Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ima zemlje koliko hoces u tom kraju.Dosta je zaraslo u trnje i korove ali moze da se uradi.to je na primer izmedju 4 sela medja i tu ima 300hektara sigurno neobradjeno i napusteno.prosle godine dosao je jedan covek iz despotovca i kupio oko 40hektara po 30eu u blizini Rekovca sada tu sprema za vinograd i jabuke sve je pokrcio sada oru trenutno.
Koliko nula si zaboravio ?.
 
Svaki drugi dan neko nudi zemlju da proda.Sad se vec ladno moze kupiti po 3700eura/kj.Problem je sto se nema para.
 
Koliko od prilike kosta prevod u pitanju je livada 2.klase 69 ari,njiva je oranica ali se vodi kao livada i zbog neke zavrzlame nikad nije prevedena na caleta.Pa bi to hteo da prevedem covek na koga se vodi ne pravi nikakve probleme i oce da prevedemo,dali je najbolje praviti kupoprodajni ili ugovor o poklonu ako moze.i naravno sto jeftinije da se prodje.
 
Ta zemlja je kupljena jos pre dvadesetak godina ali su u gruntovnici izgubili ugovor i nije stiglo do katastra,a zena cija je zemlja bila je umrla,pa je ne znam ni ja kako upisan taj covek kao vlasnik umesto neke druge parcele nisam bas ni ja najbolje upucen.koliko bi me kostalo da prevedem to od prilike?
 
Jel mora da je izmiren porez na imovinu-zemljiste da bi se uradio prenos jedne parcele na kupca?Koliko je to obavezno u praksi?
 
Ne mora da bude izmiren. Prethodnog vlasnika poreska tereti sa porezom do momenta prodaje, a kupca od tog dana. Naravno ako prodavac ne plati, ide kamata, utuzenje, prinudna naplata itd.
 
Taj prethodni dug sada prelazi na novog vlasnika ili ostaje kao neizmiren starom?
 
Onda je izgleda od opstine do opstine kod nas ne dozvoljavaju uknjizbu dok se dug ne izmiri!
 
Zakon ne razlikuje zemlju i stan ili kucu, sve su to nekretnine.
Ja sam trebao da uknjizim stan u Beogradu a na ugovoru nisam imao poresku klauzulu, znaci nije mi ni obracunat porez pa normalno nije mogao biti ni placen. Zbog toga dugo nisam ni predavao za uknjizbu. Ovog proleca saznam da to vise nije uslov tako da uknjizim stan bez problema. Kazu promenjeni propisi, neko se zalio ustavnom sudu i vise ne smeju da vezuju jedno za drugo. Znaci ne samo tudji dug vec ni svoj porez vise ne moras da platis kao uslov da bi uknjizio nekretninu.
 
Nazad
Vrh