Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Po mojoj racunici, kroz trenutne cene polj.prozivoda, ako se bavis ratarstvom 8-9 godina trba da prodje dok se njiva ne isplati.
 
DusanA je napisao(la):
Po mojoj racunici, kroz trenutne cene polj.prozivoda, ako se bavis ratarstvom 8-9 godina trba da prodje dok se njiva ne isplati.
Koju si uzeo cenu zemlje....?
I koje cene proizvoda....? :cao:
Daj racunicu ovde
 
Uzmite racunicu zadnje 4 godine,samo ova sto je bila extra za poljoprivredu sto se tice prinosa i cena,sta je sa susom,sa bas malim cenama ?? :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
Uzmite racunicu zadnje 4 godine,samo ova sto je bila extra za poljoprivredu sto se tice prinosa i cena,sta je sa susom,sa bas malim cenama ?? :cao:

Ovo treba da se uvazi posto je zaista tako, treba gledati prosek :cao: :cao: :cao:
 
ajd ovako, uzmes 1kj za recimo 5000e.Izdas u arendu za 200e.Platis drzavi porez na sve to 10e.Sledece godine prodas to jutro, za koje mozes dobiti bar 200 e vise i dobijes matematiku od 390e na ulozenih 5000e.Da napomenem da je u opstinama Temerin i Zabalj zemlja u zadnje dve godine skocila za najmanje 1000e po kj.
I jos jedna stvar, jako bitna,zamlja se vise neproizvodi postaje deficitarna roba.
 
Zemlja je zemlja uvek bila i bice.Novac propadne,propadne drzava,azemlja ce uvek vredeti.Izuzeo bi samo vreme posle 2sv rata,kad je TITO delio zemlju onima koji nisu zeleli da je rade,a onima koji jesu hteli ogranicio kolicinu na maksimum,te nisu smeli kupovati.
To vreme je proslo,cena hrane skace,a investicija sigurna i nedaj BOZE da mora da se proda uvek ce moci.
Ljudi ulazu u kuce pa eto zemljotrsa,kupuju kola,svaki dan manje vrede.
Ko IMA PARA NEK KUPUJE zemlju,pa makar i davao u arendu.
 
jeste vi zaboravili da je pre 15-ak godina jutro zemlje moglo da se kupi za 500 maraka? a da je pre 25 godina ista takva kostala 2-3000 maraka?
zemlja je kao i bilo koja druga roba.prolazi kroz cikluse u zavisnosti od cene poljoprivrednih proizvoda.postoje dobri i losi momenti za investiranje.
trenutno IZGLEDA kao dobra investicija.i ja je kupujem kao i vi.
ali se nemojte zavaravati da ce ovakve cene poljoprivrednih proizvoda trajati vecno.
 
To je problem,čim se povežu dve loše ratarske godine dal elementarne nepogode dal cenovne biće zemlje koliko hoćeš,ljudi su prezaduženi (kredita koliko hoćeš),banka traži svoje!
 
To je tacno,ali je itacno da kad je kj bilo 500 maraka,plata bila 5 maraka.Mnogi su opstali zahvaljujuci sto su imali da prodaju neko nasledjeno jutro."Pravi " poljoprivrednici su i tada kupovali.
Ljudi su u ratu davali zlatan lancic za veknu hleba,al to su ekstremni slucajevi.Ja govorim o svetskom trendu poskupljenja hrane i isplativosti poljoprivredne proizvodnje.
Nazalost taj trend moze da ugrozi samo neki globalni rat koji je izgleda vec poceo.
Tucemo se i za naftu i za hranu,po svemu sudeci i za vodu.7 milijardi ljudi treba nahraniti i napojiti.
Odosmo daleko videli ste statistiku rasta cene zemlje u americi,tako je sa svom plodnom zemljom u svetu.
Samo da budemo dovoljno pametni i da je sacuvamo od samih sebe tj da je ne zagadimo.Ako PRESTANE da nam radja vredece ko u Sahari.
 
najveci godisnji rast u americi je bio 1973-74 i to od 23%
ali je 1984-1985 usledio pad od 25%.
proizvodnja bio goriva nas trenutno vadi.
ali kao sto se naglo pojavila, tako ce naglo i nestati, u slucaju da neko pronadje
efikasnije resenje za zamenu nafte.
vrlo verovatno je, da na resenju ovog problema, radi desetine hiljada ljudi dok ja ovo kuckam.
 
Ok, za bio gorivo, mozda ce i nestati traznja ako smisle nesto drugo,..jeftinije, ali sta sa porastom populacije i povecanom potrosnjom hrane kroz rastuci standard posebno u Indiji i Kini, ko ce njih da nahrani (ili njihovu stoku) ?
 
DusanA je napisao(la):
Ok, za bio gorivo, mozda ce i nestati traznja ako smisle nesto drugo,..jeftinije, ali sta sa porastom populacije i povecanom potrosnjom hrane kroz rastuci standard posebno u Indiji i Kini, ko ce njih da nahrani (ili njihovu stoku) ?

Stanovnistvo zemlje ce se morati smanjiti uskoro za 15% bilo je izjavljeno na tv-u tako da ne preostaje nista drugo nego da ce trovati ljude sa kojekavim otrovima....

A sto se tice cene zemlje, treba je kupovati dokle god ima da se prodaje, do 5000e kj to je potpuno ok, samo kada bi bilo da se prodaje bilo bi :D
 
DusanA je napisao(la):
Ok, za bio gorivo, mozda ce i nestati traznja ako smisle nesto drugo,..jeftinije, ali sta sa porastom populacije i povecanom potrosnjom hrane kroz rastuci standard posebno u Indiji i Kini, ko ce njih da nahrani (ili njihovu stoku) ?
Odavno govorim da svet jednostavno,vapi za 3.svetskim ratom.Koliko to moje misljenje ludo izgledalo,nazalost je tako.
Koliko se samo u ovih 50+godina nakotilo koje kakvog sljama?To se mora prorediti necim,a sida,rakovi,ovakav grip,onakav grip.... jednostavno nemaju snagu za menjanje sveta.
 
Ko ce sa kim ratovati bas me zanima?Koliko ja znam nasa drzava odumire a takvih drzava mnogo ima ubice oni nas sve sa losom ekonomijom za 15-20 godina ce od naseg sela salas ostati nikom nepada napamet da se zeni a kamoli decu da radja cast izuzetcima sa Beogradom,Novim Sadom sa okolinom.Ja otkad sam se rodio znam da je kriza evo sad cu napuniti 27 godina znaci kriza kod je 27 godina.Ovo je savremeno doba a 1 i 2 svestki rat su drugo vreme.Zato su i ameri proizveli krizu jedan dan sve padne u vodu to ti je kao jedan reset na kompijuteru kompijuter se zapuca ti stisnes reset ili brises sistem i opet nanovo
To je sasvim normalno za cenu zemlje mene brine kad bude bila cena zemlje kao u eu kod njih je bruka skup jedan hektar zemlje.Ali kod njih rade 2-3-generacije u poljoprivredi a ovde se menjala vlast zemlja se ogranicavala na maksimum oduzimala...
 
Nazad
Vrh