Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

To i ja mislim, kao bojcetic E sad ovaj slučaj nije u Srbiji, mozda je drugačije. Po meni, sa ugovorom kod advokata, on ce reci jel se to moze sada uknjiziti,ili ce ujna imati pravo na zemlju..
 
Mi 1999 godine kupimo zemlju od ujaka nije nam trebala ali eto da zemlja ostane u porodici. 4000m² po cijeni od 4000KM. 2015 godine je ujak izvrsio samoubistvo. I sad ujna hoce da proda nama nasu zemlju. Ustvari desilo se to da geometar nije odradio svoj posao. Mi imamo ugovor iz 1999 godine ovjeren u sudu. Da napomenem mi smo u neometanom posjedu od 1999 godine. Da li ima neko rjesenje osim tuzbe i razvlacenja po sudu?
Sličan slučaj imam overen ugovor ,dok su ovi kilavili u katastru il ko zna gde,prodavac umro i ovi u sudu podele zemlju na 14 naslednika, da je 2 jel 3 pa još nekako al 14,i sve mora advakat da pozove.Ti dobijaš sud svakako al mora na sud.Čitao sam da je bio neki sličan sličan slučaj za kuću u Futogu i sud odbijo da prebaci i lik tuži državu u Strazbur,em što je dobio kuću neg dobio i još silnu lovu na ime stresa i drugi stvari.
 
Nema sta geometar tu. Ugovorok se uknjizis. Ti kao kupac si se trebao uknjiziti blagovremeno.
Geometar je trebao da odnese te papire u katastar i da odradi sve. Mi imamo ovjeren sudski ugovor i placeno sve samo sto nije uknjizeno. Pokusavali smo pricati sa njom jer i ona dobro zna da su oni zajedno prodali tu zemlju. I sad zeli da nam proda nasu zemlju. Iz razgovora sa advokatom postoje dva nacina. Prvi je da ona dobrovoljno tu uknjizi na nas jer smo mi to kupili. A druga opcija je sudskim putem.
 
Mi 1999 godine kupimo zemlju od ujaka nije nam trebala ali eto da zemlja ostane u porodici. 4000m² po cijeni od 4000KM. 2015 godine je ujak izvrsio samoubistvo. I sad ujna hoce da proda nama nasu zemlju. Ustvari desilo se to da geometar nije odradio svoj posao. Mi imamo ugovor iz 1999 godine ovjeren u sudu. Da napomenem mi smo u neometanom posjedu od 1999 godine. Da li ima neko rjesenje osim tuzbe i razvlacenja po sudu?
Na koga se trenutno vodi ta zemlja,na ujku ili ujnu

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Imas pravo na sticanje zemlje odrzajem, barem tako je u Srbji, 20 godina je rok za nepokretnosti, raspitaj se kod advokata za pojedinosti.

 
Koliko znam u katastru može da se odnese ugovor i da se provede na novog kupca a ugovor mogu podneti ili kupac ili prodavac.Plaća se negde oko 5000din provođenje u katastru
 
Imas pravo na sticanje zemlje odrzajem, barem tako je u Srbji, 20 godina je rok za nepokretnosti, raspitaj se kod advokata za pojedinosti.

Nije ti bas tako jednostavno. Recimo ti radis u arendu neku zemlju 20 godina a nisi imao imao ugovor na to tj vlasnik nema dokaz za to. I mislis da bi mogao da uknjizis njegovu zemlju kao svoju posle 20god?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Samo taj overen ugovor odneses u katastar i platis tamo neku taksu,posto je ugovor overen kod suda nebi trebalo da je problem,nije ti geometar to ni trebao da radi nego advokat sto ste preko njega sredjivali to

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Zemlja se vodi na ujnu. Razgovarali smo sa advokatom ne vrijedi nositi ugovor u katastar. Pokusacemo na miran nacin tako sto ce je advokat sutra pozvati ako hoce mirnim putem da rijesimo to. Ako to ne uspije onda jedino nam preostaje tuzba. Tu je najveci problem sto ona to moze prodati nekome ko ne zna da smo mi vlasnici i da onda nastane problem jer smo mi ustvari vlasnici. Ona kad dobije pare para nazad nema poznavajuci nju.
 
Ko je plaćao porez (imovinski) na tu zemlju od kad ste je kupili? Može li to da napravi problem?
 
Zemlja se vodi na ujnu. Razgovarali smo sa advokatom ne vrijedi nositi ugovor u katastar. Pokusacemo na miran nacin tako sto ce je advokat sutra pozvati ako hoce mirnim putem da rijesimo to. Ako to ne uspije onda jedino nam preostaje tuzba. Tu je najveci problem sto ona to moze prodati nekome ko ne zna da smo mi vlasnici i da onda nastane problem jer smo mi ustvari vlasnici. Ona kad dobije pare para nazad nema poznavajuci nju.
Jel ona potpisala ugovor, tj jer se ona vodi u ugovoru kao prodavac? Ako jeste onda samo uknjizi parcelu i zavrsio si.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
E sad i meni treba pomoc,ako komsija prodaje kucu jel je u obavezi da pita komsije za kupovinu ili moze kome hoce da proda?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Vodi se na ujnu jer je u medjuvremenu uradila ostavinsku raspravu nakon smrti tvog ujaka, prosto mi je neverovatno da ste cekali od 2015. do danas, a proslo je 6 godina.

@Rasa91 Ma to sve zna advokat kako ide, to je kao kad das nekome da ima prolaz kroz tvoju nekretninu, on kasnije moze da stekne pravo prolaza odrzajem.
 
Zemlja se vodi na ujnu. Razgovarali smo sa advokatom ne vrijedi nositi ugovor u katastar. Pokusacemo na miran nacin tako sto ce je advokat sutra pozvati ako hoce mirnim putem da rijesimo to. Ako to ne uspije onda jedino nam preostaje tuzba. Tu je najveci problem sto ona to moze prodati nekome ko ne zna da smo mi vlasnici i da onda nastane problem jer smo mi ustvari vlasnici. Ona kad dobije pare para nazad nema poznavajuci nju.
Промените адвоката ако је уговор оверен у суду или код нотара како онда тај уговор није валидан? Прихватају се уговори сачињени пре 100година негде у кафани на избледелом папиру,а да тај ваш уговор није валидан?
 
Ma u ovoj drzavi sve je moguce,prijatelj se bavi tovljenicima i prodao je u seosku mesaru,u medjuvremenu taj zatvorio mesaru i pobegao nije nista platio,prijatelj bio kod advokata posto ima priznanicu a kao ovi nemogu da nadju tuzenog nigde,e sad posle pola godine slucaj stoji a prijatelju stiglo da mora da plati advokata. Pa nemogu da se nacudim za sta taj trazi pare ako nije izborio nista nema nikakve presude kao neznaju gde je sudjenik,ali taj isti advokat ojadio pola sela pa mu niko nista nemoze

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
То се не ради са адвокатом већ се пријављује у полицију јер се третира као крађа.
 
Zemlja se vodi na ujnu. Razgovarali smo sa advokatom ne vrijedi nositi ugovor u katastar. Pokusacemo na miran nacin tako sto ce je advokat sutra pozvati ako hoce mirnim putem da rijesimo to. Ako to ne uspije onda jedino nam preostaje tuzba. Tu je najveci problem sto ona to moze prodati nekome ko ne zna da smo mi vlasnici i da onda nastane problem jer smo mi ustvari vlasnici. Ona kad dobije pare para nazad nema poznavajuci nju.
Taj ugovor ti nista ne vredi,ugovor nije uknjižen,ujna na ostavinskoj dobila tu zemlju i vlasnik je 1/1.Jos ako ujna nadje dobrog advokata,ne preostaje ti nista drugo sem da ponovo kupis tu zemlju.
 
Nije mi jasno sta ste cekali,ako kupis zemlju gledas sto pre da predje na tebe jedino u slucaju da porez je stizao na njegovo ime pa ste zato cutali

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh