Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

hvala ti na iscrpnom izlaganju, sve si lepo objasnio MEDJUTIM
NE ODNESES 10000 eura u banku vec ulozis u zemlju.... e to je kod nas postao glavni problem.Zasto? pa zato sto su i Kurti i Murti sklonili pare iz drugih (i)legalnih delatnosti i nabildovali cenu zemlje. Ajde ti u Majdarskoj kupi zemlju ako nisi poljoprivrednik !?! ajde u Holandiji pocni da se bavis poljoprivredom i kupi zemlju ako nisi ZAVRSIO SKOLU PP STRUKE !?!?!
Nebi zemlja bila skupa da imamo redovnu drzavu,primer-u Madjarskoj su dali mladim bracnim parovima 60000e,pola nepovratno a pola sa minimalnim kamatama a uslov je da potpisu ugovor koji ih obavezuje da dobiju ili usvoje 3 deteta za 10 god. pa veci standard pa subvencije vece i onda mogu da plate recimo 10000rsd/kj. izvinjavam se za off
 
Najveca glupost je kupovati zemlju po astronomskim cenama. NIkada ne bih platio jednu jutro za vecito ako mi se neto dobit od njega nebi vratila za 10 godina. Da kupujem zemlju deci? Setite se samo Titove revolucije koja je otela sve. Mi smo tek 2 generacija koja zivi ovde. Ja sam vec bio u ratu moj otac srecom nije bio u ratu , nadam se da ni moje dete nece ici u rat a za njegovo bas nisam siguran ovo je Balkan ovo je Srbija zar nas istorija nije nista naucila. Ko je prvi ubio svog predsednika pa mi , ko je ubio Crnog Djordja ? Kum. Prst na celo pa razmisliti , zivot je kratak . Ovaj post je donekle i odgovor dragom kolegi iz mesta Ub...

Сети се да се сада ради реституција и да ће отето морати да се врати. С обзиром да земља не стари, не пропада и не може се изградити као неке друге непокретности, мислим да вреди уложити у земљу, па макар се улагање вратило за 30 или 50 година.
Купи земљу, и за 50 година ћеш ти или твоје дете добити исту такву земљу, све и да бомба падне баш ту. Купи стан и за 50 година ћеш добити оронулу некретнину, о томе колико ћеш у међувремену имати улагања у редовно и друго одржавање да и не говоримо.
 
Stari su tvrdili da zemlja treba da se isplati za 7 do 9 godina.

Trenutno je u pitanju poremećaj na tržištu.

Neminovnim padom cena žitarica i uljarica, uvođenjem poreskog reda u prihode od arende, obvezivanjem vlasnika da zemlju ne sme držati u parlogu, dostupnošću najma većih državnih parcela ozbiljnim preduzetnicima, to će se samo po sebi regulisati. Kako cena zakupa tako i cena kupovine.

Mešetara će nestati kao šarenih konja, a cena zemlje će opet imati ekonomskog smisla. I sve to u nekom srednjeročnom periodu.
 
Stari su tvrdili da zemlja treba da se isplati za 7 do 9 godina.

Trenutno je u pitanju poremećaj na tržištu.

Neminovnim padom cena žitarica i uljarica, uvođenjem poreskog reda u prihode od arende, obvezivanjem vlasnika da zemlju ne sme držati u parlogu, dostupnošću najma većih državnih parcela ozbiljnim preduzetnicima, to će se samo po sebi regulisati. Kako cena zakupa tako i cena kupovine.

Mešetara će nestati kao šarenih konja, a cena zemlje će opet imati ekonomskog smisla. I sve to u nekom srednjeročnom periodu.

Логика старих је- застарела. Тржиште је данас глобално, правила више не одређује чак ни држава, него се повинује диктату моћних лобија и компанија, поготово ова наша. Свет постаје све крцатији људима, све је више људи који имају веће прохтеве него што је шака пиринча дневно, и све је мање људи који сами производе храну за себе.
Све то чини да се улози у овом послу подижу, што су наши тајкуни први схватили овде...
 
Stari su tvrdili da zemlja treba da se isplati za 7 do 9 godina.

Trenutno je u pitanju poremećaj na tržištu.

Neminovnim padom cena žitarica i uljarica, uvođenjem poreskog reda u prihode od arende, obvezivanjem vlasnika da zemlju ne sme držati u parlogu, dostupnošću najma većih državnih parcela ozbiljnim preduzetnicima, to će se samo po sebi regulisati. Kako cena zakupa tako i cena kupovine.

Mešetara će nestati kao šarenih konja, a cena zemlje će opet imati ekonomskog smisla. I sve to u nekom srednjeročnom periodu.
Meni je deda pričao da su normalnu cenu zemlje računali arenda x 15 ili 10 godina puta prosečan profit.
 
Ma daj bre....

Nek je arenda 200 EUR, nek je profit 250 EUR, sledi po ovom kako si napisao: 200x10x250 jednako 500.000 EUR ?!!!

Bilo je krava sa teletom za lanac zemlje.
 
Ah pravopisu, pravopisu... i još se breca, tccc...


E ondak je tvoj deda govorio kao i moji stari. Eto nek je prosečan profit po hektaru 500 EUR, dolazimo da je realna cena za 1Ha 5.000 EUR.

To već ima logike.
 
Сети се да се сада ради реституција и да ће отето морати да се врати. С обзиром да земља не стари, не пропада и не може се изградити као неке друге непокретности, мислим да вреди уложити у земљу, па макар се улагање вратило за 30 или 50 година.
Купи земљу, и за 50 година ћеш ти или твоје дете добити исту такву земљу, све и да бомба падне баш ту. Купи стан и за 50 година ћеш добити оронулу некретнину, о томе колико ћеш у међувремену имати улагања у редовно и друго одржавање да и не говоримо.
Moram kolegi odgovoriti. Donet je zakon o restituciji. Jako malo zemlje je vraceno. Moje selo je doslo na mesto gde su ziveli Nemci. Sta sa tim? Sta sa onim ljudima koji kupe drzavnu zemlju koja je predmet vracanja ?
Mislim da se nece bas sve vratiti. To za stanove si potpuno u pravu al za 50 godina , kod nas ima na grobljima puno familija koje nema ko da nasledi drzava nasledila... Mislim da je 30 ili 50 godina jako dug vremenski period za razmisljanje a kamoli za ulaganje . Ovo sto se tice bombi itd... ako bude rata da li cu ja uopste ziveti ovde . Moji su dosli osmom ofanzivom i ostavili sve tamo a jedan deo familije je zapaljen u crkvi pravoslavnoj tamo negde. To je ujedno i deo objasnjenja zasto jos uvek nemamo crkvu u selu... Mnogi to nisu znali ili su se trudili da zaborave . Druzimo se sa starosedeocima " lalama " njihov i nas nacin razmisljanja su bili mnogo razliciti.Samo od toga da lale nisu htele da kolju zensku jagnjad itd..... Moje skromno misljenje ....
 
Moram kolegi odgovoriti. Donet je zakon o restituciji. Jako malo zemlje je vraceno. Moje selo je doslo na mesto gde su ziveli Nemci. Sta sa tim? Sta sa onim ljudima koji kupe drzavnu zemlju koja je predmet vracanja ?
Mislim da se nece bas sve vratiti. To za stanove si potpuno u pravu al za 50 godina , kod nas ima na grobljima puno familija koje nema ko da nasledi drzava nasledila... Mislim da je 30 ili 50 godina jako dug vremenski period za razmisljanje a kamoli za ulaganje . Ovo sto se tice bombi itd... ako bude rata da li cu ja uopste ziveti ovde . Moji su dosli osmom ofanzivom i ostavili sve tamo a jedan deo familije je zapaljen u crkvi pravoslavnoj tamo negde. To je ujedno i deo objasnjenja zasto jos uvek nemamo crkvu u selu... Mnogi to nisu znali ili su se trudili da zaborave . Druzimo se sa starosedeocima " lalama " njihov i nas nacin razmisljanja su bili mnogo razliciti.Samo od toga da lale nisu htele da kolju zensku jagnjad itd..... Moje skromno misljenje ....
Зна је шта је коме одузето, ако из неког разлога не може да се врати та земља, даје му се на другом месту сразмерно квалитету и величини. Важно је да процес иде. А за наслеђивање и гробља, шта ће ти било какав труд, залагање и стицање, ако немаш то коме да оставиш? Не зна се шта се све може десити за 50 година, али једно је извесно, људи ће и за 50 година морати да једу. Ако буде рата. боже мој, није ни први ни последњи, рат буде и прође, а власништво забележено у катастру остаје. Причао ми човек са Косова да су већину српског власништва уписали у косовском катастру.
 
Kolega ovo zadnje mi nije jasno"Pricao mi covek sa Kosova da su vecinu Srpskog vlasnistva upisali i Kosovskom katastru"?
 
Aha sada sam shvatio jbg ja imam tapije na 12ha najbolje zemlje i 4,5ha sume dve kuce na Kosovu koje su nam oduzete za vreme copavog zagorca ali problem je sa time ne mogu da trazim povracaj jer nisam rodjen na Kosovu pa sada to teramo preko deda strica!

- - - - - - - - - -

Jedini sto me tesi tapije su kraljevske pa ne moze niko da ih ponisti!
 
Aha sada sam shvatio jbg ja imam tapije na 12ha najbolje zemlje i 4,5ha sume dve kuce na Kosovu koje su nam oduzete za vreme copavog zagorca ali problem je sa time ne mogu da trazim povracaj jer nisam rodjen na Kosovu pa sada to teramo preko deda strica!

- - - - - - - - - -

Jedini sto me tesi tapije su kraljevske pa ne moze niko da ih ponisti!
Колико знам "држава" Косово је примала захтеве за реституцију и кренула да враћа земљу коју је ћопави својевремено одузимао.
 
Nazad
Vrh