Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ovo je najpametnija konstatacija,i ovakvu postavku treba da stave svi koji ulaze u kredit po bilo kom osnovu.Najlakše je u banci uzeti kredit po ovim trenutnim uslovima ali šta će biti sledećih godina.
 
Da treba rasmisljati to stoji ali sto po vama nije isplativo kupovati zemlju na kredit a recimo traktore na kredit je isplativo...
 
Boki, najbolje je ako ništa ne kupuješ na kredit, to svi znamo, ali nismo svi u mogućnosti da kupujemo stvari od uštedjevine... Kad traktor kupiš na kredit kamata ti pojede stari traktor (možda i još neku priključnu mašinu), a posle 3-4 godine si već izgubio bar jednu trećinu vrednosti od novog (a to je vrednost još jednog polovnog traktora)...

Što se tiče kupovine zemlje na kredit, kod nje je dobra stvar što ne gubi na vrednosti, čak pomalo i raste svake godine. Ako uzimaš zemlju u zakup svake godine ti pomalo raste cena zakupa ili ostaješ bez zemlje (taman kad je nadjubriš i očistiš od korova).
Kod nas baš i nisu povoljni krediti za kupovinu zemlje, tako da ti je godišnja rata kredita veća nego cena zakupa, a zemlja ne može sama sebe da isplati za taj period kredita, nego treba još da se dodaje iz drugih izvora. Što je duži rok za vraćanje kredita veća je i kamata, tako da je prividno lakše a u stvari za kupca nije lakše.
Treba dobro izračunati i videti da li se tebi isplati da na na primer radiš tu njivu koju si kupio i plus još jednu njivu koju već imaš koja je 1/3 do 1/2 te nove kupljene površine sve to bez zarade narednih 5 ili 7 godina dok je ne isplatiš. Može da se desi čak i da čista zarada od te nove njive nije dovoljna ni za kamatu.
Na subvencije ne možemo dugoročno da planiramo, ko zna da li će ih biti i sledeće godine, a kamoli za 5-10 godina.
 
Ej ljudi pala mi zanimljiva stvar na pamet ali nije za ovu temu u potpunosti!
Preko Google Earth-a da se kopira slika sela sa pripadajucim zemljistem i da se odstampa na recimo 1m x 1m velik poster samo nezman ko bi to ostampao i dali bi kvalitet bio dobar na tom formatu?
Bilo bi zanimljivo i imao bi se lep pregled!

Moderatori da prebace post u odgovarajucu temu!
poz
 
Ima u kopirnicama u Beogradu stampa ne standardih formata. Ne znam za cene jer mi nije trebalo, ali mogu da se raspitam od nedelje pa da javim.
 
@ dogi
@bojčetić

Svaki štampač može to uraditi na A-4 formatu, samo se slože papiri kao poster.
 
Okrim je napisao(la):
@ dogi
@bojčetić

Svaki štampač može to uraditi na A-4 formatu, samo se slože papiri kao poster.
Ipak bi moralo da se iscella ištampa , a ne da se slažu komadi A4. Ja sam davno probao da složim iz više komada, ali iz nekog razloga pojavljivala se greška(nisam mogao da uklopim parcele) .
 
Teško će se sastaviti A4 formati da bude lepa velika slika, bolje je odštampati ucelo. Male privatne štamparije bi trebalo to da rade, ako nekom treba imam broj u Subotici ko radi sigurno.

Potrebna ti je slika veće rezolucije da bi veliki format lepo ispao, nisma siguran da Google Earth može da da takvu.
 
@Farmer II
@ machak

Nije teško sastaviti listove jer je na svakom oznaka gde se sastavlja sa sledećim i ako se precizno poklope reperi uopšte se ne primećuje sastav. Zar mislite da se bilbordi koji se nalaze oko nas štampaju u velikom formatu? Oni se lepe kao tapete papir do papira veličine A-1 formata. Ko je probao makro štampu zna o čemu govorim , a ja sam lično štampao 5X7 plakat i bez problema sam složio svih 35 papira. Probajte, nije teško.
 
Pa meni se čini teško, ako si ti radio i kažeš da može onda bi mogla da padne jedna proba pa kako ispadne. Ostaje problem nabavke slike što većih dimenzija.
 
Odosmo u :off_topic:, pošto je ovo ovo zainteresovalo mnoge, možda nam treba tema za ovo ::namigivanje::
Kažem da sam probao da složim papire i i nisu mogle da se poklope parcele, zašto neznam :sta: nisam pametan
 
@ machak
@ Farmer II

Probaj da odštampaš bilo šta na 4 papira (toliko uvećaj da to obuhvati 4 ili 6 papira pa ćeš videti da to nije problem.

Izvinjavam se što smo prešli u off, ali netreba otvarati još jednu temu nego urednici neka našu prepisku to prebace u temu koja je najprimerenija tematici. Unapred hvala.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Kod mene se u selu pojavila njiva 3.25kj u komadu za 7500e,njiva nema vode dobra zemlja,mana je sto je odmah uz sumu drvece ne pravi hlad,ali divljac....i dimenzija njive je malo defektna iskoracao sam u duzinu 135-140koraka,vise sira nego duza...
 
Kod mene jutros prodato 2.75kj za 4000e/kj. Zemlja odlicna, jedna od najboljih u selu. Kupio moj komsija (imamo njive jedan pored drugog). Vec je imao tu 5kj, sad je prosirio na 7.75kj. Da nije takva situacija ne bi bila ta cena, ali ne bi otislo jeftinije od 3500e/kj.
 
Danas mi ponudio čovek njivu od 80 ari po 15€ ar.

Dobro je što je zemlja jeftina, ali nevalja što su parcele male i loši su putevi! :zli:
 
Ja sam kupio njivu na kredit, prodala mi banka, a ona mi i dala kredit, 10 god, 10% kamata. Placam rate polugodisnje. Ove godine je bilo lako, za dalje, videcemo.
 
Ja sam pre neki dan kupio njivu do mene 72ara za 1500evra. Sada na tom mestu imam 14kj.
 
Krcko_Oraščić je napisao(la):
* uzeo sam 2 KJ za 3.000eura (1.500eu/KJ)
- mana je da su u pitanju 2 parcele - dakle male
+ vrlina je da je 1 parcela (1KJ) pored puta tako da sam prosao odlicno

* takodje uzeo sam 3 KJ u komadu za 5.400eu (1.800/KJ)
- mana je da u posed ulazim sledece godine posle vrsidbe psenice
+ vrlina je da se njiva nalazi prekoputa druge njive koju imam od 10 KJ u komadu + sejem kukurz na ugar

Brate gde si nasao tu zemlju da kupis za 1500.. o_O kada u to vreme cena nije bila izpod 3000 u Dolovackoom ataru:haha:?
 
Nazad
Vrh