Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ja sam ove godine kupio od jedne zene 5kj po nepunih 4000e za jutro ili lanac,sve je bilo na jednoj parceli,inace kod nas uglavnom kupuju ljudi sa 1000e po jutru pa do 2500e plafon,ali ima jedan lik iz susednog sela koji placa 3000e najmanje za zemlju pa do 3700e ako je sve u tabli i ladno bi uzeo taj zemlju ako ne bih platio par stotina evra vise po l=jutru
 
I sad baviti se poljoprivredom u našoj zemlji pravi tolike razlike da je jako teško doneti i agrarnu politiku a i biti konkurentan izmedju sebe, kod nas 8-10000 eura 1 i 2 a i 3 klasa i to se vrši direkna prodaja a ne na oglas.......
 
Poslednja izmena:
Kod nas sve više kupaca koji se nebave poljoprivredom.I svi se drže one price ućemo u eu bice zemlja 20000 evra za jutro.
 
Ne mora da znači! Imam puno zakupodavaca,neki kupuju od ušteđevine,neki od prodaje nasleđene nekretnine drugde,neki prodaju po malo,ima raznih slučajeva
 
Jel zna neko jel sme da se nasipa(kamen,sljunak)sluzbeni put do njive?Naravno postoji ugovor da je put sluzbeni vec 40 godina i vise u sirini od 4m.
 
Kod nas retko kupuju domaćini ljudi koji su u poljoprivredi od vajkada jer se pojavljuju likovi sa kapitalom stečenim ko zna gde,ko zna kako a najverovatnije stečeno lako.Leve i desne ruke političara,ministara...Ne možeš se bosti sa rogatim.
 
Ponuda je solidna a kupci malo rezervisani, izgleda da se potrosili na neke druge investicije pa tvrde pazar za jeftiniju cenu, a pre 3-4god. kad su usli u dobru lovu na silu su podigli lestvicu na 7-8000e/kj. Sad prodavcima i dalje odzvanja ta cifra u glavi i ne mogu se pomiriti sa nekom nizom cenom!!!
Realizovane trgovine u opsegu 4500-5500e zavisno od poteza.

- - - - - - - - - -

Pazario ovih dana 7kj, 4kj u mestu ll klasa 20000e, 2,5kj na 4 mesta 5-6klasa 5000e, 0,5kj plac u selu preko puta moje kuce gde ce doci vaga i silos 4000e
Imam jos jednu ponudu od juce 4,5kj na mestu, tvrdim pazar na 20000e aredna koja je kod mene 10god.
 
Jel zna neko jel sme da se nasipa(kamen,sljunak)sluzbeni put do njive?Naravno postoji ugovor da je put sluzbeni vec 40 godina i vise u sirini od 4m.


Ako misliš na službenost prava prolaza preko parcele koja je u vlasništvu privatnog sopstvenika, teško da bi smeo nasipati.

Tužiće te da si prekoračio pravo službenosti, naneo mu štetu i tražiće obeštećenje.
 
Upravo to mislim,jos jedno pitanje je:Jel sme vlasnik parcele kroz koju prolazi sluzbeni put da stavi kapiju na pocetak tog dobro definisanog puta.Tacnije put pocinje na njegovoj parceli jer njegova parcela je do gl.puta i ogradio je parcelu pa samim tim i postoji kapija.:ppozdrav:
 
Sme da postavi kapiju. Njegovo je pravo da svoju njivu ogradi, ali mora da ti ostavi kapiju da mozes da prodjes.
I jos ako je kapija bila zatvorena kada si naisao, moras i ti kada zavrsiis u tvojoj njivi da je zatvoris.
Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Ok,hvala!:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sme da postavi kapiju. Njegovo je pravo da svoju njivu ogradi, ali mora da ti ostavi kapiju da mozes da prodjes.
I jos ako je kapija bila zatvorena kada si naisao, moras i ti kada zavrsiis u tvojoj njivi da je zatvoris.
Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
--------------
 
ne razumem kako to ce plug unistiti zemlju, ako nije unistio za sve ove vekove do sada onda mislim ni nece...
 
Sme da postavi kapiju. Njegovo je pravo da svoju njivu ogradi, ali mora da ti ostavi kapiju da mozes da prodjes.
I jos ako je kapija bila zatvorena kada si naisao, moras i ti kada zavrsiis u tvojoj njivi da je zatvoris.
Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
A gde obicno stoji taj papir, koji govori da neko ima pravo da prolazi kroz moju njivu?
 
Nazad
Vrh