Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

6000e dajes za 1kj,
pa tebi ne trebaju subvencije ni slucajno!
 
Slazem se sa KR. Kod nas su cene visoke, ali 6000e niko jos nije ni trazio a kamoli dobio.
 
Jbg, cena ide na vise, a zemlja se trazi, ne smem ni da zamislim sta ce tek biti sledece godine ako se nastavi ovakav trend cena poljoprivrednih proizvoda. Stvarno je ludo, ali ona racunica od 8-10 godina za isplacivanje ulozenog po ovim cenama i dalje vazi.
 
7.000 evra kj na Čeneju, poslednja prodaja, 4,5 kj u komadu.
Inače ovi u poreskom procenjuju jutro na 8.000 evra. Komšija predao papire u petak, a rešenje mu stiglo u ponedeljak. Ekspeditivnost na nivou. Jedino naš slučaj stoji već više od godinu dana. Tri puta smo se žalili, ali nikako da smanje na neku realnu cenu. Prošle godine nam je deo parcele bio pod vodom, treća duž od puta, a oni procenjuju da to vredi 9.000 evra/kj.

edit: Inače Severinin verenik kupio jedan salaš sa zemljom za nekih 500.000 evra, a drugi za 250.000 evra. Plaća 10.000 evra kj u blizini tih salaša. Takođe Graditelj NS plaća toliko za zemlju oko bivšeg karlovačkog imanja, koje je kupio pre par godina.
 
Zna li neko koliko se krecu cene po Sumadiji uz Moravu? JA sam cuo da ide od 100 e po aru pa do 50 e. Kolika bi cena bila po brdima Sumadije?
 
U Mačvi 5-6000 evra za hektar.

E sad, mene interesuje da li je najbolje ici na varijantu poklona prilikom kupovine zemlje, da se na taj nacin izbegnu eventualni kasniji problemi sa komsijama parcele?
 
7.000 evra kj na Čeneju, poslednja prodaja, 4,5 kj u komadu.
Inače ovi u poreskom procenjuju jutro na 8.000 evra. Komšija predao papire u petak, a rešenje mu stiglo u ponedeljak. Ekspeditivnost na nivou. Jedino naš slučaj stoji već više od godinu dana. Tri puta smo se žalili, ali nikako da smanje na neku realnu cenu. Prošle godine nam je deo parcele bio pod vodom, treća duž od puta, a oni procenjuju da to vredi 9.000 evra/kj.

edit: Inače Severinin verenik kupio jedan salaš sa zemljom za nekih 500.000 evra, a drugi za 250.000 evra. Plaća 10.000 evra kj u blizini tih salaša. Takođe Graditelj NS plaća toliko za zemlju oko bivšeg karlovačkog imanja, koje je kupio pre par godina.
nemoguce zavisi koju cenu stavljas u ugovoru ja sam za zadnju parcelu od proletos platio finansije ok3500din a cena u ugovoru je bila 25000din ,pre dve godine kad sam isto uzeo 2,5kj naveli smo 8000 dolara i platio sam nekih 20 000 porez
 
Mi smo platili cenu koja pise u ugovoru, ali oni vrse njihovu procenu. Smatraju da smo stavili manju cifru u ugovor.
 
Čitam Zakon o prometu nepokretnosti, i u članu 7. stoji da se ponuda i izjava o prihvatanju ponude vlasniku susedne parcele šalje preporučenim pismom, i da ako se u roku od 15 dana vlasnik susedne parcele ne izjasni isto preporučenim pismom, prodavac može prodati nepokretnost drugom licu, ali ne pod povoljnijim uslovima.

Da li je neko ovo radio, tj. slao ova preporučena pisma?

Ugovor o poklonu je osporiv na više načina i izgleda mi nesigurno...
 
i ovde ljudi uglavnom koriste ugovor o poklonu, nije mi jasno na koji nacin se moze osporiti, to je "vlasita zelja" vlasnika da moze da radi sa svojom zemljom sta hoce.. nisam pravnik al nisam cuo da je neko imao problema do sada iako je bilo parnica zbog toga, zale se komsije ali uzalud bacene pare..:)
 
Poslednja izmena:
Kod mene 1hektar pored asfalta(glavnog puta)znaci da je malo bolja zemlja je 2000-2500 eura,a zabacene parcele jeftinije.
 
Evo jedan citat:

Prema paragrafu 567. Srpskog građanskog zakonika, propisano je da poklonodavac može opozvati poklon ako nakon učinjenog poklona tako osiromaši da ne može živeti, kao i u slučaju kada poklonoprimac pokaže veliku neblagodarnost prema poklonodavcu, nanoseći štetu njegovom životu, delu, časti i narušavajući njegovu slobodu i imanje. Svaka neblagodarnost, moralna greška poklonoprimca prema poklonodavcu ne predstavlja razlog za opoziv ugovora o poklonu, već da neblagodarnost treba da bude „velika“ ili „gruba“ a njeno određivanje vrši se prema određenom standardu i shvatanjima društvene sredine u kojima se stranke nalaze."

Konsultovacu pravnika koji radi u katastru i poseduje iskustvo, pa cu preneti informaciju i ovde.
 
U mom kraju niko ne kupuje zemlju. srednja sena je oko 50e ar , a moze da se nadje i za 30e/ar. To su njive koje su malo van sela. Ali bas niko ne kupuje. Moj brad juce je razgovarao sa jednog tipa sto radi u F obecao da ce mu da 8ektra na 5 godine ugovor. Dace mu moj brat 3-4 dzaka psenice godisnje za svih 8 hektara. sutra ce ici da izvadi posedovni list itd. A nasa komsika nam dala 4 ektra odma ispod naseg prozora i od ove godine i ona ce da nam da pod ugovor. E njoj brat daje jedno jagnje od oko 45kg godisnje.
 
Nazad
Vrh