Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Malo da osvežimo temu, a možda nekome bude od koristi, štetiti nema da može.
Imao sam 3 parcele jedna do druge , dve manje i jedna veća, ukupno 1,63 ha. Rešim da probam izvršiti parcelizaciju - spajanje tih parcela. Posle izvesnog lutanja dođem do pravih informacija i uradim sledeće:

1. Podnesem zahtev u Katastar (300 dinara uplatnica) dovoljno samo u katastar bez ikakvog projekta od strane geometra jer je obrad.zemljište
2. Posle 2 meseca dobijem rešenje na kućunu adresu da se iste spajaju, i ostavili su broj od one veće, a ova dva broja su automatski izbrisana
3. Obaveza uplate 2.900 dinara na ime spajanja 3 parcele, što sam sutradan i uplatio
4. Posle 20 dana uđem u RGZ i vidim da je rešenje sprovedeno i da se vodi na mom imenu samo ta nova parcela od 1,63 ha.
5. Na Geosrbija još stoje ucrtana 3 pravougaonika sa starim brojevima parcela za svaku od njih, ništa se nije dogodilo oko korekcije.
6. Nazvao katastar da pitam, rekli mi da to radi Beograd i da će oni izbrisati one dve pregrade izmmeđu i da će biti samo jedan pravougaonik - parcela ali da su oni dosta spori i da će to verovatno biti urađeno do kraja godine

Nadam se da sam sve lepo objasnio, pa ko se odluči za ovako nešto, zna šta mu je činiti.
 
Da li je moguće da je tako prosto?

Ja ima na dosta mesta više parcelnih brojeva, negde ima i 10-12 sve jedno pored drugog i hteo sam to da spojim sve u jedno da bi bilo lakše. Rekli su mi da mora geometar da nacrta parcelu... I da prve tri parcele koštaju po 3000 dinara a svaka naredna koliko god ima košta po 800 dinara da se spoji sve u jednu. Tako da bi to koštalo preko 200e i onda sam odustao od toga.

Ovo tvoje zvuči kao bajka. Odmah bi sve sutra tako uradio da može.
 
Ako je stvarno ovako prosto spojio bih dosta parcela u jednu.Moram se raspitati da li je kod nas zaista tako jednostavno jer je geometar pre par godina tražio oko 30.000 rsd za spajanje.
 
Pri obnovi registracije PG za jer nije lakše upisati jednu parcelu a ne 6ili 4, vaditi papire u katastru jedna njiva 6 papira...
 
Ја имам парцелу од 2.5 ха која се састоји од 7 парцела. Али једна се води као пашњак, друга као виноград, трећа као воћњак, четврта као ливада, и остатак као њива...
 
Drago mi je da vas je ovo zainteresovalo i da mogu nekome pomoći sa savetom tj. iskustvom.
Mnogi katastri (zaposleni na šalterima) i ne znaju da već dve godine oni to rade i to na ovaj način kako sam opisao. Nema tu geometar šta da radi i crta ( SEM AKO NIJE GRAĐEVINSKI REON). Znači idite u katastar, uzmite onaj zahtev popunite vaše generalije i zaokružite onu jednu stavku i dole u opisu kažete koje brojeve parcela hoćete da spojite, uplatite 300 dinara i čekate kući rešenje. Za tri parcele je 2.900 a još svaka naredna je mislimpo 800. E sad ko ima puno malih parcela, nije loše to uraditi.
 
Kod nas poceli komasaciju,rade za velike igrace,njima prave kako god hoce i kako im odgovara,uguralo se tusta i tma od ljudi i tek kad se ovako nesto krupno radi vidis ko je kakav i da bi se prodali za leniju sto vi kazete a mi kazemo uvratina. Predsednik sela u sns i radi kako hoce sa ortacima,niko nece da se pobuni,raspitivao sam se za tuzbu,100e kosta da PROBAMO da ih zaustavimo,sad svima skupo,ja bih platio samo da nas ne jebu i da se udruzimo i stanemo na zabranu. Napravili vec visak zemlje oko 300 ha jer naslednicima koji su po inostranstvu i po Srbiji nije javljeno,nasao sam punu kantu sa djubrom sa bacenim pozivima kad me zvali.Davace nam najgore njive koje su podvodne i daleko od sela,davace nam obalu Morave koju reka plavi svakog proleca,davace na branike da krcimo a nas jure sa dedovine. Sad niko ne zeli da se bini,svima lepo jer im papiroloski spajaju a narod nije svestan da bez suda i pecata nemaju nista,hoce da prodju jwftinije. Imam i ja 4 grupe njiva koje moram spojiti u jedno,hvala ti za info i IZVINITE ZA OFF TOPIC. Cena ide kod nas od 10e po aru kad su ucenili jednog lika da mora da proda jer coveku preminula majka pa nije imao para uzeli mu 1.5ha po toj ceni. Neka realna cena je od 30e do 55e zavisi od potesa i kvaliteta ja sam realno placao gde sam spajao do mojih njiva po 33,35 i 37 evra
 
Cena uz magistralni put je od 500e do 800e ali i to je sad preslo u gradjevinsku zonu,ne vode se vise kao njive a samim ti i cene ce ici gore. Mada pitam se koji tajkun bi to kupovao po toj ceni,taj potes su sve njivice 20,30 do max 50 ari,odgovara jedino za neke firmice a sta danas otvoriti kad se trziste prezasiceno svime
 
Na e katastru i geosrbiji stalno nesto menjaju podatke jedva sam povadio papire za njive sto sam kupio,valjda zbog komasacije. Te vodi se na pokojnog navrndedu te na tetku te na kurtu te na murtu i bio sam prinudjen da angazujem advokata da on covek povadi jer ima bolju prodju od mene u opstini i katastru. Za jednu parcelu vucem se sa papirima ima 8 meseci o polako je covek zavrsava hvala Bogu
 
Koja je procedura oko prava prečeg ako komšija proda više parcela u paketu a ti se graničiš sa jednom od njih i želiš da je preuzmeš ?
 
Deponovanje novca to je ok, e sada, neko kaže iznos iz ugovora da se deponuje. A neko kaže Tržišnu vrednost koju proceni poreska uprava.... Sada ko je tu u pravu i šta je prava istina.....?
 
To je to,ako se niko ne javi.
JA ipak mislim da deponovanje novca ide onoliko koliko je zemlja plaćena,jer logično je ko više plati to je kupac,e sad što kod nas logično je da za tonu mare ideš u kućni pritvor koji vodi oslobađajućoj presudi ,a za džojus ideš na robiju 3 godine,jebi ga,ko nam kriv.
 
Nazad
Vrh