Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Od Avgusta 2020 nisam cuo da iko nudi na prodaju njive. cena je blago porasla na oko 7 po jutru bas sam hteo da kupim u Brestovcu po cak 7,5 ali nisu bili cisti papiri Kazu da im iz Stapara dizu cenu i njive i arende
 
Svi viču da je puno, ali niko ne ispušta priliku za kupovinu bez obzira na cenu od 10000e za 57ari. Ne možeš naći ništa normalno za kupovinu. Dok si čuo za neštoveć je prodato.
 
Ja sam prepustio njivu do mene za 10.000 evra po jutru. Za te pare mi ne treba... Mogu najmanje 40 godina da je radim u arendu za te pare...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
A mozda jos samo godinu dana, sa arendom se nikad ne zna.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
A mozda jos samo godinu dana, sa arendom se nikad ne zna.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Sta se ne zna? To sto arenda nije sigurna jer uvek je moguce da ti oduzima zemlju?
Pa to je oduvek bilo i bice i trebas biti spreman na to od prvog dana kada je uzimas u arendi.
Ili se sporazumes ili oduzima drugi a taj koji jednom dao u arendi nece je vise nikad raditi. U slucaju da nema sporazuma za doticnim uzimas od drugog, bar zemlje se nudi svake jeseni, samo sto treba se platiti to sto valja.
A umesto da za 100000 e kupis 10 kj (sto je za vecinu neverovatna cifra ako zaradjuje od poljoprivrede), uzimas u arendu toliko da vise ne znas za sebe.
Zadnjih par godina kupio sam na jednom mestu 5 kj pored mojih 4,5 kj za 2700 e kj i jos 1 kj do mojih 3 kj za 3000 e. Tako jos nekako moze se a ne pada mi na pamet da za 1 kj platim 10000 e. Svaka cast ko moze sebi da priusti sebi tako nesto.
 
Nazad
Vrh