Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Nebitno, nek odradi i notar prijavu, evo šta kaže zakon, citiram:
Ukoliko nadležni poreski organ oceni da je ugovorena cena niža od tržišne, ima pravo da u roku od 60 dana od dana prijema poreske prijave podnete u skladu sa članom 36. stav 1. ovog zakona, odnosno od dana saznanja nadležnog poreskog organa za prenos, utvrdi poresku osnovicu u visini tržišne vrednosti.

Pa onda u istom članu kaže:
Ako poreski organ u roku iz st. 2. i 3. ovog člana ne utvrdi poresku osnovicu u visini tržišne vrednosti, poresku osnovicu čini ugovorena cena.

U ostalom ko hoće da plaća porez na procenjenu vrednost nek to radi, ko neće nek se pozove na član 27 jer uvek kasne sa rešenjima.

Ja sam ovaj drugi 😉
 
Itekako se koristi ppi-4 , potpišeš ga kod notara a on ga popuni i podnese prijavu. E="Matic, post: 1602050, member: 525"]
ППИ-4 obrazac se više ne koristi.Sve to odradi notar, tvoje je samo da platiš. :D
[/QUOTE]
Iteka
 
Ja ga nisam potpisivao niti popunjavao u dva prethodna kupoprodajna ugovora.Popunjava se i potpisuje neki obrazac gde ti treba patentara koliko su velike rubrike ako ti je prva nekretnina da te oslobode dela poreza, meni nije prva pa nisam ništa od toga popunjavao niti potpisivao.Potpisao sam samo primere kupoprodajnog ugovora, platio notaru nagradu, rukovali se i kud koji mili moji.
 
Evo iz prve ruke info. Bio da se raspitam kod notara i saznao sledeće: Ugovor možeš ti da napraviš ili oni ali mi traže da im na mail pošaljem moju verziju nekoliko dana pre zakazanog termina.Bilo bi dobro da im skenirano pošaljem i LK kao i prethodni ugovor kako je sadašnji prodavac došao u posed imovine koju sad podaje meni. Pored kupca i prodavca traži da bude prisutna i supruga kupca da potpiše izjavu da se imovina kupuje iz mojih sredstava a ne zajedničkih, ako hoću da ide samo na moje ime. Ako upisujem i nju u vlasništvo, ne mora biti prisutna. Imaju direktan uvid u bazu venčanih. Ako je na predmetu prodaje upisana i supuga prodavca, onda i ona mora biti prisutna na prodaji sa svojom LK. Notar direktno šalje zahtev u katastar i u poresku službu. Ja samo čekam rešenja i da platim danak u krvi. Za upis u katastar rekoše da je oko 5.300 dinara, a poresko 2,5% od njihove procene. Tarifu kod notara još nisam pitao ali i to će biti solidno. Tako da će ukupne dažbine biti poprilične. Što se tiče komšija, trebao bi da imam potpisane izjave da nisu zainteresovani za kupovinu, ali ne mora. Notar to konstatuje u zapisniku- solemizaciji i upozori novog vlasnika na mogući poblem posle.
 
Tarifu notara mozes videti i na netu. Ako si do 600k dinara onda je 7200din samo se ne secam da li sam toliko platio pre braka ili posle. Kad si u braku je skuplje jer zena kosta 1800din za ucestvovanje u ugovoru.
 
Znao sam da žena uvek košta ali komšinica još više. Spomenula je notarka oko 9 hiljada orijentaciono.
 
Zavisi kako gledaš. Malopre mi bio rođak iz susednog sela ( selo sa najviše specijalaca po glavi stanovnika i gde niko ni sa kim nije dobar) i kaže da je njegov zet danas nudio babi iz komšiluka 600 e/ha za zakup zemlje...Hahahaha. Ko mene može da natera da plaćam te cene. Opština me lepo oglobila, dao sam 200000 din za poreze koje sam naveo, još se pošteno osramotio tamo, svi mi se smejali...Kod nas se porez na imovinu zove: Porez za korisnike koji ne vode poslovne knjige. Kakvo grandiozno ime. Razmišljam ja: Leb te je*o, pa ja vodim poslovne knjige, imam knjigovođu , u Pdv-u sam , idem ja da mi skinu taj porez...Kad sam im ovo rekao, upišali se od smeha. Kaže mi službenica, gledajući me kao retardirano dete: Gospodine, to je samo takav naziv, na izborima obećali da će ukinuti porez na imovinu...
I ja sam isto u pdv, ista stvar mi pala na pamet i pitam knjigovodju i kaze mi da ne zna ali realno koji djavo su ga onda tako krstili. Normalnom coveku bi iz naslova porez na imovinu korisnika koji ne vode poslovne knjige bilo logicno da oni koji vode placaju drugacije taj namet.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Ljudi jel ima neko iz Plandista? Zanima me nešto u vezi kupoprodaje zemlje (cena i sl. detalji), ako može da mi se javi na pp
 
Mozda nije striktno vezano za temu,ali pogledajte kakvi su oblici parcela i u Holandiji.Sad mi malo lakse,mislio sam da smo najgori. :haha:

150865970_1358405837857686_163892929262297958_n.jpg
 
Ima i kod njih svasta. Na severu zenlje gde su polderi(isuseno more) tamo su parcele sve straota velike a pravilne. Ima na YT.kanal Tractorspoter, iz holandije ekipa, strasno kako rade i koje masine.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Pratim taj kanal povremeno, mene je odusevilo kakve sve specificne masine imaju za povrce i cvece. Ja 90% tih masina ovde nigde nisam video.
 
Znam da kad roditelji daju zemlju deci ide poklon pa se onda ne plati porez a sa brata na sestru? Jel to moze isto ili mora normalno kao da se kupuje?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh