pa nek oni posle oci vade medjusobno...cisto da se nauce nekog reda i sleda.hvala sto si izneo tvoj slucaj i krajnji ishod-jer znam da i oni "mudraci" gore navedeni citaju forum.
 
Pratim situaciju . . .
I mene zanima ovaj detalj da se ne gleda šta piše u ugovoru ?!?
Veštakova procena je svetinja ?
 
Ako sam dobro čuo ,kod nas se ni ne pita komšija ,osim retkih slučajeva da se pita.U ugovoru se napiše veća cena ,plate svi troškovi koji trebaju na toj ceni i zdravo .Ako komšija hoće neka plati cenu iz ugovora.Ovo sam čuo a da li je tako ,ne znam.
 
Ako sam dobro čuo ,kod nas se ni ne pita komšija ,osim retkih slučajeva da se pita.U ugovoru se napiše veća cena ,plate svi troškovi koji trebaju na toj ceni i zdravo .Ako komšija hoće neka plati cenu iz ugovora.Ovo sam čuo a da li je tako ,ne znam.
Tako je.
Ali sad ptocenitelj odredi i kupiš kolko ti on odredi.
Strasno ako je tacno
 
Mrzi me da trazim sad zakon o prometu nekretnina, ali mislim da me secanje jos uvek dobro sluzi. Znaci, ako je u ugovoru napisano da je zemlja prodata trecem licu, a nije ponudjena licu sa pravom prece kupovine onda on sudski moze to da kupi po onoj ceni po kojoj je trece lice kupilo. Kakav crni vestak, procenitelji, baba vange... To je privatna imovina. Ako se ponudi licu sa pravom prece kupovine I on to odbije onda nekretnina ne moze biti prodata nikome po nizoj ceni od one koju je otaj odbio.
 
Nazad
Vrh