Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

budite oprezni na zakon o pravu prece kupovine........bolje pisite u ugovore vece iznose cene zemlje, platis malo vise prepis al zato mirno spavas.....
 
2g kad prodje nema pravo da obara ugovor. Kod nas znam samo jedan slucaj da se islo na sud zbog toga, u ostalim situacijama je sve bilo ok.
 
Zna li neko kako se krece cena zemlje u Dobrici, opstina Alibunar?

- - - - - - - - - -

Zna li neko kako se krece cena zemlje u Dobrici, opstina Alibunar?Kolika je cena u Padini, Samosu, Ilandzi, Kozjaku?
 
Mislim da je u Dobrici jedan moj drug prosle godine prodao za skoro 6000eura po kj.Nemoj da me drzis za rec jer on hoce malo da lagi ali je cena bila tu negde.
 
Kod nas.......ponovo skače, zemlje nema na prodaju , a to što bude ode po ekstra cenama .....kupci nisu samo poljoprivrednici !?
 
Koliko može da košta njiva 80ari, blaga padina, zapuštena, nije obrađivana više od 15 godina, zarasla u korov i ostali bagrenovi panjevi? Okolina Valjeva.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
A ako bi se povadili panjevi i sredio korov? Nekih 300m je od asfaltnog puta, na lepoj lokaciji.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
A ako bi se povadili panjevi i sredio korov? Nekih pola km je od asfaltnog puta, na lepoj lokaciji.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока

Jedino ako je nekom uz kucu ili neki medjas hoce da kupi pa da da vise inace tesko preko 30e ar. Meni za takvu parcelu koja se granici sa mojom a blizu mi je kuce traze 50e iako realno ne vredi vise od 30.
 
Malo sam se razočarao, mada i nemam predstavu koliko se kreće cena takvih njiva. Njiva je dobijena od države, naime vraćen je jedan deo zemlje, koji je oduzet za vremen komunizma, ali naša država je vraćala zemlju koju je stizala, tako da smo dobili njive koju su dosta udaljene od nas, jedna od tih njiva je i ova. Za te pare mislim da ce ipak i dalje ostati kod nas.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Imam jedno pitanje ali ne znam u koju rubriku da ga stavim, ako bude problem sto je ovde, molim urednika da popravi.

Na kolikoj udaljenosti mora biti ograda koju postavlja komsija na svoju parcelu koja je nepoljoprivredna?

Da li to moze da stavi direktno po medji ili mora da odmakne?

Hvala.
 
I mene interesuje slicno,kada covek ogradjuje voce(poljoprivredno zemljiste) i stavi ogradu do samog puta a put je uzak pa kombajni gaze kod nas u njivi kad prolaze i mi se jedva okrecemo na uvratini i pazimo da ne zakacimo tu ogradu koliko mora da bude uvucena ta ograda?jer kada bi i ja ogradio moju parcelu ljudi sa sirokim masinama ne bi mogli da prolaze tuda uopste,jedino da lete do svojih njiva.
 
Na njivama znaci obradivim povrsinama do komsije ograda mora biti odmaknuta 70cm,a od puta 1metar.Na gradjevinskom zemljistu ograda moze ici na medju samo u slucaju da je pomicna zica,stubovi dok betonske zidane izlivane,itd.... ograde moraju se uvuci 50cm!
 
Nazad
Vrh