Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

I ja sam se nekad borio sa tim zaraslim medjama,medjutim komsija ne sece njegovu stranu pa se to prosiri na moju stranu i na kraju digao ruke od tih poslova pa nek raste kad vec hoce(obicno bagrem i dzanarika)Sad se polako pomeram iz godine u godinu s oranjem,njive sve manje:osmeh:

A te medje najbolje zarastaju jer se stalno djubre sa rasipacem kad se djubri njiva.
 
Kod nas je isto 35e na sat. Jako mnogo uradi za jedan sat vremena. 25 panjeva smo traktorom cupali sat vremena, bager bi to uradilo za pola sata, a rucno bi kopali jedno 10-15 dana.
 
Čestitam Marko. :ppozdrav:
Baš mi je drago, kod tebe sve novo. I žena i dete i zemlja i mašine... :ppozdrav:
Isto se i ja borim sa međama, već sam govorio o tome. To je muka koju razumeju samo oni koji to rade. Lakše je i više da platiš zemlju nego da se petljaš sa time.
To si rekao i za ove žute, pre 2 godine. Sad sam pročitao o tome.:osmeh: Pa si ih pazario. Koliko imaš sad u komadu? (doduše nepravilnog oblika

Hvala lepo :ppozdrav: dobro si pratio na casu :osmeh:
Medje mnogo mrzim i nikako njive da dovedem u red. Mnogo sam para dao na to, ali opet lepo je kada vidis skroz drugu njivu posle ciscenja. Bez problema bih platio vise samo da ne moram da se organizujem oko toga da ih cistim.
Imao sam 5,05ha a sada 5,95ha sa ovih 90 ari :osmeh:

Koliko plaćaš bager da ti izvadi panjeve?

Kod nas je cena za obican bager 30e. E sada, ne znam tacno terminologiju. Postoji skip, bager, buldozer itd. Ja ovo cudo sto je radilo kod mene zovem bager. Ozbiljno se razmisljam da pozovem gusenicara ovog puta koji kosta 50-60e po satu. On ima veliku kasiku i pozadi podrivace. Prodje prvo pored posecene medje sa tim podrivacima i pokida zile, a onda gura sve ispred sebe. Taman da mi jedan strm deo izravna koliko bude moguce.
Najgore su medje bagrema. To je ne daj Boze.
Evo dve slike od ciscenja jedne moje druge njive gde sam angazovao MF od 120hp i 10,5t tezine. Opet je samo poskakivao u ogromnim cerovim panjevima, a evo videces kakav haos nastane kada se cisti bagremova medja, samo sa jednim drugim bagerom. Muka ti da gledas sta njivi radi.









 
E Marko, ta masina na slici mislim da je najbolja za te radove. Zato sto ima usku kasiku, i lako kida zile. Brzo menja polozaj. i ima kutlacu napred pa ravnja teren. Meni su radili sa takvom kombinirkom i sa velikim bagerom. Mada najvise zavisi od mastora koji upravlja masinom, iskustvo na prvom mestu i brzina.
 
20151222_130210.jpg
20151222_130231.jpg

Mi smo 8kj spojili kupujuci zapustene vinograde i vocnjake

- - - - - - - - - -

Radimo sve sami rucno i cupamo traktorom stabla
 
Nikola, da li znaš možda molim te kako se kreće cena zemlje u Novim Karlovcima i Krčedinu?

- - - - - - - - - -

Добро: КО Бечеј, потез Горња угарница, 3,81 Ха, 1. класа, 15.000€. Јел' сад ОК?

Na sajtu suda stoji ta prodaja i procenjena vrednost zemlje je 6.000.000 dinara!!! Prodaju po početnoj ceni od 60% od te procenjene i to dođe kao početna cena za licitaciju. Na kraju sud može da spušta sve do 30% od procenjene vrednosti. 6 miliona dinara je realna cena za to zemljište (može možda i više da se dobije).

Cena od 15.000 EUR koja se pominje je zapravo 30% od tržišne. Neće verovatno niko da kupi zemlju pošto sud prodaje a vlasnik je jedna ugledna i vredna žena. Ne znam zašto sama ne nađe kupca ako je već došlo do sudske prodaje...
 
Nikola, da li znaš možda molim te kako se kreće cena zemlje u Novim Karlovcima i Krčedinu?

- - - - - - - - - -



Na sajtu suda stoji ta prodaja i procenjena vrednost zemlje je 6.000.000 dinara!!! Prodaju po početnoj ceni od 60% od te procenjene i to dođe kao početna cena za licitaciju. Na kraju sud može da spušta sve do 30% od procenjene vrednosti. 6 miliona dinara je realna cena za to zemljište (može možda i više da se dobije).

Cena od 15.000 EUR koja se pominje je zapravo 30% od tržišne. Neće verovatno niko da kupi zemlju pošto sud prodaje a vlasnik je jedna ugledna i vredna žena. Ne znam zašto sama ne nađe kupca ako je već došlo do sudske prodaje...

Najvece mucke u zadnje vreme su na tim sudskim prodajama.Skoro je nila sudska prodaja u mestu Neuzina.Cist kriminal.Sudstvo je korumpirano i debelo potkupljeno.Ja sam bio jednom da kupim tako zemlju.U hodniku pre prodaje mi prisao jedan advokat i pita sta cekam.Ja mu kazem da sam uplatio depozit i hocu da kupim tu zemlju.On kaze da idem kuci jer zemlju hoce on da kupi.Ja nisam hteo i rekao sam mu da cemo se terati pa ko kupi.On poludeo....usao za vreme prethodnog rocista kod sudije.Izasao posle 2 minuta i opet mi prisao.Kaze:neces da kupis sad sigurno.....i neke ruzne uvrede i pretnje.Usli mi u sudnicu i sudija kaze odlaze se prodaja jer taj cija se zemlja prodaje nije prisutan a njegov advokat nece da preuzme neku vrstu punomoci.Zena koja je dosla ispred banke koja se treba namiriti sa tom zemljom se bunila kao i ja.Sve za dzabe.On se smejao u sred sudnice.Ja pitao sudiju da mi ne vraca depozit jer hocu da dodjem na sledecu prodaju.On na to ispred svih kaze dzaba dolazis.Pratio sam mesecima oglasnu tablu i nikad se ta zemlja nije pojavila ponovo na prodaju.
 
Pojavila se ta zemlja na prodaji ali je neko za sitnu lovu skidao oglas ili ga nije uopste ni postavljao tako da je taj advokat sigurno nju kupio!Bila je kod mene neka zemlja sa salasom na prodaju i to uz moju zemlju par puta ja obisao sud nema oglasa,a javljeno mi bilo da je istaknuto bilo na oglasnoj tabli i kada se pojavio novi gazda koji ju je kupio onda mi rekao da je platio nekog lika koji je svaki dan u sudu da skida oglas sa teble za neke sitne novce!
 
Што не гледате електронске огласне табле судова, мислим да сваки суд мора да их има.
 
Jbm ga kod nas unutra u holu ima oglasna tabla od plute je i na nju kace te oglase za tu elektronsku nisam ni znao da postoji,a ni video je?
 
Nasao sam i bogami se iznenadio koliko prinudnih prodaja ima cak i neke moje komsije sam nasao na tim oglasima!
 
Danas bio u posti. Hvali se postarica iz susednog sela da je njen komsija gazda prodao 13-14 jutara zemlje mestanima iz susednog sela sve po 8ooo e /kj i kupio sinu stan u Novom Sadu. Mora da mu je dao i koji e za dzeparac da ima ..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh