Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Znam slucaj gde obojica imaju ogradjene njive na samoj medji a put koji ih deli je oko 6m. Ja tuda tesko da mogu da prodjem sa zakacenim hederom a godilo bi da mogu..
 
Poslednja izmena:
Moj drugar ima njivu, pored ogradjuju groblje pa on hteo da se cisto informise, gledao je pravilnik o gradjenju ali tamo nista ne pise,samo se kaze za visinu ograde , da li je negde to u zakonu napisano, ako neko zna?
 
Na njivama znaci obradivim povrsinama do komsije ograda mora biti odmaknuta 70cm,a od puta 1metar.Na gradjevinskom zemljistu ograda moze ici na medju samo u slucaju da je pomicna zica,stubovi dok betonske zidane izlivane,itd.... ograde moraju se uvuci 50cm!

Gde to pise?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Puzarnik je objekat nje ograda,ti imas pravo da svoj posed ogradis do medje i to ti niko ne moze osporiti.
E pa nemoze na njivi koja je obradiva ograda nemoze na medju vec mora biti uvucena da bi sused ili komsija mogao svoju njivu oraditi do medje bez smetnje.Raspitaj se malo jedino ako kod vas nije neki drugi zakon?
 
Ako je zemljiste obradivo to jest njiva onda ne moze ograda na medju nego mora biti odmaknuta da bi komsija svoju njivu mogao da obradi do medje bez smetnje,a ako je u pitanju gradjevinsko zemljiste u tom slucaju ograda moze da ide na medju samo ako je pomicna(zicana sa drvenim,betonskim ili metalnim stubovima) dok betonska ograda zidana,izlivana nepomicna mora isto da se uvuce od medje kao i objekti(kuca,zgrada,hala,itd,...)!
 
Ja imam njivu i ogradu na međi i sve je 100% legalno,komšija pored kad god prska uz među obavezno mu dve dizne prksaju u moje,lepo stavio ogradu na među,tačno gde su geometrio odmerili da je moje,on tužio da ne može da obrađuje uz među,proverili u katasrtu gde je upisana parcela,izašli sa geometrom ovi iz suda premerili ograda tačno na međi i sve regularno,to što komšija vuče prskalicu koja redovno zalazi u moje kad prksa,ili plug koji zaorava i među nije moj problem.
 
Moze svasta da bude u zemlji Srbiji. A gde pise da komsija sme da gazi po mojoj njivi da bi svoju obradio do medje? To sto mi tolerisemo te stvari, to je drugo. Ja sam pricao sa geometrom koji citav zivot radi taj posao i on kaze da nigde ne pise ali da se preporucuje da se ograda malo uvuce bas zato da ne bi morao da se obaras sa komsijama.
Kome ja da se zalim sto je komsija zapustio svoj vocnjak pa se stvorila prava sikara koja se nadvila nad moju parcelu i od koje par metara niti mogu obraditi, niti sta moze da raste?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
sve se svodi na dobru volju,moje je do međe i mogu da ga ogradim dokle je moje,a dal komšija može da obrađuje ili ne to nije moja briga,ja sam SVOJE ogradio.

Da se gleda kao što Tomo kaže svaki naredni komšija bi uzimao određeni deo od ovog prvog i na kraju bi ovaj prvi ostao bez imanja jer se svi uvlače po malo :osmeh:
 
Ukljucicu se u pricu jer me intetesuje kakva je logika da komsija moze da obradi do svoje medje a ja ne mogu,jer moram uvucem ogradu? Znaci ko hoce da ogradi on je na gubitku? Svasta... A bio sam ubedjen da me u ovoj zemlji nista vise ne moze iznenaditi.
 
Imate lepo zakon gde vam pise kako i gde mozete da ogradite imate cak i pravnu sluzbu sve mozete naci na internetu i lepo pise ako ogradjujes moras ogradu na svojem postaviti znaci na svoju stetu.I Montoja vam je lepo objasnijo znaci ako ti imas pravo na njivi da postavis ogradu na medji onda i komsija ima pravo da odore na samu medju i ko ce onda biti kriv kada ti srusi ogradu ili je podore da sama padne ili ti je naore do pola zice?Onda ce po starim Srpskim obicajima da radi sekira zbog medje?
 
Meni ta sudska prodaja brrr.Ipak je to tudja muka,koji god da je razlog.Pre bih se nagadjao sa tim sto mora da prodaje.:osmeh:
 
Moj komšija (put je između nas) ogradio i deo puta (od 30cm do 105cm) i kaže ,,da li znaš koliko je velik posao pomeriti ogradu,,. Pomeiće je sigurno, ako je stavi na među ja ću staviti 10 puta jače stubove na među i da bi neko prošao mora će da kači ogradu (naravno njegovu jer je slabija). Predložio sam mu da uvuče 2 m i da zasadi stabla odmah iza ograde, ,,i ovce na broju i vukovi siti,, ali mislim da neće tako uraditi. Za sada mene gaze ali neće još dugo, sprema se tužba i ,,momački,, stubovi, pa da vidimo ko je ,,luđi,,.
 
Nazad
Vrh