Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

opao promet zemljom - cena se drži na 8000 - 9000 EUR/kj u Bečeju a nema trgovine - ko prodaje neće da spusti a ko kupuje neće da plati tu cenu. Stoji .
Обиђи мало огласну таблу у суду. У новембру и децембру је било лепих продаја у вашем суду. Нпр. 3,88 Ха у Новом Милошеву, 2. класа, 7.170€.
 
a sud ko sud.. on samo sebe namiruje to nije merilo...
Нисам сагласан ал' нек буде.
Неко је помињао Радичевић. Има интеренсантна продаја 11.02. у 8.30 половина од 1,151 Ха (значи дељиво), 1. класа, 2.000€, потез Чикерија. Греота да се не купи јер ће власнишво уписати Делта логистика или АП Војводина - дужник је свакако губи.
 
malo o cenama iz komsiluka- Madjarske.....naime i tamo vec cca pola godine traje prodaja drzavne zemlje i sad su nekog politicara "najavili" da je njegov rodjak(poljoprivrednik) kupio na licitaciji drzavne zemlje u okolini Hodmezovasarhelya ( mesto pored Segedina) region Potisja 111Ha za 180 miliona Ft ( kurs cca 315) sto bi preracunato iznosili 5148 Eura/ Ha........
uglavnom polemika se vodi odakle njegovom rodjaku tolike pare........
 
Pozz forumasi,vidim niko ne spominje prodaju drzavnog zemljista,jel to vec pocelo negde,ili se zna mozda otprilike kad ce poceti ?.
 
Koliko ja znam potrebno je doneti i podzakonska akta koja bliže određuju uslove. Ako uopšte bude nešto bilo na prodaju neće to skoro.
 
Drugari, pre skoro tacno 2 godine sam kupio dve manje njive (prvi post na strani 179) pa sam sada na istom mestu nastavio da se sirim :ppozdrav:

Bile su moje crvene, pa sam kupio ove dve plave koje pominjem na strani 179, a juce sam kupio i ove tri zute njive ukupne povrsine od 90 ari tj 1,5 kj :cool: Cena je bila 25e/ar = 90ari x 25e/ar = 2250e.
Krece sada ponovo plan da sto pre posecem medje, i da dovedem bager, kako bih sto pre izorao njive da izmrznu za prolece. Na drugoj slici se vidi moja psenica u januaru te 2014te, kao i ostatak koji je izoran. Kao sto vidite, ja sam imao njivu izmedju ovih zutih, pa su mi bas lepo legle.



 
Ta nece jos nekih par godina biti na prodaju :osmeh: A zelena boja je nesto sto bi trebalo isto kroz par godina da se proda. Nemam sada ni para da kontaktiram vlasnika, nego sam belezio kada sam gledao sta bi bilo sledece za kupovinu :osmeh:

sta ce vama te medje koliko ja vidim to je neko rastinje .to se svake godine siri

Druze, ako si me ozbiljno pitao, ajd da ti odgovorim. Ja medje ne mogu ocima da gledam, i svaku moju unistavam i preoravam. Pogledaj bolje i videces da ih na mojim njivama nema. Pomenuo sam da sada ponovo moram da angazujem bager zbog ovih kupljenih njiva. Medje nastaju jer sela umiru i nema ko da ih odrzava. Vec par godina se samo od medja grejem. Sada na ovim malim njivama koje sam kupio, ima oko 10-12-15m drva. Neko ce reci kako je to dobro jer sam tako malte ne jeftinije uzeo njivu, a ja bih radije da medje nema jer drva ima na sve strane ovde kod nas i ovo mi je skroz visak.
 
Čestitam Marko. :ppozdrav:
Baš mi je drago, kod tebe sve novo. I žena i dete i zemlja i mašine... :ppozdrav:
Isto se i ja borim sa međama, već sam govorio o tome. To je muka koju razumeju samo oni koji to rade. Lakše je i više da platiš zemlju nego da se petljaš sa time.

Ta nece jos nekih par godina biti na prodaju :osmeh: A zelena boja je nesto sto bi trebalo isto kroz par godina da se proda. Nemam sada ni para da kontaktiram vlasnika, nego sam belezio kada sam gledao sta bi bilo sledece za kupovinu :osmeh:
.

To si rekao i za ove žute, pre 2 godine. Sad sam pročitao o tome.:osmeh: Pa si ih pazario. Koliko imaš sad u komadu? (doduše nepravilnog oblika)

Vrlo brzo ćemo ih i mi morati održavati. Do sada je prolazilo bez njih, no kao što vidimo vlast nas lagano pakuje u zakonske okvire...

Ne vidim način na koji će zakon primorati nekoga da to sređuje. Može samo da bude mrtvo slovo na papiru.
 
Koliko plaćaš bager da ti izvadi panjeve? Imam nekih 30-ak metara panjeva od bagrema, ringlova, oraha da se izvadi pa da znam orijentaciono cenu. :off_topic:
 
Koliko plaćaš bager da ti izvadi panjeve? Imam nekih 30-ak metara panjeva od bagrema, ringlova, oraha da se izvadi pa da znam orijentaciono cenu. :off_topic:

Ja sam plaćao 15-20e po satu. Na jednu parcelu što sam uzeo u zakup, krčeći međe bager je radio 10 sati. To mu otprilike izađe 6 godina zakupa te parcele (35 ari) :osmeh:
 
Nazad
Vrh