Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ovo do mene što nisam uzeo, kupio je domaćin koji je prodao 3 jutra za 180.000 evra. Kad budem imao i ja takvu trgovinu platiću i ja 10.000 za jutro....
 
dogodine cemo plakati i reci nije skupo 10.000 na vecito,a za arendu cemo davati 300+po jutru ;) (y)
 
Da. Našli su neki kostur umotan u neke krpe koliko sam čuo. I sad tu raskopali boga oca...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Treba mi jedan savet, možda je neko od kolega imao slučaj. Da li se pravo prece kupovine poljoprivrednog zemljista može ostvariti ukoliko je između parcela prodavca i susedne parcele nalazi put?

Послато са SM-A125F помоћу Тапатока
 
Nije nikad ni moralo. Ali posle komšija ima pravo da uloži žalbu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nije nikad ni moralo. Ali posle komšija ima pravo da uloži žalbu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
ako ima pravo da ulozi zalbu ( a ima pravo 2 godine od prometa te nepokretnosti po zakonu o pravu prece kupovine ) onda to znaci da ti je potrebna saglasnost komsije osim ako neces da rizikujes i trnes 2 godine i izgubis zemlju i postupak sa sve sudskim taksama. ne vidim razlog da njivu ne ponudis komsiji i dobijes saglasnost da nece da kupi pa ponudis nekom drugom
 
Joj kako ta borba oko zemlje može da stvori probleme a i da nasmije čovjeka.
Kupe dva čovjeka od jedne udovice 2,5Ha zemlje i podjele po dužini na jednake djelove. Dužina je oko 600 m. Kad je rađen magistralni put nisu dobro urađeni propusti i voda je redovno plavila tu parcelu, zato su je i kupili jeftino a onda se žalili u opštinu da se uradi kanal. Pošto jedan ima vezu u lokalnoj vlasti kopaće kanal na njegovoj parceli a za uzvrat njemu daju dva građevinska mjesta u gradu. Naravno svade se žestoko jer drugi nije dobio ništa. Dođe bager i iskopa kanal.
Po noći kum od "gazde" ode u lov divljih svinja i u trku zaboravi na kanal. Kad je tresnuo, oko 2m duboko, nabije karabin u zemlju do zatvarača. On sam težak je oko 140 kg. Zamislite tu scenu pada. Smijali smo se dugo tom događaju i riješimo da napravimo drveni mostić. Napravimo ga i stajao jedno 5 god.
Sad ovaj vlasnik drugog dijela prodaje svoju parcelu. Ode naš "političar" da to kupi i nekadašnji prijatelj neda. Sad je između njih državni kanal i ne mora da mu proda. Ponovo se zakače i prije dva dana ovaj što prodaje uzme motorku i sasječe mostić.
Sad i ko peca ribe ili bilo kojim poslom ide kraj obale ima dva izbora. U trnje i koprive preko kanala ili okolo.
 
Joj kako ta borba oko zemlje može da stvori probleme a i da nasmije čovjeka.
Kupe dva čovjeka od jedne udovice 2,5Ha zemlje i podjele po dužini na jednake djelove. Dužina je oko 600 m. Kad je rađen magistralni put nisu dobro urađeni propusti i voda je redovno plavila tu parcelu, zato su je i kupili jeftino a onda se žalili u opštinu da se uradi kanal. Pošto jedan ima vezu u lokalnoj vlasti kopaće kanal na njegovoj parceli a za uzvrat njemu daju dva građevinska mjesta u gradu. Naravno svade se žestoko jer drugi nije dobio ništa. Dođe bager i iskopa kanal.
Po noći kum od "gazde" ode u lov divljih svinja i u trku zaboravi na kanal. Kad je tresnuo, oko 2m duboko, nabije karabin u zemlju do zatvarača. On sam težak je oko 140 kg. Zamislite tu scenu pada. Smijali smo se dugo tom događaju i riješimo da napravimo drveni mostić. Napravimo ga i stajao jedno 5 god.
Sad ovaj vlasnik drugog dijela prodaje svoju parcelu. Ode naš "političar" da to kupi i nekadašnji prijatelj neda. Sad je između njih državni kanal i ne mora da mu proda. Ponovo se zakače i prije dva dana ovaj što prodaje uzme motorku i sasječe mostić.
Sad i ko peca ribe ili bilo kojim poslom ide kraj obale ima dva izbora. U trnje i koprive preko kanala ili okolo.
Valjalo bi ovakve i slicne price da se spakuju u neku zajednicku temu recimo ''Lude Dogodovstvine''

verujem da se svi povremeno setimo ili dozivimo neku pa bar da se slatko ismejemo :haha:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh