Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

U katastru imaju ugovor o prodaji, na bazi kog je uradjeno rešenje o upisu tj. promeni vlasnika.
Mene zanima koji je dalji postupak, utuženje koga? Bivšeg ili novog vlasnika ili upravna tužba katastru?
Poreska i onako sama procenjuje vrednost, mada i oni bi trebalo da imaju kooiju ugovora.
Čak i notar mislim da mora da ti da, jer je to njegov propust u suštini (moje mišljenje).
Bio kod notara, oni nece da kazu cifru.
 
I u katastru nije džaba da ti kažu cifru,znam da se plaća nešto,samo zapamti imaš mesec dana da reaguješ od dana kada si saznao za kupoprodaju.
 
Sad sam usao na sajt i pise 10 000e ne znam da li je to za celu povrsinu ili za jedinicu po ha ili po kj.
Pogledaj na tom sajtu Uputstvo za koriscenje servisa u desnom gornjem uglu.
Pise Право на подношење захтева за издавање података из Регистра цена непокретности имају проценитељи, судски вештаци, банке, агенције за промет некретнина и др. Физичка лица имају право на ову услугу уз доказ о правном интересу.
 
A imam i procenitelja za zemljiste dobrog. Samo ako me roditelji dragi puste da napadnem. Jer je kupio bez potpisa,nije izveo geometra a danas caleta zvao zbog reda repe kao on misli u njegovom, a od uvek na toj njivi imam prohod za grane od 12m i sad je posejano 4 masine po 3metra.
 
NA mislim da se cifra odnosi na ceo ugovor. Imao sam sličnu situaciju, krivo mi bilo što mi nije vlasnica ponudila. Na sajtu katastra sam nasao cenu za dve parcele, ukupno 4 kj 32000 evra. Sigurno nije platio više od 6000 a u ugovoru stavili 8000. Nisam baš toliko blesav da se potežem po sudu, i da platim 4000 evra više za parcelu od 2 kj. Neka rade, kada svima dodje zemlja do usta bice nam i tih 3 kubika i previše.
 
Gledam ove laserske daljinomere, moze li se to iskoristiti za merenje njive, da li je neko koristio, iskustva?
On da bi merio, treba da se odbije od neceg, npr da zabodem asov kontra , pa da se odbije zrak od asova, ali kako ja na daljinu da pogodim asov, na 50 ili 100m da pogodim malu crvenu tackicu? Sa dvogledom?
Il da batalim to sve, uzmem lepo traku sto je jos deda kupio pa polako?
 
Gledam ove laserske daljinomere, moze li se to iskoristiti za merenje njive, da li je neko koristio, iskustva?
On da bi merio, treba da se odbije od neceg, npr da zabodem asov kontra , pa da se odbije zrak od asova, ali kako ja na daljinu da pogodim asov, na 50 ili 100m da pogodim malu crvenu tackicu? Sa dvogledom?
Il da batalim to sve, uzmem lepo traku sto je jos deda kupio pa polako?
Pise na svakom do koliko daleko meri. A to je sve 30 40 metara

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ma nije problem dokle meri, nego moze li se iskoristiti za merenje njive? I da je sira njiva, pa iz par puta se premeri, samo da moze?
 
Povedeš nekog ukućana i on stane na svakih 20-30 m, pustiš laser, on očita rastojanje, i onda dođeš do njega, on se ponovo pomeri 20-30 m i tako redom dok ne dođete do kraja. Sabereš izmerene dužine i to je to sa nekom malom tolerancijom od 10-20 cm. A može i pantljika, kao nekad naši stari. Jedino koraci ne mogu jer nisu precizni ni blizu. Može za ono " otprilike".
 
Povedeš nekog ukućana i on stane na svakih 20-30 m, pustiš laser, on očita rastojanje, i onda dođeš do njega, on se ponovo pomeri 20-30 m i tako redom dok ne dođete do kraja. Sabereš izmerene dužine i to je to sa nekom malom tolerancijom od 10-20 cm. A može i pantljika, kao nekad naši stari. Jedino koraci ne mogu jer nisu precizni ni blizu. Može za ono " otprilike".
Al lupetas. Strasno
 
Merna traka u ruke i polako. Na geoSrbiji vidis duzinu parcele i koliko treba da bude široka. Ako stanje na terenu odstupa mnogo od geoSrbije geometra na njivu i rešiš misteriju. Ja sam uz pomoć geoSrbije izmerio svoju parcelu i jos cetiri suseda pored mene. Petom susedu je geometar izmerio njivu, to mi je bila polazna tačka jer je tačna, znam koja je duzina njive, podelio je sa povrsinom svake njive (to vidis na knveb) i obelezio sve susede do mene. To je bilo par godina pre nego sto sam uzeo navigaciju.
 
Momče, jedino ispravno je merenje sa geometrom, ova ručna pomagala i dovijanja naših paora mogu biti od koristi ali ne i 100% ispravna. Geosrbija je dobra ali malo mrdneš mišem i od 50 cm levo desno.
Mada i dva geometra izađu i na istoj njivi se razlikuju pobodeni kočići za 10-20 cm.
 
Moze da se meri laserom, ali ti treba odgovarajuca "meta" za merenje. To je tabla koja je predvidjena za merenje vece duzine, daljine.
Lakse je rucno nekim uzetom....
 
A imam i procenitelja za zemljiste dobrog. Samo ako me roditelji dragi puste da napadnem. Jer je kupio bez potpisa,nije izveo geometra a danas caleta zvao zbog reda repe kao on misli u njegovom, a od uvek na toj njivi imam prohod za grane od 12m i sad je posejano 4 masine po 3metra.
Jesi li se raspitao kod advokata kakve su sanse da se dobije sud u takvom slucaju? I sta na primer ako je neko naveo manju cenu u ugovoru zbog tamo neceg a u stavrnosti platio mnogo vecu cenu? Kako onda ,sta se tu radi?
 
Ti placas cenu koja je navedena u ugovoru i kraj. Ako te komsija nije ponudio dobija se na sudu 1/1. Samo nekad cena u ugovoru moze da bude napisana i duplo veca nego prodajna(stvarna) cena, upravo zbog komsija koji nisu ponudjeni. Pa ti posle tuzi i plati tu vecu cenu.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
A ovaj je u ugovoru napisao 2000e po jutru,a realno vrv nije ispod 5000e. Nisam bas zeludacno orijentisan za te stvari i kupvinu preko oglasne table na sudu. Moram pricati sa srecnim kupcem, ako me naljuti mozda se i zeludac okrene.
 
Nazad
Vrh